Fotele wypoczynkowe do salonu – jakie wybrać?

Salon

Wygodne zestawy wypoczynkowe to podstawa każdego funkcjonalnego salonu. W ostatnich szczególną popularnością cieszą się fotele. Nic dziwnego, wygodny fotel sprawdzi się zarówno przy oglądaniu telewizji, jak i pracy na laptopie czy czytaniu książek. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model do swojego salonu.

1. Fotel wypoczynkowy – co wziąć pod uwagę przy zakupie?
2. Modne fotele wypoczynkowe do salonu

Fotel wypoczynkowy – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

O konieczności zakupu fotela nie trzeba przeważnie nikogo przekonywać. Wygodny mebel uprzyjemni relaks, a także stanie się ozdobą mieszkania.

Wybierając fotele wypoczynkowe do salonu, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszy z nich to materiał, z którego został wykonany zestaw wypoczynkowy. Obecnie popularnością cieszą się meble obite welurem. Taki materiał dodaję wnętrzom elegancji, może nie sprawdzić się jednak w domach, w których mieszkają zwierzęta. Weluru powinni unikać szczególnie posiadacze kotów, ponieważ materiał zbiera kłaczki. W takim przypadku dobrze sprawdzą się natomiast fotele skórzane lub obite płótnem.

Drugi istotny aspekt to wielkość fotela, która powinna być dopasowana do metrażu salonu, a także indywidualnych preferencji użytkownika zależy natomiast wysokość fotela.

Modne fotele wypoczynkowe do salonu

Nie bez znaczenia przy wyborze fotela do własnych czterech kątów są również aktualne trendy. Mimo że zestaw wypoczynkowy powinien być dopasowany przede wszystkim do ogólnej aranżacji wnętrza, warto wziąć pod uwagę także nowoczesne wzornictwo, które wprowadzi do mieszkania lub domu powiew nowości.

Od jakiegoś czasu popularnością cieszą się fotele typu uszak. Taki model jest niezwykle uniwersalny. Z jednej strony doskonale sprawdzi się w aranżacjach w stylu skandynawskim - takich wnętrza dobrze wyglądać będą optycznie lekkie fotele na wysokich, drewnianych nogach. Dostępne są również wersje nawiązujące do designu z epoki komunizmu. Zaletą uszaków, oprócz ciekawego wzornictwa, jest przede wszystkim wygoda użytkowania. Obszerne siedziska i wysokie, profilowane oparcia pozwalają się zrelaksować i stanowią komfortowe podparcie dla kręgosłupa. Przez to nawet wielogodzinne siedzenie, np. podczas pracy z laptopem, nie będzie uciążliwe.

Zaletą popularnych uszaków jest także szeroka dostępność kolorów. Dzięki temu zakupić można fotel w jasnych kolorach, który sprawdzi się we wnętrzach w stylu minimalistycznym i skandynawskim, a także model w intensywnym kolorze. Ciekawą opcją są również fotele z elementami wykonanymi z metalu. Taki model doskonale wyglądać będzie we wnętrzach nowoczesnych i eleganckich.

Materiał Partnera