dekoracje wielkanocne z jajek

Dekoracje wielkanocne z jajek – pomysły na oryginalne świąteczne ozdoby, które przygotujesz samodzielnie

Dekoracje

Pisanki, wydmuszki czy pierniczki w kształcie jajek zamienisz w oryginalne ozdoby wielkanocne. Nie potrzeba wiele, liczy się pomysł. Jajka wielkanocne w towarzystwie piórek, wiosennych kwiatów, gałązek, gniazdek albo świątecznych bab będą zachwycały! Zobacz pomysły na ciekawe dekoracje na Wielkanoc, które przygotujesz samodzielnie. 


Ozdoby wielkanocne wprowadzą do domu świąteczną atmosferę oraz radosny wiosenny nastrój. Jeszcze bardziej niż te gotowe ze sklepu cieszą dekoracje, które przygotujesz samodzielnie. Jak to zrobić? Zobacz nasze pomysły na proste i piękne dekoracje wielkanocne DIY z jajkami!

Dekoracje wielkanocne z jajek – stroiki na stół świąteczny, które zrobisz sama

Do zrobienia stroika wielkanocnego na stół, oprócz barwnych jajek, przyda się wszystko, co masz w domu: kubki, miseczki, patery, szklane kopułki i klosze.

Jak zrobić prosty stroik na stół wielkanocny? Włóż do miseczki kolorowe piórka i ułóż na nich gniazdko. Możesz kupić gotowe wykonane np. z naturalnego sianka lub zrobić je samodzielnie z gałązek bukszpanu albo wierzby połączonych za pomocą drucika florystycznego. Umieść na gniazdku wielkanocne jajka.

Ręcznie wykonane gniazdka z jajeczkami możesz zaaranżować nie tylko w kolorowych miseczkach, ale też na paterze (zmieści się na niej kilka większych i mniejszych pisanek) albo w kubeczku.

Dobry pomysł: do gniazdka w kubku możesz włożyć drobne upominki, np. czekoladowe jajeczka albo zajączki wielkanocne. Takie urocze dekoracje postaw przy nakryciach dla gości. Zamiast jajek możesz wykorzystać też pyszne lukrowane pierniczki od Igi Sarzyńskiej (igasarzynska.pl) czy małe babki.

Zrób sama wianek wielkanocny ze skorupek. Zobacz instrukcję krok po kroku!


Ozdoby wielkanocne – co możesz zrobić z jajek i wydmuszek?

Co możesz zrobić z jajek albo wydmuszek na święta? Na przykład oryginalną dekorację stołu wielkanocnego. Na paterce lub metalowym stojaku ułóż jajka w gniazdkach lub na spodeczkach na przemian z malutkimi babkami. Dodaj piórka i wiosenne kwiaty, by było jeszcze bardziej kolorowo.

Wazon z jajkami będzie prostą i zarazem efektowną ozdobą na stół wielkanocny. Pisanki układaj jedna na drugiej, najlepiej tworząc różnokolorowe warstwy. Do szklanego wazonu z jajkami możesz wstawić też bukiet na przykład wiosennych tulipanów lub kwitnące gałązki.

Zamiast wazonu do wielkanocnej kompozycji możesz wykorzystać też szklany klosz. Łącz większe kurze jajka z mniejszymi przepiórczymi, gładkie i kolorowe z nakrapianymi, a uzyskasz jeszcze ciekawsze efekty.

Do stworzenia oryginalnej dekoracji wielkanocnej z jajkami przydadzą się ramki. Przyklej wydmuszki do szkła za pomocą przezroczystego kleju. Taką ozdobę wielkanocną możesz postawić na komodzie lub na parapecie wprowadzając wielkanocne akcenty do każdego pomieszczenia.

Przeczytaj też: Jak nakryć stół na świąteczny obiad albo wiosenne przyjęcie?


Wielkanocne dekoracje DIY – jak pięknie ozdobić dom na święta

Ze zwykłej wydmuszki możesz przygotować miniwazonik. Zrób w niej sporą dziurkę, wlej odrobinę wody i włóż do środka po jednym małym kwiatku. Pięknie będzie wyglądał bratek, przebiśnieg, mała gałązka forsycji lub kwitnącej wiśni.

Pisanki, wydmuszki czy pierniczki w kształcie jajek nie muszą zdobić tylko stołu czy świeczników. Dodaj je do wielkanocnych wianków! Używając pistoletu na klej, poprzyklejaj jajka, bazie, piórka i wiosenne kwiaty. Poczekaj, aż wszystko solidnie wyschnie i powieś wieniec na oknie, drzwiach lub przed domem.

Dobry pomysł: aby podkreślić wiosenny nastrój, pisanki możesz ozdobić płatkami kwiatów lub przykleić do nich ozdoby.

Przystrój odświętnie krzesła w jadalni. Do szarfy z materiału przymocuj pomponik – będzie przypominał króliczy ogonek – ozdób go kokardką i kotylionem zrobionym z piórek oraz kwiatków, które dodadzą delikatności i subtelności całej kompozycji.

Sprawdź też, jak samodzielnie zrobić:

Dziękujemy sklepowi Kredens Babci Heli za wypożyczenie naczyń oraz Pałacowi Kamieniec za użyczenie wnętrz do sesji.

Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka, greenmorning.pl