Baranki, zajączki, kurczaczki i bazie – wszystkie te ozdoby są tak naprawdę tylko towarzyszkami głównego bohatera, czyli jajka. W formie wydmuszki, drewniane, plastikowe lub ugotowane na twardo pojawi się na większości polskich stołów. Gdzie szukać inspiracji do tworzenia stroików i jakie są modne dekoracje wielkanocne?

reklama

Piękne i stylowe dekoracje wielkanocne

Zwolennikom dekoracji glamour z pewnością najbardziej spodobają się jajka podane stylowo. Na fali wypływa tutaj złoto, kryształy, łańcuszki i perełki. Nie może zabraknąć brokatu, który zapewnia efekt „blink blink”, czyli najwyższego połysku. Tak przygotowane pisanki wielkanocne najlepiej jest podawać w towarzystwie wysokiej klasy porcelany lub zastawy kryształowej. Dekoracje wielkanocne wydaniu stylowym pasują szczególnie do wnętrz luksusowych.

 > ZOBACZ TAKŻE: Stroiki wielkanocne <

Dekoracje wielkanocne – jajka w kwiatach

Motyw roślinny jest hitem roku, dlatego najbliższa Wielkanoc nie może obyć się bez kwiatów. To właśnie na rumianek, tulipany  i róże najczęściej pada wybór, gdy za tworzenie pisanek zabierają się dzieci. Ta odsłona dekoracji świątecznych jest również wyśmienitym rozwiązaniem dla osób mniej uzdolnionych plastycznie: jednokolorowe jajka wystarczy przystroić świeżym bukietem. Kwiatowe kompozycje są uniwersalne i sprawdzą się w większość wnętrz.

> SZUKASZ POMYSŁÓW NA DEKORACJE WIELKANOCNE? SPRAWDŹ: OZDOBY WIELKANOCNE – ZRÓB TO SAM <

Dekoracje wielkanocne – prosto z natury

Ręka ludzka od tysiącleci próbuje nadążyć za pięknem, jakie oferuje natura. Próżno szukać dwóch identycznych jajek. Kury przynoszą białe lub pomarańczowe, przepiórki – nakrapiane, a perliczki – cętkowane. Fanom surowej urody wystarczy lekkie przystrojenie wstążeczką lub odwołanie do źródła: podanie jaj w trawie, piórach lub na drewnie. Dekoracje wielkanocne w takiej odsłonie uzupełnią wnętrza inspirowane ekologią, na przykład skandynawskie.

Zdjęcia: Living4media/free, East News, Shutterstock, Huta Szkła Kryształowego Julia, Sylwia Serwin, materiały prasowe