120-metrowy apartament w Gdyni to połączenie wysmakowanej nowoczesności, stylowych dodatków i ciepłych zgaszonych odcieni lazuru i szarości. Oto eleganckie mieszkanie miłośnika dobrej lektury, wina i podróży po świecie.

Wielkomiejski eklektyzm

Każdy przedmiot znajdujący się w tym mieszkaniu jest uosobieniem zarówno pracy, jak i stylu życia gospodarza. W mieszkaniu panuje zdecydowanie męski klimat – także w kolorystyce: dominują piękne zgaszone lazury, niebieskości i szarości – połączone z ciepłym orzechowym drewnem oraz czarnymi dodatkami.

Całość zaprojektowana została w eklektycznym klimacie – we wnętrzu nowoczesność płynnie przechodzi w styl klasyczny, elegancki.

Nowoczesna kuchnia w męskim stylu

Kuchnia i salon urządzone są nowocześnie – umeblowano je w proste meble, doświetlone przez naturalne światło wpadające przez loftowe okna.

Na szczególną uwagę w części kuchennej zasługuje imponująca kolekcja win przywieziona z różnych zakątków świata. Część jadalni została wydzielona tak, aby była sercem salonu, jej najważniejszy charakter akcentuje nowoczesna lampa marki Vibia, głębiej znajduje się strefa wypoczynku – zbudowana z kompozycji mebli wypoczynkowych – wielofunkcyjnych.

Domowa biblioteka i gabinet pracy

Gabinet i biblioteka są miejscem pracy. Wnętrze zostało szczelnie wypełnione dominującą biblioteką, obrazami oraz sentymentalnymi przedmiotami. Klasycznego charakteru nadają ciężkie, czarne żaluzje, sofa w stylu chesterfield oraz klasyczny perski dywan, a nowoczesności - lekkie biurko, kolorowe krzesło oraz minimalistyczne lampy biurkowe.

Jasny hol z luksferami

Łącznikiem w mieszkaniu jest korytarz, z podświetlonymi szafami na ubrania, w związku z jego długością został doświetlony luksferami, które stanowią interesujące tło od strony jadalni.

Męska sypialnia

Pomieszczeniem o najbardziej męskim charakterze jest lekko mroczna sypialnia. Na ścianie wisi ulubiony motyw właściciela domu, czyli duża fotografia Nowego Yorku wykonana przez  znaną trójmiejską fotografkę Agę Mróz. Uzupełnieniem jest wydzielona, lekka szklana garderoba, z przesuwnymi drzwiami.

Awangardowa luksusowa łazienka

W mieszkaniu można odnaleźć również awangardowe elementy widoczne m.in. w luksusowej łazience i toalecie. Szczególne wrażenie robi podświetlany panel prysznicowy i sufit w kamiennej łazience, a w toalecie uwagę skupia duże lustro Oskara Zięty wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej oraz podświetlany sufit ze zmiennym natężeniem światła.

Przyglądając się temu mieszkaniu, odnajdujemy zróżnicowane fragmenty życia jego właściciela. Zestawiona jest męskość z poczuciem estetyki i zamiłowaniem do sztuki. Widzimy wyraźne podzielenie funkcji pomieszczeń, służących do pracy i do wypoczynku. I wreszcie zauważamy człowieka podróżnika, kosztującego wykwintności w życiu.

Tekst: Dorota Dziołak
Projekt: Monika Potorska, Anna Karaś
Zdjęcia: Tomirri Photography

Więcej realizacji znajdziecie na www.studiopotorska.com

reklama