biała dynia w dekoracji wnętrz

Biała dynia to hit jesieni w dekoracji wnętrz! Sprawdź, jak zrobić piękne i eleganckie ozdoby do domu z białą dynią

Dekoracje

Ozdobna biała dynia to hit jesieni! Jak ją wykorzystać w dekoracji wnętrz? Weź białe dynie, hortensje, gipsówkę, wrzosy, a do tego srebro, porcelanę i drewno – łącz je i układaj, jak podpowiada ci wyobraźnia. Takie własnoręcznie zrobione jesienne dekoracje będą przepiękną ozdobą domu.

Biała dynia – hit jesiennych dekoracji wnętrz

Biała dynia od kilku sezonów cieszy się coraz większą popularnością. Możesz wyczarować z niej efektowne dekoracje, zarówno na jesienne przyjęcia i Halloween, jak i sezonowe wianki oraz ozdoby, które postawisz na stole, konsoli czy parapecie. Oto kilka pomysłów na piękne i eleganckie dekoracje do domu z białą dynią.

1. Białe dynie na schodach, tarasie lub werandzie – jesienne dekoracje przed domem

Najprostszy pomysł na elegancką jesienną dekorację przed domem to ustawienie kilku białych dyń o różnych kształtach i rozmiarach na schodach zewnętrznych, tarasie lub werandzie. Możesz dodać do nich elementy dekoracyjne, takie jak sezonowe kwiaty, liście, wstążki, a także ledowe lampki, aby stworzyć nastrojową jesienną scenerię.

2. Bukiety z jesiennych kwiatów i białej dyni

Biała dynia jest znacznie subtelniejsza niż tradycyjna pomarańczowa i kojarzy się nie tylko z Halloween. Jesienne dekoracje z białej dyni wyglądają szykownie i będą pasowały nawet do najbardziej eleganckiego wnętrza. W bukietach możesz połączyć białe dynie z hortensjami, gipsówkami, wrzosami oraz innymi jesiennymi kwiatami. 

Bukiety niekoniecznie muszą stać w wazonach. Ułóż je na przykład w srebrnej paterze. Do patery wstaw wysoką kompozycję z jesiennych kwiatów, traw, kiści dzikich winogron. W środek włóż białą dynię i drewnianą żerdkę.

Zobacz też: 10 prostych pomysłów na stroiki i dekoracje z białych dyń


3. Wazon z białej dyni na jesienne bukiety

Z wydrążonej białej dyni możesz zrobić wazon na jesienne bukiety. Robi się go szybko, a efekt jest wspaniały! Zobacz instrukcję, jak krok po kroku przygotować wazon z dyni. Taką nastrojową dekorację możesz postawić na stole, kominku lub na parapecie.
 

4. Jesienne kompozycje z białą dynią – jak martwe natury

Poszukaj w domu starych srebrnych łyżeczek, cukierniczek, ażurowych koszyczków, kawiornic, dekoracyjnych tac... Ozdabiaj je dyniami, jesiennymi kwiatami, makówkami i układaj z nich martwe natury na wzór tych z holenderskich obrazów. Takie dyniowe kompozycje zaaranżujesz niemal w każdym kąciku domu lub mieszkania.
 

5. Eleganckie dekoracje z białej dyni na Halloween

Układaj białe dynie w dekoracyjnych klatkach albo schowaj je pod szklane kopułki i ustawiaj w różnych miejscach w domu. W ten sposób stworzysz oryginalne dekoracje na Halloween. Subtelne dekoracje stworzą magiczny nastrój i będą wspaniałą alternatywą dla ozdób z popularnej, pomarańczowej dyni.


6. Jesienne stroiki z białej dyni

Ponacinaj mniejsze dynie i umieść w nich winietki z imionami gości. Własnoręcznie wykonanymi stroikami z białej dyni ozdabiaj nakrycia dla gości. Jeśli przygotowujesz dekoracje na przyjęcie lub rodzinną uroczystość zrób też minibukieciki. Takimi stroikami z dyni i kwiatów ozdabiaj krzesła przy stole.

Biała dynia ma tę zaletę, że jest neutralna kolorystycznie, dlatego łatwo dopasować ją do stylu innych dekoracji. Z pomysłowością możesz tworzyć efektowne ozdoby na stół, które pasują do różnych okazji. Eleganckie i subtelne dekoracje z białej dyni nie stracą ważności również w grudniu – idealnie pasują do błyszczących dodatków na świątecznych stołach.
 

7. Jesienna dekoracja stołu z białą dynią w roli głównej

Biała dynia sama w sobie jest dekoracyjna, dlatego wystarczy, że położysz ją na posrebrzanej paterze, ładnej tacy lub piętrowej etażerce, a będzie przepiękną jesienną dekoracją stołu.

Uroku dodadzą jej świeże kwiaty, zielone gałązki, suszone trawy oraz świece. Liście czerwonej kapusty jako podkładki pod talerze znakomicie będą pasowały do takiej niemal malarskiej kompozycji.

Zobacz też: Dekoracje jesienne – pomysły i inspiracje, jak przygotować nastrojowe ozdoby do domu


8. Świecznik z białej dyni

Z mniejszych okazów możesz zrobić świeczniki. Do wydrążonych dyń włóż tealighty. Możesz użyć zwykłych świeczek lub ledowych. Dyniowymi lampionami ozdobisz stolik, kominek, parapet… wykorzystasz je również do jesiennej kompozycji na środku stołu.

Inny pomysł? Wisząca dekoracja! Powieść świeczniki z białej dyni (dla bezpieczeństwa te z lampkami ledowymi) na karniszu, haku lub gałązce. W ten sposób stworzysz prostą i piękną dekorację, która może być zawieszona w domu, ogrodzie lub na tarasie.
 

9. Jesienny wianek z białą dynią 

Zapleć jesienny wianek z kolorowych hortensji albo wrzosu i gipsówki. Udekoruj go listkami starca oraz wydrążonymi dyniami z tealightami. Pięknie będzie wyglądał w połączeniu z drewnianymi dodatkami. Powieś wianek na drzwiach wejściowych, wewnętrzych lub połóż na stole.

Zobacz też: Najpiękniejsze dekoracje z wrzosów do domu – 7 pomysłów na jesienne dekoracje wnętrz DIY

Opracowanie: redakcja
Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka, greenmorning.pl