Jakie ozdoby bożonarodzeniowe są modne w sezonie zima 2017/2018? Zobacz galerię inspiracji!

 

Dekoracje świąteczne w stylu glamour

 

Jeśli w domu najbardziej lubisz gościć styl glamour, w tym roku w Twoich dekoracjach bożonarodzeniowych nie może zabraknąć złotego renifera, świecznika i połyskującego brokatem wianka na drzwiach.

 

>>>>> Złota choinka – 13 inspirujących aranżacji <<<<<

 

W ozdobach do aranżacji luksusowych dominuje metal. Dekoracje połyskują, są obsadzane cyrkoniami, kryształkami i perłami. Należy je eksponować bez przepychu – mogą zdobić samotnie regał lub półkę.

 

Święta bajeczne

 

Nigdy z mody nie wychodzi świąteczna fantazja. Kiedy pozwolić sobie na odrobinę przesady i kiczu, jeśli nie w okresie Bożego Narodzenia?
 

reklama


 

W takich stylizacjach możemy postawić na wiele: jeśli Mikołaj, niechaj towarzyszą mu pomocnicy, renifery, sanie, złote prezenty, czerwone kokardy, skarpety nad kominem oraz aniołki. Całość przyprósz sztucznym śniegiem. Nie zapomnij o żywej choince, która wypełni wnętrze prawdziwym zapachem świąt Bożego Narodzenia.

 

Ozdoby rustykalne

 

Trzeci dział, który wyraźnie odcina się od dwóch poprzednich, to, oczywiście, dekoracje w stylu rustykalnym. Zwolennicy stylu eko i wnętrz skandynawskich z otwartymi rękami przyjmują propozycje w postaci: wianków na stół z prawdziwych szyszek, gałązek ułożonych w kształt gwiazdy do zawieszenia na ścianę, suszone wianki do drapowania zasłon czy wiklinowe bombki.

 

>>>>> To jest modne! Trendy 2017: trendy z kraju i ze świata <<<<<

 

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: materiały prasowe