werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Biała dama: dekoracje z białej dyni

Dekoracje

Im bliżej listopada i obchodzonego na całym świecie Halloween, tym więcej w sklepach i na wystawach dekoracji z dynią w roli głównej. Zwłaszcza tą pomarańczową.

Jesienne dekoracje: biała dynia

Nieco mniej znaną, a zdecydowanie subtelniejszą i szykowniejszą, jest jej biała odmiana. Dekoracje z białej dyni są nie tylko efektowne, ale także ponadczasowe - nie kojarzą się tylko z Halloween i pasują nawet do najbardziej eleganckiego wnętrza.

Choć biała dynia jest wciąż trudno dostępna w Polsce, warto jej poszukać - w Internecie można zamówić jej nasiona albo kupić w całości. Ale można taką dynię zrobić samemu, po prostu malując białą farbą odmianę krajową.

Jak zrobić dekorację z białej dyni?

Biała dynia sama w sobie jest bardzo dekoracyjna, dlatego już samo położenie jej na posrebrzanej paterze albo samodzielnie na stole będzie przepiękną dekoracją. W zależności jednak od fantazji można dynię ozdobić na rozmaite sposoby: przyklejając do niej jesienne liście, robiąc wzory brokatowym flamastrem albo obklejając elegancką delikatną czarną koronką - co nada jej jeszcze większej elegancji i wyrazistego stylu glamour. W towarzystwie białych kwiatów będzie wyglądała szykownie i bardzo stylowo.

Dekoracje z białej dyni nie stracą "ważności" także w grudniu i idealnie ozdobią świąteczny czy nowoczroczny stół.

Inspiracja: Za pomocą dyni możemy stworzyć nie tylko halloweenową aranżację, ale także zaduszkową nastrojową dekorację na grób najbliższych.

Zobacz więcej dekoracji z białych dyń w galerii.

Zobaczcie też, jak wygląda wazon z dyni wypełniony jesiennymi kwiatami i jak przygotować dynię na Halloween.

Tekst: AD
Zdjęcia: materiały prasowe; Shutterstock

reklama
reklama
reklama