Salon – jak sprawić, by był sercem naszego domu?

Salon

W salonie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Zazwyczaj na sofie lub w fotelu a pod stopami miękki, puszysty dywan i kominek w tle. Oglądamy telewizję, rozmawiamy z rodziną, witamy i przyjmujemy gości. Jak z salonu wyczarować przestrzeń, w której każdy będzie się czuł wspaniale? Poniżej znajdziesz garść wskazówek.

Nie zagrać salonu meblami

Na szczęście czasy meblościanek są już dawno za nami. Przestrzeń jest na wagę złota, zwłaszcza w miastach, w których dominują niewielkie mieszkania w blokach. Dlatego warto z rozwagą wybierać meble do salonu i ograniczyć się tylko do stolika rtv, ławy i ewentualnie kilku wiszących półek na książki, czasopisma czy elektronikę.

Nie umieszczaj telewizora w centrum

Telewizja ogranicza komunikację między ludźmi. Nie umieszczaj ekranu w centralnym punkcie salonu i nie planuj ułożenia mebli pod kątem oglądania telewizji. Odbiornik można sprytnie ukryć w szafie lub za dekoracyjną zasłonką.

Dywan

Dywan kolorystycznie dobrany do sofy i zasłon będzie fantastycznym uzupełnieniem przestrzeni. Wielką popularnością cieszą się dziś dywany z długim włosiem. Zastanawiając się nad wyborem dywanu warto wziąć jednak pod uwagę nie tylko jego estetykę, ale i łatwość w utrzymaniu.

reklamaFotele i kanapy

Kupując zestaw wypoczynkowy warto zwrócić uwagę na podłokietniki, wysokość i miękkość obicia. To wszystko składa się na komfort i przyjemność użytkowania. Nie ma przecież nic gorszego niż zakupić designową i modną sofę, na której nikt nie chce siedzieć. Lubisz kanapy w skandynawskim stylu? Świetnie, na Favi.pl znajdziesz sofy i narożniki w różnych stylach.

Zieleń jest ważna

Kwiaty w mieszkaniu robią ogromną różnicę. Dzięki nim wnętrze nabierze świeżego charakteru, a jego mieszkańcom będzie się lepiej oddychało. Zieleń uspokaja, oczyszcza powietrze, cieszy oczy. Wpuść przyrodę do swojego domu.

Oświetlenie

Pod tym terminem nie skrywają się jedynie lampy i żyrandole do salonu, ale rolety i zasłony, dzięki którym sami wyregulujemy ilość światła w pomieszczeniu. Świetnie dobrane zasłony nadadzą salonowi ciepłego klimatu, który docenisz podczas zimowych miesięcy.

Artykuł powstał we współpracy z marką Favi.pl