Co można zrobić z dyni oprócz "strasznych" halloweenowych lampionów? A na przykład piękny jesienny wazon pełen kwiatów. Robi się go szybko, a efekt jest wspaniały. 

 

Dynia pełna kwiatów: jesienna dekoracja

 

Bukiet kwiatów w wazonie z dyni może stanąć nie tylko na stole, ale robiąc np. kilka mniejszych wazoników - przepięknie udekorujemy kominek, parapet albo schody (zarówno w środku domu, jak i na zewnątrz). Dekoracja jest bardzo prosta i jej zrobienie nie powinno zając więcej niż 45 minut.

 

Jak zrobić wazon z dyni

 

Potrzebujemy pomarańczowej dyni, nożyka, foli kwiaciarskiej lub zwyczajnej spożywczej, gąbki florystycznej, kwiatów. Wybierając dynię, należy zwrócić uwagę na jej podstawę - wybierajmy taki jej kształt, by mogła stabilnie stanąć na plaskim równym podłożu.

 

Inspiracja: dynię możemy przemalować na inny kolor albo "ubrać" ją w koronki. Można także kupić białą dynię - dekoracja będzie elegancka i stylowa. TU znajdziecie dekoracje z białej dyni.

 

Odcinamy górną część dyni nożykiem, łyżką wyjmujemy ze środka pestki i miąższ, wyściełamy wnętrze folią i odcinamy odpowiedni rozmiar gąbki, którą następnie wkładamy do środka dyni.

 

Jesienny bukiet: róże, wrzosy, jarzębina

 

Teraz czas na kwiaty. Pięknie będzie wyglądał w dyniowym wazonie bukiet jesiennych kwiatów: róż, jarzębiny, wrzosów, lawendy. Kwiaty przycinamy na taką długość, by po włożeniu ich w gąbkę, ponad dynię wystawał tylko sam kwiat. Do dekoracji można użyć także sztucznych kwiatów albo suszonych.

 

Kwiaty na grób najbliższych

 

Ten nastrojowy bukiet może stanąć zarówno w salonie, jak i na zewnątrz domu: na balkonie, tarasie, schodach. Ale jeśli chcecie pięknie udekorować groby najbliższych z okazji Wszystkich Świętych, dyniowy wazon stanie się także nastrojową dekoracją zaduszkową.

 

Zobacz również: Dynia na Halloween - jak ją przygotować?


Tekst: AD/red.wer
Zdjęcia: Shutterstock

reklama