bombki nie tylko na choince

Bombki nie tylko na choince – pomysły, jak ozdobić dom na święta

Dekoracje

Powieszone na gałązkach w wazonie, żyrandolu, ułożone na tacach i w miseczkach. Bombkami udekorujesz cały dom na Boże Narodzenie.

reklama
bombki nie tylko na choince

Gdzie powiesić bombki? Najbardziej oczywista odpowiedź brzmi: „na choince”. Ale nie tylko! W tym roku udekorujesz nimi cały dom na Boże Narodzenie. Jak wykorzystać bombki choinkowe do nastrojowych aranżacji domu na święta? Oto nasze pomysły na piękne, oryginalne ozdoby świąteczne. A zatem możesz:

  • powiesić bombki na gałązkach i udekorować nimi stół, komodę, konsolę albo parapet,

  • ułożyć kompozycję na tacy, w miseczce albo wazonie,

  • schować pod kloszem – świetnie sprawdzą się zamiast stroika na stole,

  • udekorować bombkami stół wigilijny i nakrycia dla gości,

  • ozdobić nimi żyrandole w pokoju oraz sypialni,

  • stworzyć girlandy do powieszenia na oknie, kominku albo schodach,

  • udekorować nimi świąteczne prezenty dla bliskich.

Ozdoby świąteczne – bombki na gałązkach

Szklane, papierowe i wykonane na szydełku bombki pięknie wyglądają zawieszone na gałązkach. By były jeszcze bardziej dekoracyjne możesz przewiązać je kolorową wstążką, złotym sznureczkiem i dodać elementy takie jak szyszki oraz puszyste piórka. Gałązki z bombkami powieś nad świątecznym stołem w jadalni albo na żyrandolu w sypialni. Inny pomysł? Wstaw gałązki do wazonu i udekoruj nim szafkę, komodę albo parapet. Taka kompozycja może zastąpić nawet choinkę.

bombki zamiast stroika


Bombki nie tylko na choince – pomysły, jak ozdobić dom na święta

Sposób na nastrojową dekorację bożonarodzeniową to ułożenie bombek na tacy albo eleganckiej paterze. Takie ozdoby pięknie wyglądają nie tylko świątecznym stole, ale i na stoliku kawowym w salonie. Możesz włożyć też bombki do miseczek albo schować pod szklaną kopułą – będą wyglądały jak prawdziwe skarby.

Jak ozdobić wazon na święta Bożego Narodzenia? Niech zamiast kwiatów w wazonie znajdą się bombki. Skontrastuj gładkie ozdoby z pozłacanymi, większe z mniejszymi albo pobaw się w kontrasty barwne: zestaw czerwone bombki z białymi, granatowe ze złotymi, a srebrne z ozdobami w kolorze pudrowego różu. Dodaj ledowe światełka, aby taka dekoracja wyglądała efektownie w ciemności.

Dekoracje choinkowe zawieszone na długich wstążeczkach pięknie ozdobią ściany. Połącz rożnej wielkości bombki – błyszczące z matowymi – i stwórz girlandę oplatającą regał z książkami. Świąteczne girlandy możesz powiesić też na drzwiach, kominku i schodach.

> Zobacz też: Boże Narodzenie – świąteczne dekoracje na 5 sposobów <

ozdoby z bombek na stół wigilijny

Dekoracje z bombek na świąteczny stół

Bombki pięknie zaprezentują się nie tylko na choince, ale również na świątecznym stole. Jak stworzyć z nich efektowny stroik? Wystarczy poukładać bombki na gałązkach rozłożonych wzdłuż blatu. Ozdoby choinkowe można artystycznie rozrzucić po stole albo ułożyć z nich symetryczną bożonarodzeniową kompozycję.

Pięknymi ozdobami wigilijnego stołu będą bombki w szklanych naczyniach. Srebrne i złote wyglądają najbardziej szykownie. Miseczka, patera, etażerka czy wysoki szklany klosz z bombkami zastąpią świąteczny stroik na środku stołu.

Bombki ułożone na nakryciach dla gości mogą służyć za bileciki. Wystarczy dodać karteczkę z imieniem. Ozdoby choinkowe sprawdzą się też jako dekoracje serwetek. Efekt? Oszczędnie, ale z klasą.

Na długich wstążeczkach zawieś dekoracje świąteczne i udekoruj nimi krzesła. Gości zachwycą zarówno te skrzące się brokatem, jak też gładkie kolorowe. Dopasuj je kolorystycznie do aranżacji stołu, a będą eleganckim dodatkiem.

> Zobacz także: Najpiękniejsze dekoracje stołu na Boże Narodzenie <
 

jak wykorzystać bombki świąteczne nie tylko na choince

 

Jak wykorzystać bombki świąteczne nie tylko na choince?

Bombkami i ozdobami choinkowymi możesz ozdobić kalendarz, stroik oraz wieniec adwentowy. Z powodzeniem wykorzystasz je też przy pakowaniu prezentów. Nawet najdrobniejszy upominek pięknie zapakowany będzie magicznie wyglądał pod choinką. Gwiazdkowe prezenty w ozdobnych papierach przystrajaj błyszczącymi bombkami, złotymi gwiazdkami i świeżymi gałązkami świerku.

> Zobacz więcej pomysłów i inspiracji, jak zapakować prezenty na Boże Narodzenie <

Opracowanie: Agata Baca, Joanna Kornecka
Zdjęcia: serwisy prasowe firm

WIĘCEJ POMYSŁÓW NA PIĘKNE OZODBY BOŻONARODZENIOWE Z BOMBKAMI ZOBACZYSZ W GRUDNIOWYM NUMERZE WERANDY. ZAMÓW WYDANIE PAPIEROWE LUB ELEKTRONICZNE – JAK WOLISZ!