Jakie ozdoby bożonarodzeniowe są modne w najbliższym sezonie? Zobacz galerię inspiracji!

Dekoracje świąteczne w stylu glamour

Jeśli w domu najbardziej lubisz gościć styl glamour, w tym roku w Twoich dekoracjach bożonarodzeniowych nie może zabraknąć złotego renifera, świecznika i połyskującego brokatem wianka na drzwiach. Całości dopełnią połyskujące bombki. 

>>Złota choinka – 13 inspirujących aranżacji <<

W aranżacjach eleganckich i luksusowych wnętrz dominuje metal i mosiądz. Dekoracje połyskują, ale subtelnie. Należy je eksponować bez przepychu – mogą zdobić samotnie regał lub półkę. Można też zestawić je z czernią, by elegancja miała w sobie odrobinę tajemnicy. 

Święta bajeczne

Niezależnie jakby się nam opatrzyła, świąteczna fantazja nigdy nie wyjdzie z mody. Kiedy można pozwolić sobie na odrobinę przesady i kiczu, jeśli nie w okresie Bożego Narodzenia? Bez wstydu można wyciągnąc z szafy czerwone skarpety i obrusy, upchane na dnie szafy mikołaje i renifery.

{google_adsense}

W takich stylizacjach możemy postawić na naprawdę wiele: wspomnianemu mikołajowi i reniferom niech towarzyszą pomocnicy, sanie, złote prezenty, czerwone kokardy, oraz kolorowe aniołki. Całość można jeszcze przypruszyć sztucznym śniegiem. Nie zapomnijcie o żywej choince, która wypełni wnętrze prawdziwym zapachem świąt Bożego Narodzenia.

Ozdoby rustykalne

Zwolennicy stylu eko i wnętrz skandynawskich z otwartymi rękami przyjmują propozycje w postaci wianków, które można powiesić dosłownie wszędzie: na drzwiach, oknie, pod lampą, nad stołem. Inne można położyć, a w środek włożyć świeczki. W tym seoznie bardzo modne są też papierowe gwiazdy, te surowe z szarego papieru lub we wzory, ale koniecznie z elementem czerwieni. Do tego proste lampiony i rystykalne bombki i... można świętować.

>>Trendy 2019 – najmodniejsze wnętrza, meble i dodatki <<

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: materiały prasowe