jak zrobić wazon na kwiaty z dyni

Jak zrobić wazon na kwiaty z dyni? Prosty i efektowny sposób na jesienną dekorację DIY

Dekoracje

Co można zrobić z dyni oprócz lampionów? Na przykład piękny wazon pełen jesiennych kwiatów. Będzie pasował do halloweenowych dekoracji i ożywi wnętrza w czasie szarych jesiennych dni. Robi się go szybko, a efekt jest wspaniały! 

jak zrobić wazon z dyni

Jesienne dekoracje – jak zrobić wazon z dyni?

Jesienny bukiet kwiatów w wazonie z dyni może stanąć nie tylko na środku stołu. Kilkoma mniejszymi i większymi wazonikami udekorujesz kominek, parapet albo schody (zarówno w środku, jak i na zewnątrz domu). Dekoracja z dyni jest bardzo prosta i elegancka. Jej zrobienie nie powinno zająć więcej niż 45 minut.
 

Wazon na kwiaty z dyni – zrób go sama krok po kroku

Zacznijmy od tego, co przygotować. Potrzebujesz pomarańczowej dyni, nożyka, foli kwiaciarskiej lub zwyczajnej spożywczej, gąbki florystycznej, kwiatów. Wybierając dynię, należy zwrócić uwagę na jej podstawę – wybierz taki kształt, by mogła stabilnie stanąć na płaskim, równym podłożu.

Wybrałaś już idealną dynię. Następnie odetnij górną część warzywa nożykiem, łyżką wydrąż ze środka pestki i miąższ. Następnie wyściel wnętrze folią i przytnij gąbkę do odpowiedniego rozmiaru. Gąbkę włóż do środka dyni.

Inspiracja: dynię możesz przemalować na inny kolor, na przykład złoty albo czarno-biały – świetnie sprawdzi się jako dekoracja na Halloween.

Całą instrukcję, jak krok po kroku przygotować wazon z dyni, zobaczysz też na zdjęciach w galerii

wazon na kwiaty z dyni


Jesienne kwiaty do wazonu z dyni: astry, chryzantemy, róże, wrzosy

Teraz czas na jesienne kwiaty. W dyniowym wazonie pięknie będzie wyglądał bukiet z jesiennych róż, gałązek dzikiej róży, jarzębiny i wrzosów. Możesz też wybrać astry, słoneczniki albo chryzantemy. Na zdjęciach zobaczysz różne inspiracje. Łodygi przytnij na taką długość, by po włożeniu ich w gąbkę, ponad dynię wystawał tylko sam kwiat. Do dekoracji możesz użyć też suszonych kwiatów i trawy pampasowej.

Biała dynia to hit jesieni w dekoracji wnętrz! Sprawdź, jak stworzyć piękne i eleganckie ozdoby do domu z białą dynią
 

Wazon z dyni – ozdoba na środek stołu i dekoracja przed dom

Nastrojowy bukiet może stanąć na środku stołu, parapecie lub komodzie w salonie czy konsoli w przedpokoju, ale dekoracje z dyni świetnie wyglądają też na zewnątrz domu: na balkonie, tarasie i w ogrodzie.

Wejście do domu też ozdabiaj dyniami – możesz ustawić je na schodach lub werandzie. Niewielkie dynie warto wykorzystać do stworzenia dekoracyjnego wianka na drzwi wejściowe.

Zobacz również: Dekoracje jesienne – piękne i nastrojowe ozdoby do domu i Jak przygotować dom na Halloween – pomysły na dekoracje „z dreszczykiem

Tekst: AD
Zdjęcia: Shutterstock