Nowoczesne aranżacje wnętrz to nie tylko beton, cegła i dizajnerskie meble. Coraz częściej architekci stawiają na naturalne drewno i miękkie tkaniny, które ocieplają mieszkanie i nadają mu przytulny klimat.

Aranżacje wnętrz z drewnem: ciepły minimalizm

Przykładem takiej aranżacji jest dwupoziomowy 60-metrowy apartament w Poznaniu. Mieszkanie urządzone jest nowocześnie, ale dzięki drewnianym elementom oraz miękkim tkaninom nabrało ciepła i przytulności.

Dolna część mieszkania to otwarta, wygodna i doskonale zorganizowana, wielofunkcyjna przestrzeń zaaranżowana na potrzeby rodziny z dziećmi. Składa się z otwartej kuchni i salonu. Taki układ doskonale sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi oraz imprez rodzinnych. Jest tu dużo miejsca do siedzenia zarówno przy stole, jak i na narożnej sofie.

Wielofunkcyjny salon z kuchnią

Takie aranżacje wnętrz sprzyjają zarówno zabawie, jak i pracy. Potwierdza to właścicielka mieszkania: Potrzebowaliśmy takiej aranżacji domu, aby dzieci mogły się swobodnie bawić, schować swoje zabawki, a ja żebym miała swoją wymarzoną białą kuchnię z wyspą, a obok duży dębowy stół.

Kolor w nowoczesnym mieszkaniu: ciepłe drewno, chłodna biel i szarości

Choć w mieszkaniu dominują biel i szarości, w oczy najbardziej wpadają drewniane elementy. Drewno w nowoczesnym domu sprawia, że stonowana i chłodna kolorystyka schodzi na drugi plan, a wnętrze staje się naturalnie docieplone i słoneczne.

Nie zabrakło go również w sypialni, która – jak podkreślają właściciele – jest ich azylem i strefą najbardziej prywatną. Przy aranżacji tego wnętrza trzeba było połączyć funkcję wypoczynkową z koniecznością przechowywania ubrań i innych rzeczy. Projektanci zaproponowali więc duży drewniany regał na książki, który odgradza sypialnię od wejścia.

Opracowanie: AD/red.wer

Zdjęcia: Marcin Ratajczak

Projekt: D79 House

Architekci: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin (mode:lina architekci/architecture studio (Paweł Garus&Jerzy Woźniak; www.modelina-architekci.com)

reklama