werandacountry.pl werandaweekend.pl

Pomysły na piękne bukiety i dekoracje z pelargonii

Dekoracje

Najpiękniej wyglądają duże kwiaty pelargonii królewskiej, które mają intensywne kolory i cętkowane środki. Zrobisz z nich dekoracje i bukiety, które ozdobią wnętrze.

Prosta i oryginalna dekoracja stołu z pelargonią

Uszczknij kilka łodyżek pelargonii posadzonych w doniczkach i włóż do wysokich szklanych naczyń z odrobiną wody. Do zrobienia niepowtarzalnego bukietu możesz wykorzystać szklane miseczki. Włóż po dwie, trzy główki kwiatowe i dodaj kilka listków. Ciekawą kompozycję ułożysz też w szklanej misie. Wystarczy napełnić ją do połowy wodą, wrzucić pelargonie. I mamy stołowy stawik z nenufarami...

Dekoracja stołu z pelargonii na pewno zachwyci gości. Kolorowe kwiaty, w prostych wazonikach lub doniczkach, ustaw w rzędzie biegnącym przez środek stołu. Inny pomysł na prostą dekorację to taca, dwa białe wazony oraz dwie odmiany pelargonii.

Jak zaaranżować pojedyncze gałązki pelargonii?

Wstaw je do ikebany albo ikebanę zrób sam. Wystarczy na podłużne naczynie naciągnąć gumki recepturki i między nie włożyć kwiaty. Jeśli masz ładną tacę, ustaw na niej szklanki z listkami eukaliptusa lub karbowanej sałaty i do bukiecików dodaj pelargonie pachnące. Ich kwiaty są może skromniejsze, ale za to uwodzą zapachami – jabłek, bzów, róż, imbiru, kokosu albo czekolady. 

Przezroczysty, okrągły wazon możesz zawiesić w oknie. Napełnij go ciętymi pelargoniami i odrobiną wody, a będziesz piękny widok masz gwarantowany. Te niezwykłe dekoracje zrobisz bardzo szybko, nawet jeśli goście już pukają do drzwi.

Opracowanie: Beata Woźniak 
Zdjęcia: Pelargonium for Europe