dom w stylu farmhouse

Zielona przystań – piękny dom w stylu farmhouse pod lasem, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością

Stylowe i przytulne

 Ten dom, przytulony do lasu, jest spełnieniem marzeń i wspomnieniem szczęśliwego dzieciństwa. Łączy nowoczesność z tradycją, prostotę i spokój z elegancją. Pozwala zieleni, która była tu pierwsza, zaglądać do środka.

reklama
dom w stylu farmhouse

Małgorzata i Jacek od paru lat marzyli, by mieszkać w lesie, ale nie mogli znaleźć dobrego miejsca. Pewnej jesieni wybrali się na grzyby i kilkanaście kilometrów pod Warszawą, oprócz kosza podgrzybków, znaleźli… działkę. W trzy dni sprzedali dom, wynajęli segment i zaczęli budowę. Aranżacją zajęła się Małgorzata, która jest projektantką wnętrz. Prowadzi pracownię Zen Interiors (zeninteriors.pl). Ona także wymyśliła, jak będzie wyglądał dom. – Działka ma nietypowy kształt – trapezu – więc stworzenie projektu, który idealne się w nią wpasuje, nie było łatwe – opowiada.

To trzy parterowe budynki obłożone piaskowcem, pomiędzy nimi są łączniki. Kamień wybrali nieprzypadkowo – nawiązuje do ich ulubionych klimatów z południa Europy – chorwackich miasteczek i toskańskich winnic. Znalezienie go zajęło sporo czasu. Zaczęli od Kazimierza Dolnego, który słynie z budynków z ciosanego kamienia. – Chodziliśmy po domach i pytaliśmy właścicieli, kto robił im elewacje. Szybko jednak okazało się, że większość to były stare odrestaurowane kamienice. Nie poddawaliśmy się i szukaliśmy dalej – wspomina Małgorzata. Aż zawędrowali do Szydłowca Świętokrzyskiego, do kopalni piaskowca. Dom podzielony jest na trzy strefy: dzienną, sypialnianą oraz garaż. Te mieszkalne mają ogromne okna, podłogowe ogrzewanie gazowe i widok na las. – Zieleń daje energię i dobry humor, dlatego chciałam, by wlewała się do środka – tłumaczy projektantka.

ZOBACZ CAŁĄ SESJĘ TEGO PRZYTULNEGO DOMU W STYCZNIOWYM NUMERZE WERANDY. ZAMÓW WYDANIE PAPIEROWE LUB ELEKTRONICZNE – JAK WOLISZ!

Projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska, zeninteriors.pl
tel. 515 044 500, biuro@zeninteriors.pl

Tekst: Wiktoria Kamińska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Karolina Mears