jak zrobić paterę z filiżanek

Jak zrobić paterę z filiżanek – pomysł na prostą i piękną dekorację stołu DIY

Dekoracje

Co na stół zamiast kwiatów? Samodzielnie wykonana paterka z filiżanek! Zaskocz gości nie tylko pysznym obiadem. Zrób z porcelanowej zastawy elegancką paterę na słodkości. W kilka minut wyczarujesz prostą, ale zachwycającą dekorację stołu DIY.

reklama

Jak krok po kroku zrobić paterę z filiżanek – co będzie potrzebne?

Trzy talerze różnej wielkości, trzy filiżanki i jeden kubek, dwie podstawki z ażurowymi brzegami, kilka kwiatowych pąków i płatkówdo dekoracji oraz lniana serweta.

Zobacz też: Dekoracja ścienna DIY – jak zrobić wieniec z porcelany na ścianę
 

1. Przygotuj porcelanę

Skompletuj z kilku serwisów: trzy talerze – obiadowy, śniadaniowy i deserowy. Będą tacami na słodkości. Trzy filiżanki w różnym fasonie, kubek, dwie podstawki z ażurowymi brzegami – zostaną nogami patery. Dopasuj porcelanowy zestaw kolorystycznie – my wybraliśmy zestawienie biało-złoto-różowe. Filiżanki możesz zastąpić kryształowymi kieliszkami i pucharkami.

2. Ułóż serwetę

Lnianą serwetę, na której ustawisz paterę, połóż na środku stołu. Zrób artystyczne fałdy i zakładki z tkaniny.

3. Zbuduj piętra

Na serwecie ustaw filiżankę odwróconą do góry dnem i połóż na niej największy talerz, na nim ażurową podstawkę i kolejną filiżankę. Przykryj talerzem średnim. I dalej: ustaw odwrócony kubek, a na nim najmniejszy talerzyk. Porcelanową wieżę zwieńcz dekoracyjną podstawką oraz filiżanką na stópce. Nie odwracaj jej, do środka włożysz słodycze.

4. Udekoruj paterę

Oprócz słodyczy – czekoladek, makaroników, bezików i innych ciasteczek – ułóż na piętrach patery główki świeżych kwiatów albo porozsypuj pachnące płatki.

Zobacz też: Świecznik DIY – jak samodzielnie zrobić i ozdobić oryginalny świecznik z kieliszków?

Zdjęcia i stylizacja: Kinga Błaszczyk-Wójcicka/ greenmorning.pl