dekoracja ścienna DIY jak zrobić wieniec z porcelany na ścianę

Dekoracja ścienna DIY – jak zrobić wieniec z porcelany na ścianę

Dekoracje

Jak ładnie ozdobić ścianę? W każdym domu znajdą się pojedyncze talerze i naczynia, z których można zrobić zachwycającą dekorację DIY. Sprawdź, jak krok po kroku samodzielnie przygotować wieniec z porcelany na ścianę!

Zrób to sama: wieniec z porcelany na ścianę w 4 prostych krokach

1. Dekoracja ścienna DIY z talerzy – co będzie potrzebne?

Kilkanaście talerzyków o różnych rozmiarach i wzorach (najlepiej w jednym kolorze), miseczka, pokrywka od imbryczka. Na słodkie „chwościki” na dół wianka: porcelanowe kieliszki do jajek, szeroka wstążka 4-6 cm, sznurek bawełniany. Do dekoracji gałązki, np. dojrzałego i zielonego owsa. Do mocowania talerzy: zawieszki z rzepem (kupisz w marketach budowlanych) lub solidniejsze zawieszki metalowe jak do obrazków, klej montażowy (do terakoty lub betonu, szybkoschnący), kołki rozporowe do ścian.
 

Szukasz prostych pomysłów na piękne ozdoby DIY? Zobacz też: 

Ozdoby wielkanocne – zrób sama wianek wielkanocny ze skorupek

Jak zrobić paterę z filiżanek – pomysł na prostą i piękną dekorację stołu DIY

 


2. Oryginalna dekoracja na ścianę – zaprojektuj wieniec

Zacznij od rozłożenia kolekcji na podłodze, na dużym arkuszu papieru i ułożenia wieńca. Eksperymentuj, przestawiaj, aż będziesz zadowolona. Kiedy skończysz, odrysuj ołówkiem kształty na papierze, zrób zdjęcie, zdejmij talerze, a papier przyklej taśmą do ściany w miejscu, w którym ma wisieć wieniec.

3. Jak zrobić wieniec z porcelany na ścianę – przygotuj talerze i naczynia

Wszystkie talerze dokładnie umyj, a miejsca, w których będziesz przyklejać zawieszki, przetrzyj spirytusem. Przyklej zawieszki (jeśli używasz metalowych, użyj kleju montażowego). W odpowiednich miejscach na ścianie wkręć kołki, powieś na nich pierwszą warstwę talerzy. Drugą warstwę mniejszych talerzyków przyklej klejem montażowym, scalając wieniec w całość (patrz na rysunek na papierze i zdjęcie). Gdy skończysz, zedrzyj papier ze ściany. Dodaj kokardy zrobione z szerokiej bawełnianej wstążki.

4. Wieniec z porcelany DIY – zrób chwościki

Z dwóch podstawek do jajek wyczaruj chwościki – oba końce ozdobnego sznurka lub wstążki przyklej odrobiną kleju we wgłębieniu podstawek, powieś na dodatkowym gwoździku u dołu wieńca. Pomiędzy talerze powtykaj kłosy zbóż lub zielone gałązki.

Zobacz też: Świecznik DIY – jak samodzielnie zrobić i ozdobić oryginalny świecznik z kieliszków?

Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka/ greenmorning.pl