półki ścienne i wieszaki Polyhedra

Metalowe cuda – półki ścienne i wieszaki marki Polyhedra

Projektanci

Inspirowane geometrycznymi kształtami półki i wieszaki ścienne Polyhedry świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. Są ażurowe, proste i eleganckie. O tych metalowych dekoracjach rozmawiamy z projektantem Pawłem Odzimkiem.

reklama
paweł odzimek polyhedra
Paweł Odzimek, polyhedra.pl

Zaczęło się…

od studenckiej pracy. Kończyłem ekonomię i stosunki międzynarodowe, a jednocześnie projektowałem urządzenia ze stali w pewnej firmie. Ta praca bardzo mnie wciągnęła, a stal zachwyciła. Po studiach założyłem własną firmę i projektowałem meble – też ze stali i z drewna – oraz wnętrza. Aż wymyśliłem pierwszy stalowy wieszak, który okazał się hitem. I wtedy postanowiłem skupić się tylko na tym.
 

Inspiruję się…

geometrią, bo zawsze lubiłem takie formy. Uwielbiam też prostotę oraz minimalizm i takie są moje rzeczy. Z jednej płachty stali wycina je laserowo maszyna na podstawie moich rysunków. Wymyślając wzory, korzystam z doświadczeń, które zebrałem, projektując wnętrza w różnych stylach – art déco, glamour, minimalistycznym. Zależy mi, żeby przedmioty, które robię, pasowały do różnych domów. Słyszę, że są trochę secesyjne, trochę orientalne, a trochę popartowskie. Najczęściej maluję je na złoto, biało albo czarno. Eksperymentowałem też z neonowymi kolorami czy na przykład z miedzią.

 

polyhedra wieszak ścienny
polyhedra wieszak ścienny metalowy
metalowe dekoracje ścienne


Przyszłość to…

nowe pomysły. Właśnie obok wieszaków i półek pojawiły się w naszej ofercie lustra, planuję też kwietniki. Chciałbym, by moje rzeczy służyły ludziom w wielu sytuacjach. Zadbam, żeby miały charakterystyczny dla Polyhedry styl.

Kontakt: Paweł Odzimek, polyhedra.pl

Wysłuchała: Agnieszka Wójcińska 
Zdjęcia: Archiwum firmy

Zobacz więcej zdjęć w galerii

POZNAJ TAKŻE INNYCH POLSKICH PROJEKTANTÓW:

Malowane żywicą – wyjątkowe tace Oliwii Styrylskiej
CERAMICZNE FIGURKI ZWIERZĄT JAKUBA NIEWDANY
KOLOROWE KILIMY ARTYSTEK ZE STUDIA TARTARUGA

polyhedra wieszak ścienny metalowy
wieszak ścienny metalowy