hortensja dekoracje do domu i ogrodu

Hortensja – piękne kwiatowe dekoracje do domu i ogrodu. Proste pomysły, jak samodzielnie zrobić ozdoby z hortensji

Zielono we wnętrzu

Hortensja to prawdziwa królowa wśród kwiatów – kwitnie od czerwca do września, długo stoi w wazonie i w donicy. Nawet zasuszona jest zachwycająca! Sprawdź, jak w samodzielnie i w prosty sposób zrobić piękne dekoracje z hortensji do domu oraz ogrodu.

Nie ma innych kwiatów, które kwitłyby tak spektakularne w środku lata jak hortensje. Zachwycają ich okazałe, różnobarwne główki bujnie obsypane kwiatami. Wystarczy już jedna donica kwitnących hortensji, aby wprowadzić romantyczny nastrój do ogrodu. Ale z kwiatów zrobisz też inne pomysłowe dekoracje, które ozdobią wnętrze, taras i stół na przyjęcie w ogrodzie.
 

Dekoracja z hortensji na stół, Zdjęcia: Aneta Tryczyńska, Stylizacja: Anna Olga Chmielewska, Sabina Pełka


Dekoracje z hortensji na stół – pomysły na kwiatowe ozdoby na przyjęcie w ogrodzie

Jak samodzielnie przygotować dekoracje z hortensji na stół? Oto nasz pomysły na kwiatowe ozdoby:

  • Dobierz kolor hortensji pod kolor zastawy i innych dekoracji. Postaw na stole białą porcelanę z niebieskimi wzorami i dobierz do niej błękitne kwiaty. Będą wyglądały świeżo i bardzo elegancko.

  • Wykorzystaj naczynia i elementy zastawy, które już masz w domu. Niech filiżanki, szklanki i kieliszki zastąpią wazony. Dobre pomysły na ozdobę stołu: do wazy włóż hortensje cięte lub w doniczce i ozdób je liśćmi eukaliptusa.

  • Uszczknij kilka łodyżek i włóż do wysokich szklanych naczyń z odrobiną wody. Prosta dekoracja stołu na letnie przyjęcie gotowa!

  • Kwiatami hortensji udekoruj stół – ozdób nimi obrączkę na serwetkę lub połóż je naryciu dla gościa. 

  • Połącz hortensje w wianek z floksami i różami. Możesz ozdobić nim na przykład krzesło. Upleć mniejsze wianuszki i załóż je na szklanki albo kieliszki. Do środka włóż niewielkie świeczki, tzw. tealighty – takie dekoracje zbudują nastrój wieczorem.

Oryginalna dekoracja stołu, która zrobi wrażenie na gościach? Własnoręcznie ułożone bukiety i ozdoby z pelargonii! Zobacz, jak przygotować piękne bukiety i proste, ale efektowne dekoracje na stół z pelargonii.


Hortensja – piękne kwiatowe dekoracje na taras i do ogrodu

Hortensje na tarasie prezentują się wspaniale. I wcale nie muszą stać w donicach. Dla urozmaicenia umieść je w wiklinowych koszach albo włóż do kolorowej taczki – efekt będzie jeszcze lepszy, gdy dobierzesz kwiaty oraz dekoracje w tej samej tonacji. Zamiast wstawiać bukiet do wazonu wykorzystaj akcesoria ogrodnicze i włóż kwiaty do… konewki. Nietypowa dekoracja ogrodowa gotowa.

Stwórz przed domem kącik relaksu w zieleni. Wystarczą zwykły stolik, krzesło i donice z hortensjami. Dbaj o nie tak samo jak o te na ogrodowych rabatach. Pamiętaj, żeby często je podlewać, ziemia musi być lekko wilgotna, ale nie mokra. Kwiaty wolą półcień od palącego słońca. Odpowiednio pielęgnowane i nawożone raz w tygodniu, hortensje w donicach będą ozdobą tarasu aż do jesieni!

Na stronie hydrangea.com dowiesz się więcej na temat uprawy i pielęgnacji hortensji w ogrodzie. Zobaczysz też najpiękniejsze odmiany kwiatów.
 

hortensja dekoracje na taras
Taras udekorowany hortensjami, zdjęcie: hydrangea.com
hortensja dekoracje ogrodowe
Pomysł na ciekawą dekorację ogrodową, zdjęcie: hydrangea.com
dekoracje z hortensji do domu
Wiklinowy kosz z hortensjami doda wnętrzom wakacyjnej lekkości, ZDJĘCIE: IGOR DZIEDZICKI, STYLIZACJA: ANNA SALAK


Dekoracje z hortensji – pomysły i inspiracje na kwiatowe kompozycje do domu

Hortensja jest elegancka i majestatyczna, idealnie więc pasuje do wnętrz klasycznych, w stylu hamptons albo nowojorskim. Zrobisz z niej piękne bukiety, które wprowadzą do domu romantyczny nastrój i ozdobią wnętrza. Udekorują stolik kawowy w salonie, stół w kuchni i jadalni czy komódkę w sypialni.

Hortensja to doskonała roślina na wejście, która ożywi stonowane biele i szarości. Kompozycję z hortensji warto postawić na konsoli lub stoliczku w przedpokoju. Kwiaty włóż do wazonu albo do stylowej donicy, by w holu witały gości.

Innym ciekawym pomysłem na dekorację do domu jest wiklinowy kosz z krzewem hortensji. Postawiony obok schodów doda wnętrzom wakacyjnej lekkości.

Zobacz więcej pomysłów na dekoracje z hortensji w galerii zdjęć

Tekst: Agnieszka Wójcińska
Zdjęcia: archiwum wydawnictwa, materiały prasowe, shutterstock