drzwi wewnętrze

Klasyczne i nowoczesne – ponad 20 pomysłów na drzwi wewnętrze i klamki. Zobacz zdjęcia i zainspiruj się!

Salon

Drzwi wewnętrzne są równie ważne jak podłogi czy meble. Jeśli zostaną źle dobrane, mogą zepsuć najlepiej urządzony dom. Dobierzmy do nich klamki – finezyjnie rzeźbione albo proste, ale za to oryginalne.

drzwi wewnętrze białe
Drzwi Zosia 1s z ozdobną koroną i delikatnym podcięciem przy podłodze, Drzwi CAL, bel-pol.pl


Drzwi wewnętrzne klasyczne – zawsze modne

Klasyka jest niezawodna. Nigdy nie wychodzi z mody. Niestety, oryginalna stolarka drzwiowa to już rzadkość. Jeśli nie da się jej odrestaurować, można ją odtworzyć, zamawiając u stolarza według dawnego wzoru.

Coraz więcej firm oferuje również gotowe drzwi wewnętrzne na wzór tych ze starych kamienic. Niektóre modele mają dekoracyjne ościeżnice, rzeźbione nadproża, inne przeszklenia ze szprosami, frezowane skrzydła. Zamiast tradycyjnej szyby można zamówić barwny witraż, stylizowane zawiasy oraz okucia, finezyjnie zdobione klamki. Ciekawym rozwiązaniem, które nie zakłóca harmonii wnętrza, będą drzwi ukryte w boazerii, idealnie dopasoane kolorystycznie i zlicowane ze ścianą.
 

nowoczesne drzwi wewnętrzne
Minimalistyczna seria Vector, porta.com.pl


Nowoczesne drzwi wewnętrzne – kolorowe i z przeszkleniami

W minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się dyskretne modele drzwi. Proste, gładkie skrzydła można idealnie zlicować ze ścianą, a nawet pomalować na taki sam kolor – będą wtedy niemal niewidoczne. Modne są również drzwi z przeszkleniami – wybierzmy matowe szyby do sypialni czy łazienki, a transparentne do niewielkich pomieszczeń.

> Zobacz też: Kolorowe okna, schody i drzwi – modna stolarka, która odmieni wnętrze <

 

kolorowe drzwi wewnętrze
xReverx, zlicowany system drzwi wahadłowych – dzięki niemu można łatwo zmienić kierunek otwierania, ermetika.it
granatowe drzwi wewnętrze
Kolorowe i nowoczesne drzwi z kolekcji 1000 Colours, z przeszklonym skrzydłem, garofoli.com
Drzwi Sara Eco 2 można tapetować i malować, dre.pl

Modne klamki – biżuteria dla drzwi wewnętrznych

Klamki są jak biżuteryjne dodatki, które podkreślają wystrój wnętrza. Odmienią wysłużone drzwi nie do poznania i podkreślą urodę nowych. Stylowe, finezyjnie rzeźbione, patynowane, w kolorze starego złota będą pasowały do klasycznych aranżacji. Proste, ale za to oryginalne – z drewna, skóry, porcelany – do nowoczesnego wnętrza.

Zobacz więcej modnych drzwi i pięknych klamek w galerii zdjęć

Wybór i opracowanie: Joanna Kornecka 
Zdjęcia: Materiały prasowe

Zdjęcie główne: Rzeźbione drzwi Cornici z litego drewna olchowego, legnoform.it, poniżej: drzwi ze szprosami pomalowane na kolor ściany, Pracownia Stolarska Potrzuski, potrzuski.pl