Ta elegancka rezydencja jest jak szkatułka z błyskotkami. Mnóstwo w niej luster, kryształów i mebli na wysoki połysk. Dużo przepychu. Ale za to bardzo dyskretnego.

Plan był taki: kupić dom, w którym Richard, Anglik z dziada pradziada, choć trochę poczuje się jak na Wyspach. Nie chciało im się bawić w budowę i urządzanie od zera. Przez chwilę rozglądali się za jakimś projektantem, ale nikt nie wpadł im w oko. I wtedy…

Przejeżdżali właśnie przez Walendów, gdy na bilbordzie zobaczyli osiedle rezydencji przypominających angielskie wille. Postanowili zboczyć z trasy i przyjrzeć się im z bliska. Traf chciał, że jeden z domów był pokazowy, urządzony od piwnicy aż po strych. Weszli, obejrzeli i już wiedzieli, że kupią.

Osiedle nazywa się Ventana. Po sąsiedzku – Chojnowski Park Krajobrazowy, Lasy Sękocińskie, stawy i rzeka Utrata. Dom urządziło angielskie studio Alexander James. Choć ostatnio projektuje raczej domy w stylu beach house (drewno, lny), do podwarszawskiego osiedla architekci wybrali coś bardziej eleganckiego – szykowny glamour. Meble – z Anglii: kanapy i stoliki firmy Jameson Seating, stół od Julian Chichester, ręcznie robiona konsola – Gerard Lewis Designs. Nie ma chyba rzeczy, która nie przyleciałaby z Wysp.

Nowi właściciele właściwie nie zmienili nic. Agnieszka, żona Richarda, dorzuciła tylko parę drobiazgów w ukochanych fioletach. Glamour to jej styl. Lubi błyszczące fronty komód, szklane blaty i... lustrzane podkładki pod talerze, których używa jako tac do podawania serów i owoców.

Richarda spotkała w Ashridge pod Londynem. Pojechała na szkolenie. On był wykładowcą. Parę lat kursowali między Polską i Anglią. W końcu zamieszkali razem. W Polsce, bo Agnieszkę trzyma tu praca, tymczasem Richard skupił się na pisaniu, a to może robić wszędzie. Tym bardziej, że czuje się tu jak w Anglii.

Tekst i stylizacja: Kasia Mitkiewicz
Zdjęcia: Michał Skorupski
Obiekt: Rezydencja pokazowa osiedla Ventana,
Domy i Rezydencje w Walendowie, 160-357 m2, Ceny od 699 950 zł, tel. 22 420 22 33, www.ventana.pl

reklama