modny salon 2024

Modny salon 2024 – sprawdź, jak go urządzić zgodnie z trendami wnętrzarskimi w nadchodzącym roku!

Salon

Jakie wnętrza będą modne w 2024 roku? Zobacz nasz przewodnik po trendach w aranżacji salonu – poznaj najmodniejsze kolory 2024 i sprawdź, jakie style, materiały, meble i dodatki zagoszczą w naszych domach w tym roku. Będzie kolorowo, zmysłowo, odważnie!

W aranżacji modnego salonu 2024 zobaczysz meble o miękkich kształtach, ażurowe ścianki i regały, które dekorują i dzielą przestrzeń oraz więcej przytulnych dodatków. Zdjęcie: aranżacja salonu z sofą Salamanca, boconcept.com/pl-pl

1. Modny salon 2024 – wiodące trendy w aranżacji pokoju dziennego 

Nie me jednego przepisu na najmodniejszy salon 2024 roku, ale można wskazać wiodące trendy. Zasadniczo odchodzi się od minimalizmu we wnętrzach. W salonach nie boimy się dekoracji, dominują ciepłe tonacje – więcej w nich beży, żółcieni, wanilii niż szarości i srebra, coraz modniejsze są metale kolorowe w dodatkach (złoto, miedź, mosiądz).

Wielkie otwarte przestrzenie schodzą z listy topowych rozwiązań, a pojawiają się we wnętrzach tendencje do tworzenia przytulnych, intymnych zakątków w domu. Możesz się więc spodziewać powrotu parawanów, ażurowych ścianek czy mebli, które będą miały też funkcję dzielenia przestrzeni na mniejsze, bardziej przytulne strefy.

Ważną rolę w modnym salonie 2024 będą odgrywać też naturalna zieleń i meble oraz dodatki pomagające w ładny sposób ją eksponować: donice, ażurowe regały czy stojaki na kwiaty.


Chcesz modnie urządzić mieszkanie? Sprawdź, jakie trendy w aranżacji wnętrz będą modne w 2024 roku!

Kolor Roku 2024 Peach Fuzz pojawi się w dekoracjach i dodatkach do salonu. Aranżacja marki desenio.com
Peach Fuzz wnosi do wnętrza ciepło, łagodność, przytulność i zmysłowość. Aranżacja marki westwing.pl
Ściana w salonie pomalowana w modnym w 2024 roku brzoskwiniowym kolorze, aranżacja marki anniesloan.com

2. Jakie kolory będą modne w salonie w 2024 roku?

Kolorem Roku 2024 został Peach Fuzz, czyli morelowy meszek. Odcień ciepły, kobiecy, wnoszący do wnętrz łagodność, przytulność i dozę zmysłowości.

Możesz mieć stuprocentową pewność, że wybór Instytutu Pantone zaowocuje mnóstwem brzoskwiniowych dodatków we wnętrzach. Ostatnie fascynacje tym kolorem sięgają lat 90. – teraz mamy jego renesans. Spodziewaj się więc wszystkiego w odcieniach Peach Fuzz: porcelany, szkła, tapet, pościeli, zasłon, tekstyliów. Nie musisz przemalowywać ścian w salonie, choć chętni do tego na pewno się znajdą, ale już kilka dodatków w tym kolorze odmieni wnętrze.

O jakich kolorach mówią jeszcze trendy wnętrzarskie do salonu na 2024 rok? Poza wiodącym kolorem wybranym przez trendsetterów modne będą głębokie odcienie błękitu i zieleni – butelkowej, szałwiowej, zgaszonego szmaragdu. Powracają ciepłe brązy, czyste czerwienie i beże połączone z czernią. Takie zestawy podnoszą temperaturę wnętrz!


Jakie będą modne kolory ścian w 2024 roku? Zobacz nasze inspiracje i sprawdź, jak modnie pomalować ściany w mieszkaniu!

W trendach w aranżacji wnętrz na 2024 rok powracają inspiracje latami 70. i 90. XX w. Aranżacja marki westwing.pl

3. Jakie style wnętrz będą modne w 2024 roku?

W ostatnich latach popularnością cieszył się powrót do lat 60. i styl mid century modern, czyli modernizm połowy XX wieku. We wnętrzach istotną rolę odgrywały ikony designu z tego czasu. A jakie style wnętrz będą modne w 2024 roku? Spośród tych, które inspirują się przeszłością, powracają lata 70. i 90. XX w. Pierwsze wnoszą znów żywsze kolory, odważne desenie, fototapety, drugie zaś kreatywny eklektyzm, np. łączenie klasyków designu z nowoczesnością, geometrycznych kształtów z drobnymi wzorami czy jaskrawych barw z ziemistymi tonami. Wciąż w modzie jest trend botaniczny – wnętrza z akcentami zieleni, zarówno naturalnej jak i odwzorowanej na tkaninach, tapetach czy plakatach.

