aranżacja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Świętujemy pod chmurką – najpiękniejsze aranżacje stołów na przyjęcie w ogrodzie

Ogrody małe i duże

Jak stworzyć bajeczną aranżację stołu na przyjęcie w ogrodzie? Wykorzystajmy potencjał ogrodowej zieleni. Niech będzie naszym naturalnym parawanem, dywanem i parasolem. A z kwiatów, gałązek, traw i liści zróbmy bajkowe dekoracje.

reklama

Przyjęcie w ogrodzie lub na tarasie – jak stworzyć nastrojową aranżację?

Czasem niewiele potrzeba, by wyczarować w ogrodzie lub na tarasie uroczy zakątek na garden party. W naturalnej scenografii zadaszenie nad stołem stworzą splecione konary drzew. W bardziej teatralnej do drewnianych pali przymocujemy falbaniaste zasłony – ozdobią i osłonią od wiatru. Liniany obrus z falbanami, koronkami i chwostami będzie zjawiskowym dopełnieniem letniej aranżacji stołu na przyjęcie.

Ogrodowy stół możemy pięknie przystroić, mocując do niego metalowy wieszak. Powiesimy na nim wazoniki z kwiatami i latarenki, a kiedy lato się skończy, przeniesiemy go do domu i zamontujemy nad blatem kuchennym – zawiesimy na nim miedziane rondle albo suszone zioła.

Aranżacja stołu na przyjęcie w ogrodzie, zdjęcie: Aneta Tryczyńska

3 pomysły, jak udekorować stół na przyjęcie w ogrodzie, żeby zachwycić gości:

Eleganckie garden party w bieli 

Biel na tle zieleni zawsze będzie wyglądała odświętnie i elegancko. Powłóczyste tkaniny pomogą stworzyć romantyczny klimat – zarzucona na gałęzie drzewa zasłonka w roli baldachimu czy długi do samej ziemi obrus. Białą porcelanę możemy ozdobić kilkoma zielonymi czy żółtymi dodatkami. Dopełnieniem letniej aranżacji będą rozstawione wokół lampiony ze świecami.

Dekoracja stołu w stylu rustykalnym

Solidny drewniany stół z naturalnego drewna nakryjmy kwiecistym obrusem w stonowanych kolorach. Do tego drewniane krzesła z poduszkami z naturalnych tkanin Na stole postawmy kamionkowe dzbany, porcelanę w kwiaty lub kolorowe szkło, koniecznie bukiet ogrodowych kwiatów i świece zamiast lampionów.

Kolorowe dekoracje na przyjęcie ogrodowe

Wokół tarasu powieśmy papierowe lampiony na długich wstążkach, stół obsypmy kwiatami, np. dekoracjami z pelargonii. Wstawmy świeże bukiety do kilku wazonów. Kolorowe szkło jest wręcz stworzone do przyjęć w ogrodzie – lśni w słońcu i wzbogaca nakrycie o barwne cienie. Kiedy biesiadujemy w miejscu pozbawionym kwiatów, postawmy dodatkowe bukiety w koszach przy stole. Krzesła przewiążmy barwnymi wstążeczkami. Będzie bajecznie kolorowo!

Letnie przyjęcie na tarasie, aranżacja marki Lights4fun, lights4fun.co.uk

Aranżacja stołu na przyjęcie w ogrodzie – pięknie, wygodnie i z klasą

Połączenie różnych odcieni błękitu i zieleni wygląda bardzo świeżo i elegancko, zwłaszcza gdy uda się dopasować obrus do porcelany. Inne kolory dekoracji na garden party, które zachwycą gości to różne, fiolety oraz słoneczne żółcienie i ciepłe oranże. Używajmy też dużo szkła, bo jest lekkie i efektownie wygląda w słońcu.

Gdy pogoda gwarantowana, możemy wynieść do ogrodu meble salonowe. Tapicerowane krzesła i fotele będą ciekawie prezentować się na trawie. Nad stołem powieśmy świecznik à la kryształowy żyrandol. Na paterze retro ze spatynowanego metalu możemy ułożyć́ owoce lub... kwiaty. Nalejmy do niej wody i ułóżmy krótko ścięte piwonie, róże czy goździki.

Kiedy chcemy, by przy stole zasiadło więcej osób, możemy zamiast tradycyjnych siedzisk postawić pieńki. Pasują do długiego stołu z lnianym obrusem. Inny pomysł to miks nowoczesności i natury – przezroczyste krzesła dodadzą tarasowej aranżacji lekkości, a wielokwiatowe bukiety nadadzą nakryciu artystycznego charakteru.

Zobacz więcej pomysłów i inspiracji, jak zaaranżować stół na przyjęcie w galerii zdjęć

> Wybróbuj przepisy na letni obiad w ogrodzie - 7 pomysłów na smaczne i szybkie dania <

Teksty: Beata Majchrowska, Joanna Kornecka  
Zdjęcia: serwisy prasowe, archiwum wydawnictwa/ Aneta Tryczyńska