Zobacz naszą galerię najmodniejszych w tym roku ozdób świątecznych w stylu skandynawskim, duńskim, francuskim, glamour, folkowym i nowoczesnym.

 

 

Dekoracje świąteczne w stylu skandynawskim


Styl skandynawski charakteryzuje się oszczędnością i ta zasada dotyczy także świąt Bożego Narodzenia. Dlatego choinkę dekoruje nieduża ilość bombek, są w maksymalnie trzech kolorach lub proste w formie, np. zrobione z drucików. Wazony zdobią gałązki pomalowane na biało, obok zatrzymują się białe jelonki i renifery. Jeśli wieniec, to jakby zapleciony w lesie z choinki i szyszek, duże ozdoby jak np. papierowe gwiazdy najlepiej by były zrobione z szarego papieru.

 

Aranżacje Farbryka Form, Nordal

Duńskie święta

 

Dania to też Skandynawia, owszem, ale w duńskich wnętrzach królują mocniejsze i ciemniejsze tonacje. Święta będą tu bardzo Hygge, czyli przytulne, gdzie miękkie tkaniny i drewniane dekoracje ogrzewa światło z kominka. Jednak my wybieramy bardziej wyrafinowaną odmianę duńskich wnętrz. Ciemne granaty i szarości, które dosłownie opanowały ściany i meble, są rożświetlane przez złote i mosiężne akcenty lub kolorowe dekoracje z zrobione papieru.

 

Aranżacje BoConcept, Nordal
 

Boże Narodzenie w stylu francuskim i glamour

 

Tu nie trzeba się hamować w dekoracjach, wręcz przeciwnie – po francusku można sobie pozwolić nawet na lekki przesyt, byleby ozdoby wpisywały się w symetrię tam, gdzie jest ona konieczna. Na obrusach z surowego lnu pięknie wybrzmią kryształy, srebrne sztućce i małe figurki np. kultowego karczocha. Choinkę udekorują nie tylko błyszczące bombki, ale też piórka, aniołki i co tylko przyjdzie Wam do głowy.

 

>> Zobacz też: Jak udekorować stół wigilijny << 

 

Jeszcze bardziej strojny styl glamour sprawi, że święta będą dosłownie iskrzyć światełkami i kolorami. Ten najbardziej efektowny sposób dekoracji wnętrz nie boi się ozdób świątecznych zanurzonych w srebrnym i złotym brokacie, nie stroni od błyszczących szkieł i kamieni oraz dużej ilości światła. Chcąc osiągnąć bardziej wyrafinowany efekt można postawić na jeden dominujący kolor, np. złoty. 

 

 

Wnętrza Westwing 


Folk zawsze w modzie

 

Są tacy, którzy ten jeden raz w roku najchętniej odwołają się do lokalnego folkloru – bombki zawieszą na czerwonych wstążkach, wyjmą czerwono-biały obrus i serwety oraz zastawę z lokalnej manufaktury. Nie bojąc się kiczu, który niezmiennie kojarzy się ze świętami, połączą bez skrępowania różne kolory i wzory, a na stole i półkach ustawią mikołaje, renifery, aniołki... W ten sposób tworzy się swoje własne hygge. 

 

>> Zobacz też Najpiękniejsze bombki choinkowe – galeria 50 inspiracji <<

 

Manufaktura Bolesławiec 


Nowoczesne dekoracje bożonarodzeniowe

 

Ale można też inaczej. Tu proste w formie, najchętniej geometryczne ozdoby świąteczne występują w roli akcentów. Kilka zawieszek na gałązce choinki, mosiężny świecznik na oknie lub na stole, gdzieniegdzie szyszka – ta prawdziwa lub dekoracyjna. Niewiele ich trzeba, by zostały zauważone. Za to poszaleć można dekorując np. wigilijny stół – na miejscu będą złote, świecące sztućce, różnokolorowe talerze i serwety, świeczki i bombki zarówno na stole, jak i przyczepione do lamp. 


Aranżacje Ferm Living i Alessi, Czerwona Maszyna

 

reklama