Sypialnia to nie tylko miejsce do spania. To intymna przestrzeń, w której rodzą się marzenia. Czemu więc nie poczuć się w niej jak bohaterowie słynnych romansów?

W życiu tak jak w filmach najpiękniejsze momenty rozgrywają się właśnie w sypialni. To miejsce, które kojarzy się z odpoczynkiem, relaksem i chwilami tylko we dwoje. Warto więc zadbać o szczegóły podczas jej urządzania, aby spędzać tam jeszcze bardziej komfortowy czas.

Sypialnia jak z filmu „Wielki Gatsby” w reż. Buza Luhrmanna

Kolorystycznie stonowana, ale urządzona z przepychem eleganckimi meblami i dodatkami w najlepszym gatunku. Tak wygląda współczesny relaks w wersji de luxe.

Jakie tkaniny wybrać do takiej sypialni? 

Aby nadać sypialni wygląd rodem z lat 20 warto dodać jej elegancji. To czas Art Deco, okresu gdzie wielką rolę odgrywał przedmiot i detal. Aby zbudować taki klimat warto postawić na satynę w głębokim kolorze, atłas, czy jedwab, które nadadzą sypialni klimatu glamour. Mogą to być zasłony w duże wzory lub pościel. Warto postawić też na dodatki w stylu retro takie jak pled czy narzuta w przybrudzonym kolorze, które dopełnią całości i sprawia, że przeniesiecie się do świata luksusowych lat 20.

Sypialnia jak z filmu „To właśnie miłość” w reż. Richarda Curtisa

Lekka i nowoczesna, zaaranżowana z młodzieńczą energią i poczuciem humoru, a jednocześnie przytulna. Nie boi się odważnych kolorów i fantazyjnych dodatków. Będzie idealna dla osób, które lubią nutę szaleństwa we wnętrzu. 

Co zrobić by sypialnia była przytulna?

Oprócz koloru ścian i wyboru łóżka warto dobrać odpowiednie oświetlenie. Światło potrafi zbudować cudowny nastrój, który udzieli się następnego dnia. Oprócz światła górnego warto też pomyśleć o małych lampkach nad łóżkiem czy obok niego. Nawet jeśli kolory sypialni są odważne, a desenie bardzo nowoczesne – światło zbuduje romantyczny nastrój. Pomocne w tym będą też miękkie pluszowe akcesoria takie jak koce, poduszki, narzuty, w które zawsze można wtulić policzek. 

Ręcznie robione łóźko z kolekcji Affinity/ Hypnos Beds Polska

Sypialnia jak z filmu „Kiedy Harry poznał Sally” w reż. Roba Reinera 

Na pierwszy rzut oka nie wygląda spektakularnie. Ale wieczorem pozwoli ukoić zmysły, a rano łagodnie wejść w nowy dzień. Efekt wyciszenia gwarantują spójne kolorystycznie materiały, a zdrowy sen – wygodne łóżko. Inwestycja w dobry mebel będzie się zwracać każdego poranka.

Jak udekorować sypialnię?

Sypialnia powinna być dobrze dopasowana do charakteru, aby chciało się w niej odpoczywać. Jeśli lubimy stonowane kolory i ograniczamy się do dwóch lub trzech odcieni, wnętrze urozmaicą obrazy i plakaty na jednej ze ścian. Innym pomysłem są małe półki, na których miejsce znajdą książki, budzik czy tablet. Szafki nocne lub małe stoliki będą praktyczną ozdobą, na nich też wygodnie będzie można kłaść przedmioty, bez konieczności opuszczania łóżka.

Łózko Marquis Supreme/ Hypnos Beds Polska

Sypialnia jak z filmu „Rozważna i romantyczna” w reż. Anga Lee

Chociaż to sypialnia dla dwojga, to bez wątpienia urządzona kobiecą ręką. Romantyczne dodatki oraz pościel w kwiatowe desenie tworzą klimat przywodzący na myśl współczesny buduar.

Jaką pościel wybrać do romatycznej sypialni? 

Latem sprawdzi się jedwabna pościel, która będzie chłodzić oraz doda elegancji i romantyzmu do sypialni. Ta w kolorze czerwonym podgrzeje jej temperaturę, a pościel w kwiaty przeniesię łąkę do domu i pozytywnie nastroi. Jedwabna pościel wpływa też pozytywnie na skórę i jest przyjazna alergikom. Alternatywą będzie pościel atłasowa, która prezentuje się niezwykle elgancko i także przyjemnie chłodzi. Od jedwabnej odróżna ją to, że jest grubsza oraz może być wykonana zarówno z włókien naturalnych jak i syntetycznych. W zimie można ogrzać się w pościeli flanelowej. Jest przyjemna w dotyku, dość gruba i łatwa w utrzymaniu. 

Pościel z kolekcji BlueBell Woods/ Bluebellgray

> Zobacz także: Jak stworzyć sypialnię idealną? <

Tekst: Amelia Safader 
Zdjęcia: materiały prasowe