reklama

Żyrandol nowoczesny do salonu - przegląd trendów

Salon

Nie tylko świeci. Nowoczesny żyrandol także zaskakuje. Modele przypominają luksusową biżuterię, organy, różany ogród albo płonące kręgi…

FANTAZYJNE ABAŻURY

Nie można obok nich przejść obojętnie. Wystarczy popatrzeć na żyrandol z mosiężnych motyli czy słońce połyskujące agatowym oczkiem. Za niektórymi kryją się ciekawe inspiracje, np. Symphonic – wyglądający jak ustawione w rzędzie ustniki saksofonów – to hołd dla muzyków jazzowych. Shard z kolei przypomina elementy organów. A w złoto-szklanym kandelabrze firmy Luxxu odnajdziemy detale z Empire State Building. Marka proponuje też światła inspirowane Trump Hotel w Los Angeles. Idealne na dzisiejsze czasy.

reklama

PAŁACOWE KRYSZTAŁY...

...błyszczą nie tylko w pałacach. Blikują i malowniczo puszczają zajączki. Szczególnie piękne są te z prawdziwych kryształów, najlepiej czeskich, albo zdobione zawieszkami Swarovskiego. Takich materiałów używa na przykład włoska manufaktura Masiero. Jeszcze lepsze są płonące kręgi z kolekcji Prometheus, zaprojektowane przez Christophera Bootsa. Wybrał on nieoszlifowane kryształy górskie i podświetlił je LED-owymi lampkami. Sam Prometeusz byłby z nich dumny.

CZYTAJ WIĘCEJ: Paryski apartament w centrum Warszawy

Tekst: Beata Woźniak
Zdjęcia: materiały prasowe

reklama

Zobacz również: