Lubicie bombki? Na pewno! Zapraszamy na przegląd najpiękniejszych zabawek choinkowych! Zachwycają zarówno te skrzące się brokatem i szklanymi paciorkami, jak też kolorowe i magiczne, niczym z bajek znanych w dzieciństwie. 

Bombki i ozdoby choinkowe

Kiedyś na choince wieszano jabłka i orzechy – według wierzeń były pożywieniem dla duchów zmarłych pojawiających się w czasie świąt, ale też chroniły przed chorobami (jabłka) oraz miały zapewnić udane pożycie małżeńskie (orzechy). Kształt wieszanych ozdób również nie był bez znaczenia – koło w wielu tradycjach symbolizuje harmonię, stąd najbardziej popularne bombki są w kształcie kuli.

> Zobacz też JAK OZDOBIĆ DOM NA ŚWIĘTA – GALERIA BOŻONARODZENIOWYCH DEKORACJI <

Najpiękniejsze dekoracje bożonarodzeniowe

Z roku na rok bombki stają się coraz bardziej wymyślne. Wieszamy już nie tylko te ozdobne kule z brokatem i wzorami, czy w kształcie aniołów, koni na biegunach i krasnali. Dziś na choince możemy zawiesić zabawne pantofelki, roboty, ciastka i lody w rożku.

W bardziej eleganckim wydaniu sprawdzą się bombki z piór i kryształowe zawieszki z kamieni czy srebra. W tym roku na choince wyraźny jest też minimalizm, czyli proste, płaskie zawieszki w formie geometrycznych kształtów: kół, trójkątów i kwadratów.

> Zobacz więcej w galerii zdjęć <

Zdjęcia: materiały prasowe