jak zrobić świecznik z kieliszków

Świecznik DIY – jak samodzielnie zrobić i ozdobić oryginalny świecznik z kieliszków?

Dekoracje

Z rzeczy, które masz już w domu – szkła, porcelany i bombek – w parę chwil wyczarujesz oryginalny świecznik. Jak samodzielnie przygotować taką dekorację DIY? Zobacz naszą instrukcję krok po kroku, jak samodzielnie zrobić świecznik z kieliszków.

reklama

Świeczniki z kieliszków – dekoracja DIY krok po kroku:

1. Jak zrobić oryginalny świecznik z kieliszków – co będzie potrzebne?

Przygotuj kilka kieliszków w różnych kształtach i taką samą ilość spodeczków od filiżanek, najlepiej ze złotym brzegiem. Do tego parę małych bombek, minichoineczki, czerwone i białe świece, okrągłe pudełeczka i gałązki tui albo świerku lub inne ozdoby dopasowane do sezonu.

Zobacz też: Dekoracja ścienna DIY – jak zrobić wieniec z porcelany na ścianę
 


2. Jak zrobić świecznik z kieliszków krok po kroku?

Na spodeczkach poukładaj pojedyncze bombki, możesz dołożyć też miniaturowe choinki i tujowe lub świerkowe gałązki. Zadbaj, by każda dekoracja była inna – zrobi się ciekawiej.

Spodeczki przykryj odwróconymi kieliszkami. Najlepiej, z różnych kompletów. Niższe postaw z przodu, wyższe za nimi, wyjdzie atrakcyjna kompozycja.
 

3. Ustaw świece i pomysłowa dekoracja DIY na stół gotowa

Na podstawie kieliszków ustaw dopasowane wielkością pokrywki lub spody od pudełek – złote będą wyglądały elegancko, ale do świąt pasują też czerwone czy zielone.

Do pudełek wstaw grube świece, część ustaw bezpośrednio na spodach kieliszków. Udekoruj je pojedynczymi gałązkami czy bombkami. Świecznik last minute gotowy – z pewnością zachwyci każdego gościa!


Zobacz też: Ozdoby świąteczne DIY – 10 pomysłów, jak samodzielnie przygotować nastrojowe dekoracje na Boże Narodzenie
 

Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka/ greenmorning.pl