Płytki od Macieja Zienia

Design

Maciej Zień od dawna wie, w czym kobieta wygląda najlepiej. W jego zwiewnych ubraniach często pokazują się gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska, Aneta Kręglicka czy Grażyna Torbicka. Projektant poszedł też dalej i urządza domy. Klasycznie, elegancko i ponadczasowo. Teraz Zienia możemy mieć i my... na co dzień w łazience.

Zaczął niewinnie – od własnego mieszkania. Trudno, by projektant zlecał pracę innym! Chciał żyć jak w paryskiej kamienicy, lecz z nowoczesnym sznytem. To wtedy po raz pierwszy pokazał płytki, które wymyślił pod szyldem marki Tubądzin. Na ścianach jego łazienki pojawiły się białe z przycinanymi krawędziami. Na podłodze zaś biało-czarna mozaika. Do tego połyskujące chromem baterie i kinkiety.

Kolekcja się spodobała, więc powstały następne. Inspiracji szuka w podróży, a że najlepiej czuje się w wielkich miastach, nazwy ulubionych uwiecznił w seriach płytek: Barcelona, Tokio, Londyn, Monaco, Paryż, Berlin.

Jak się ma projektowanie ubrań do wnętrz? W jednym i drugim dizajner szuka ponadczasowego piękna. Wariactwa nie wchodzą w grę. Różnicą jest tylko... czas. Sukienka może powstać w wieczór, natomiast od projektu mieszkania do realizacji upływa nieraz kilka miesięcy. Ale i to, i to sprawia mu taką samą frajdę.

Opracowanie: Beata Woźniak
Zdjęcia: Ceramika Tubądzin, www.tubadzin.pl

reklama