Stylowe salony – galeria zdjęć

Salon

Zdrowa energia w pokoju dziennym przekłada się pozytywnie na atmosferę całego domu. Dlatego warto, by urządzenie salonu nie wynikało z przypadku. Zobacz galerię, w której prezentujemy przykładowe aranżacje.

Pomysł na urządzenie salonu

Salon jest Twoją strefą relaksu, nie gości, w których zapewne będziesz w nim podejmować. Dlatego do idealnej aranżacji niezbędna jest odrobina egoizmu. Nie kopiuj katalogów meblowych. Najpierw zastanów się, w jakim stylu czujesz się najlepiej. Lubisz swobodny cottage czy może wolisz luksusowy glamour? W następnym kroku dobierz kolory, które wprawiają Cię w dobry humor. Nie każdy jest w stanie udźwignąć królewską czerwień, niektórych w pochmurny nastrój wprowadzą przydymione błękity. Zamiast podążać za trendami, weź pod uwagę własne potrzeby.

Praktyczny wystrój wnętrza

Kiedy już dobierzesz styl i kolorystykę salonu, weź pod uwagę praktyczność projektu. Jeśli trzymasz w domu wesołego labradora, który najbardziej lubi linieć na kanapach i – mimo imponujących gabarytów - często wchodzi pod stolik, nie wybieraj welurowych obić i szklanego blatu nieprzymocowanego do nóżek stołu.

{google_adsense}

Architekci wnętrz zawsze biorą pod uwagę, kto będzie mieszkał w domu i jakie ma przyzwyczajenia. W końcu estetyka to tylko jeden z priorytetów. Równie wysoko powinien stać komfort użytkowania: nie ma uniwersalnie wygodnych mebli i idealnych ustawień. Jeśli nie masz pewności, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie, skonsultuj się z profesjonalistą, który pomoże wspólnie ustalić optymalne opcje.

Jeśli szukasz pomysłów na oświetlenie do salonu, sprawdź przegląd trendów: Żyrandol nowoczesny do salonu.


Tekst: Karolina Marek-Wolińska
Zdjęcia: Lisa Romerein, materiały prasowe, Carlos Muntadas, Olo Rutkowski/Olo Studio, Celestyna Król, Montse Garriga Grau/Photofoyer, Andrey Avdeenko