jak mieszka alicja majewska

Jak mieszka Alicja Majewska? W przytulnym mieszkaniu piosenkarki panuje artystyczny eklektyzm. To prawdziwe wnętrze z duszą!

Znani i lubiani w domu

Uroczy segment w jednej z warszawskich dzielnic to twórczy azyl piosenkarki Alicji Majewskiej. Niedawno poddasze domu zyskało nowe życie za sprawą metamorfozy przeprowadzonej pod okiem projektantki Magdaleny Miśkiewicz.

Alicja Majewska mieszka w swoim domu już od ponad 48 lat. Przyznaje, że mogłaby się przeprowadzić, ale za bardzo przywiązała się do tego miejsca. Początkowo zaadaptowana była jedynie parterowa część domu, dopiero po 20 latach zaaranżowano przestrzeń pod dachem. – Weszłam po drabinie na poddasze i zobaczyłam, jaki tu drzemie niesamowity potencjał. Stwierdziłam, że nie może się on zmarnować – opowiada artystka. Na poddaszu zmieściła się część wypoczynkowa, sypialnia, łazienka oraz pracownia z najważniejszym elementem, czyli pianinem. To tu odbywały się próby i spotkania z największymi gwiazdami polskiej estrady. Gośćmi byli między innymi Artur Andrus, Michał Bajor, Zbigniew Wodecki. Po latach przyszedł czas na zmianę.

Zobacz też: W domu ceramiczki Oli Nadolny w Milanówku rządzą naturalne materiały i klasyki designu


Aranżacja poddasza w domu Alicji Majewskiej – przytulne wnętrze w kolorach ziemi

Metamorfozę przeprowadzono pod czujnym okiem projektantki Magdaleny Miśkiewicz poleconej artystce przez Andrzeja Piasecznego. Właścicielka pracowni Miśkiewicz Design kilka lat wcześniej zaprojektowała piosenkarzowi mieszkanie. Zmiana aranżacji i wprowadzenie koloru, który zastąpił pierwotną biel, sprawiły, że poddasze zyskało nowe życie.

Zmieniono kolor podłogi, meble, pojawiły się nowe elementy dekoracyjne i lampy. Na ścianach pojawił się śmietankowy kolor. Dla ocieplenia przestrzeni, niektóre fragmenty ścian zostały wykończone tapetą w odcieniu szałwii, jak ta obok biurka czy przy kąciku wypoczynkowym. We wnętrzu zagościły kolory ziemi, spokojne zielenie, beże, rudości. Meble współczesne zestawiono z tymi vintage, mającymi w sobie nie tylko urok, ale i wspomnienia.

– Pani Magda to było moje zbawienie! Ja tak źle się czułam w poprzedniej aranżacji, że nie wyobrażałam sobie dłużej w niej mieszkać. Cudownie się zrozumiałyśmy. Od razu wyczuła moje potrzeby, co do zmiany i to na czym mi zależy. Fantastycznie się nam razem pracowało. Uwielbiam kolor i jego właśnie mi brakowało – mówi Alicja Majewska.

– Pani Alicja Majewska aktywnie uczestniczyła przy każdym wyborze i przy podejmowaniu nawet najmniejszej decyzji, dzięki czemu powstało wnętrze idealnie dopasowane do potrzeb właścicielki – opowiada Magdalena Miśkiewicz.


Jak w domku letniskowym – przestrzeń stworzona do odpoczynku

Wpadające przez stropowe okna promienie słońca, miks mebli współczesnych i vintage oraz przytulne materiały sprawiają, że mamy wrażenie przebywania w uroczym letniskowym domku. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj Alicja Majewska najchętniej odpoczywa po koncertach.

W salonie króluje wygodna sofa, która zyskała nową tapicerkę w kolorze delikatnej oliwki. Obok niej stanął puf wykończony modną tkaniną boucle. Aromatycznej kawy można się napić przy stylowej ławie z lat 60., której „akompaniuje” wiklinowy fotel.

Pracownię artystki wyznacza zabytkowe pianino. To przy nim piosenkarka ćwiczyła swoje największe przeboje. Podczas wspólnych spotkań grał na nim m.in. Włodzimierz Korcz, twórca muzyki do niemalże wszystkich piosenek śpiewanych przez Alicję Majewską.

Naprzeciwko pianina znajduje się kącik wypoczynkowy dla gości, który idealnie sprawdza się podczas muzycznych spotkań z przyjaciółmi. Tworzą go dwa bliźniacze fotele RM58 projektu Romana Modzelewskiego (Vzór) w wersji tapicerowanej i szklany stolik vintage. Stoi na nim „Bursztynowy Słowik”, którego artystka zdobyła podczas Festiwalu w Sopocie. Pod ścianą ze skosem, podobnie jak w salonie, rozciąga się drewniana zabudowa, która kryje pojemne szafki. Meble zostały poddane renowacji, zdjęto z nich białą farbę, odkryto naturalne słoje drewna, a także wymieniono kratki maskujące grzejniki, na ich miedziane odpowiedniki.

Zobacz też: Mieszkanie urządzone w artystycznym stylu – w domu stylistki Joli Musiałowicz nie ma miejsca na nudę

aranżacja poddasza w domu alicji majewskiej


Sypialnia na poddaszu, podobnie jak pozostałe pomieszczenia w przestrzeni zaaranżowanej przez projektantkę, została urządzona w naturalnych odcieniach. Nie ma tu wielu mebli. Znalazły się niej tylko drewniane łóżko, stolik nocny i kolorowy parawan, który dodaje energetycznego akcentu całej aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest koronkowy baldachim… będący jednocześnie firanką. Sprawia, że sypialnia staje się przytulna i romantyczna.

Przeprowadzoną metamorfozę poddasza domu Alicji Majewskiej można podsumować słowami jednej z piosenek artystki:

To nie sztuka wybudować nowy dom.
Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę.
Podków szczęścia nie wyrzuca się na złom,
Nie wynosi się na śmietnik snów i wzruszeń.

 

Projekt wnętrza: Magdalena Miśkiewicz, Miśkiewicz Design Architektura Wnętrz, miskiewiczdesign.pl

Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Stylizacja: Magdalena Miśkiewicz


Zobacz też: Mistrzowie artystycznego recyklingu urządzili wnętrze meblami i dodatkami z odzysku. Zobacz, jak mieszkają!

mieszkanie alicji majewskiej