jak zrobić wazon na kwiaty z dyni

Jak zrobić wazon na kwiaty z dyni? Prosty i efektowny sposób na jesienną dekorację DIY

Dekoracje

Co można zrobić z dyni oprócz halloweenowych lampionów? Na przykład piękny jesienny wazon z dyni pełen kwiatów. Robi się go szybko, a efekt jest wspaniały!

reklama

Jesienne dekoracje – jak zrobić wazon z dyni?

Jesienny bukiet kwiatów w wazonie z dyni może stanąć nie tylko na stole. Kilka mniejszych i większych wazoników przepięknie udekoruje nasz kominek, parapet albo schody (zarówno w środku domu, jak i na zewnątrz). Dekoracja z dyni jest bardzo prosta i elegancka. Jej zrobienie nie powinno zająć wam więcej niż 45 minut.

Wazon na kwiaty wykonany z dyni – krok po kroku

Zacznijmy od tego, co przygotować. Potrzebujemy pomarańczowej dyni, nożyka, foli kwiaciarskiej lub zwyczajnej spożywczej, gąbki florystycznej, kwiatów. Wybierając dynię, należy zwrócić uwagę na jej podstawę – wybierzmy taki kształt, by mogła stabilnie stanąć na płaskim, równym podłożu.

Wybraliśmy już idealną dynię. Następnie odcinamy górną część warzywa nożykiem, łyżką wyjmujemy ze środka pestki i miąższ, wyściełamy wnętrze folią i docinamy gąbkę do odpowiedniego rozmiaru. Gąbkę wkładamy do środka dyni.

Inspiracja: dynię możemy przemalować na inny kolor, na przykład złoty albo srebrny, albo ubrać ją w eleganckie koronki. 

Całą instrukcję, jak krok po kroku przygotować wazon z dyni, zobaczysz też na zdjęciach w galerii
 


Jesienne kwiaty: chryzantemy, róże, wrzosy i jarzębina

Teraz czas na jesienne kwiaty. Pięknie będzie wyglądał w dyniowym wazonie bukiet z jesiennych róż, gałązek dzikiej róży, jarzębiny i wrzosów. Możemy też wybrać astry, słoneczniki albo chryzantemy. Na zdjęciach powżej zobaczymy różne inspiracje. Kwiaty przycinamy na taką długość, by po włożeniu ich w gąbkę, ponad dynię wystawał tylko sam kwiat. Do dekoracji możemy użyć także sztucznych kwiatów albo suszonych.

Biała dynia to hit jesieni w dekoracji wnętrz! Sprawdź, jak stworzyć piękne i eleganckie ozdoby do domu z białą dynią
 

Jesienne dekoracje z dyni przed domem

Nastrojowy bukiet może stanąć na stole, parapecie lub komodzie w salonie czy konsoli w przedpokoju, ale dekoracje z dyni świetnie wyglądają też na zewnątrz domu: na balkonie, tarasie i w ogrodzie. Wejście do domu też ozdobimy dyniami – możemy ustawić je na przykład na schodach. Niewielkie dynie możemy wykorzystać nawet do stworzenia dekoracyjnego wianka na drzwi wejściowe.

Nieco mniej znana, a zdecydowanie subtelniejsza jest biała dynia. Zobacz nasze pomysły na dekoracje z białej dyni, które pasują nawet do najbardziej eleganckich jesiennych aranżacji.

Zobacz również: Dekoracje jesienne – piękne i nastrojowe ozdoby do domu

Tekst: AD
Zdjęcia: Shutterstock