W jakim stylu urządzić modny salon w 2024 roku?

Trendy w projektowaniu salonu w 2024 roku to wielki powrót indywidualizmu, wnętrz z akcentami artystycznymi oddającymi osobowość właścicieli. Do lamusa odchodzą salony przypominające wnętrza hotelowe, które w teorii podobają się każdemu.

Liczy się oryginalność, odwaga, zaskoczenie. Jeśli kochasz podróże, niech salon do nich nawiązuje – w kolorystyce, egzotycznych dodatkach, oryginalniej tapecie. Jeśli szukasz w salonie wytchnienia i relaksu, urządź go w ciepłych barwach i wyposaż oświetlenie, które pozwoli kreować przytulną atmosferę. Najmodniejsze inspiracje do salonu na 2024 rok są bowiem w… nas samych.

modne wnetrza 2024
Na ścianie w salonie tapeta Blue Toile De Jouy, aranżacja marki bobbibeck.com
Modne w 2024 będą lustra o nieregularnych formach nawiązujących do natury i meble z wiedeńską plecionką. Aranżacja z lustrem Roco Wide, gieradesign.pl

4. Trendy w aranżacji salonu na 2024 rok – jakie meble do pokoju dziennego wybrać?

Główny mebel salonu, czyli sofa ma teraz miękkie, opływowe kształty. Towarzyszy jej często szezlong jako dodatkowy moduł. Ale modne będą też nieduże zgrabne sofy tworzące wraz z fotelami z stolikiem kawowym intymny zakątek relaksu.

Kolory najmodniejszych mebli będą ciemniejsze – elementy drewniane od głębokich ciepłych brązów po czerń, zaś tapicerki mebli będą miały nasycone ciemne barwy, które zstąpią jasne pastele modne w ubiegłym roku. Powracają meble z wiedeńską plecionką. Pojawia się ona zarówno w komodach, jak i w meblach do siedzenia.

Trendy w aranżacji salonu na 2024 rok pokazują, że trzeba przede wszystkim zadbać o wygodę. Pamiętaj o ładnych stolikach pomocnikach, o meblach, które łączą kilka funkcji (np. schowka, podnóżka i pufa) czy o komfortowym miejscu do czytania. Dlatego zamiast dokonywać rewolucji w salonie, warto przemalować ścianę i kupić wygodny fotel. Trafione wybory i drobne przedsięwzięcia są niekiedy lepsze niż totalne remonty.

Przeczytaj też, jak urządzić modną kuchnię 2024, by była piękna i funkcjonalna.
 

Półkoliście zakończone przejścia między salonem a innymi pomieszczeniami są bardzo popularne, Aranżacja z lampą wiszącą Bounce, pholc.se

5. Trendy wnętrzarskie – czego nie może zabraknąć w modnym wyposażeniu salonu 2024?

Salon to nie tylko meble, ważne są także elementy, takie jak mała architektura, detale wykończenia, tkaniny czy dodatki do domu. To, co będzie modne w 2024 w salonie, zapowiadał już poprzedni rok.

  • Po pierwsze – powrót łuków i obłości to gorący trend we wnętrzach 2024. Półkoliście zakończone przejścia między salonem a innymi pomieszczeniami są bardzo popularne. Łuki pojawiają się też jako sztukateria, dekoracja frontów mebli czy desenie na tapetach.

  • Bardzo modne będą w tym roku murale i tapety z iluzjonistycznymi elementami architektonicznymi. To coś dla tych, którzy nie chcą poważnych zmian murarskich we wnętrzach.

  • Na ścianach zagoszczą też reprodukcje obrazów starych mistrzów – renesansu czy baroku. Ożywiają wnętrza i nadają im indywidualny rys.

  • Triumfalnie powraca kolorowe szkło tak modne w latach 70. XX w.

  • Bardzo modne będą oryginalne w formie lampy: geometryczne, nawiązujące do łuków czy dzieł sztuki spod znaku Bauhausu.


Tekst: Beata Majchrowska
Zdjęcia: materiały prasowe
Zdjęcie główne: aranżacja marki westwing.pl

W modzie będzie łączenie klasyków designu z nowoczesnością i geometrycznych form z drobnymi wzorami, aranżacja marki rugsociety.eu
Na ścianach w modnym salonie 2024 zagoszczą m.in. tapety inspirowane obrazmi starych mistrzów, aranżacja marki tapety-sklep.com