dekoracje na stół z pelargonii

Pomysły na piękne bukiety i proste, ale efektowne dekoracje na stół z pelargonii. Zobacz nasze inspiracje!

Dekoracje

Najpiękniej wyglądają duże kwiaty pelargonii królewskiej, które mają intensywne kolory i cętkowane środki. Zrobisz z nich dekoracje oraz piękne bukiety, które ozdobią wnętrze i stół w ogrodzie.

Dekoracje z kwiatów na stół – proste i oryginalne ozdoby diy z pelargonii

Uszczknij kilka łodyżek pelargonii posadzonych w doniczkach i włóż do wysokich szklanych naczyń z odrobiną wody. Prosta dekoracja stołu na letnie przyjęcie gotowa!

Do zrobienia niepowtarzalnego bukietu z pelargonii możesz wykorzystać szklane miseczki. Włóż po dwie, trzy główki kwiatowe i dodaj kilka listków. Ciekawą kompozycję ułożysz też w szklanej misie. Wystarczy napełnić ją do połowy wodą, wrzucić pelargonie. I mamy stołowy stawik z nenufarami... Taka dekoracja stołu z pelargoniami na pewno zachwyci gości.

Inny pomysł? Kolorowe kwiaty, w prostych wazonikach lub doniczkach, ustaw w rzędzie biegnącym przez środek stołu. Sposób na prostą dekorację to taca, dwa białe wazony oraz dwie odmiany pelargonii.
 

Dekoracje stołu na przyjęcie w ogrodzie – wiszące doniczki i kwiaty w lodzie

Kwiaty wyglądają pięknie nie tylko w wazonie. Donice z pelargoniami zawieś na drzewie w złotej ramie, a słodkości na paterze udekoruj płatkami oraz tiulowymi wstążkami. Do kubełka z szampanem i lodem wrzuć kwiatowe główki – będą świetnie prezentowały się na stole. Ozdobną klatkę zamień w paterę na owoce.

dekoracje diy na stół

Piękny stół na przyjęcie w ogrodzie – wianki na szklanki i sztućce ozdobione bukietami

Dekoruj kwiatami gotowe dania i stołowe nakrycia. Wianuszkiem z pelargonii otocz ciasto i udekoruj jego wierzch. Do kompletu małymi, kolorowymi bukiecikami ozdób sztućce dla gości. Upleć wianuszki i załóż je na szklanki, kieliszki, etc. Więszymi wiankami, na przykład w kształcie serc ozdobisz także krzesła.

Lampiony ze słojów zrób sama – wlej wosk, oklej je paskami bibuły w kwiaty i zawiąż wstążki. Przymocuj zawieszki z drutu. Na tacy ułóż kilka lampionów albo świeczek i mnóstwo róż – ich zapach zrelaksuje i wprawi wszystkich w dobry nastrój!


Jak zaaranżować pojedyncze gałązki pelargonii?

Wstaw je do ikebany albo zrób sama kompozycję kwiatową. Wystarczy na podłużne naczynie naciągnąć gumki recepturki i między nie włożyć kwiaty. Jeśli masz ładną tacę, ustaw na niej szklanki z listkami eukaliptusa lub karbowanej sałaty i do bukiecików dodaj pelargonie pachnące. Ich kwiaty są może skromniejsze, ale za to uwodzą zapachami – jabłek, bzów, róż, imbiru, kokosu albo czekolady. 

Przezroczysty, okrągły wazon możesz zawiesić w oknie. Napełnij go ciętymi pelargoniami (najlepiej w różnych kolorach) i odrobiną wody, a będziesz piękny widok masz gwarantowany. Te niezwykłe dekoracje zrobisz bardzo szybko, nawet jeśli goście już pukają do drzwi!

Zobacz więcej inspiracji oraz pomysłów na dekoracje z pelargonii w galerii zdjęć

Zobacz też:
JAK PRZYGOTOWAĆ PIKNIK W OGRODZIE?
LETNI OBIAD W OGRODZIE: 7 POMYSŁÓW NA SMACZNE I SZYBKIE DANIA
POMYSŁY NA NAKRYCIE STOŁU: NAJPIĘKNIEJSZA PORCELANA I ZASTAWA STOŁOWA NA LETNI STÓŁ

OPRACOWANIE: BEATA WOŹNIAK, AGNIESZKA WÓJCIŃSKA 
ZDJĘCIA: PELARGONIUM FOR EUROPE, KAMPANIA UNIJNA EUROPE IN BLOOM