werandacountry.pl werandaweekend.pl

Biała dama – pomysły na dekoracje z białej dyni

Dekoracje

Im bliżej listopada i Halloween, tym więcej w sklepach i na wystawach dekoracji z dynią w roli głównej. Zwłaszcza tą pomarańczową. Ale dekoracje z białej dyni są równie efektowne. I pasują nawet do najbardziej eleganckiego wnętrza!

reklama

Biała dama – pomysły na jesienne dekoracje z białej dyni

Nieco mniej znaną, a zdecydowanie subtelniejszą i szykowniejszą niż tradycyjna pomarańczowa, jest biała odmiana dyni. Dekoracje z białej dyni są nie tylko efektowne, ale także ponadczasowe – nie kojarzą się tylko z Halloween i pasują nawet do najbardziej eleganckiego wnętrza.

Choć biała dynia jest wciąż trudniej dostępna w Polsce, warto jej poszukać – w Internecie można zamówić jej nasiona albo kupić w całości. Ale można taką dynię zrobić samemu, po prostu malując białą farbą odmianę krajową.

 > Zobaczcie też, jak wygląda wazon z dyni wypełniony jesiennymi kwiatami i jak przygotować dynię na Halloween <

Jak zrobić dekorację z białej dyni?

Biała dynia sama w sobie jest bardzo dekoracyjna, dlatego już samo położenie jej na posrebrzanej paterze albo samodzielnie na stole będzie przepiękną jesienną dekoracją. W zależności jednak od fantazji można dynię ozdobić na rozmaite sposoby: przyklejając do niej jesienne liście, robiąc wzory brokatowym flamastrem albo obklejając elegancką delikatną czarną koronką –  co nada jej jeszcze większej elegancji i wyrazistego stylu glamour. W towarzystwie białych kwiatów będzie wyglądała szykownie i bardzo stylowo.

Dekoracje z białej dyni nie stracą "ważności" także w grudniu i idealnie ozdobią świąteczny czy nowoczroczny stół.

Inspiracja: Za pomocą dyni możemy stworzyć nie tylko halloweenową aranżację, ale także nastrojową, jesienną dekorację do domu i ogrodu.

Zobaczcie więcej pomysłów na dekoracje z białych dyń w galerii zdjęć

Tekst: AD
Zdjęcia: materiały prasowe; Shutterstock