złota choinka

Złota choinka – ponad 20 pięknych inspiracji na Boże Narodzenie. Zobacz galerię zdjęć!

Dekoracje

Grudzień upływa pod znakiem kolorów królewskich – czerwieni i złota. Zobacz stylowe i eleganckie pomysły, jak udekorować złotą choinkę na święta Bożego Narodzenia.

Złota choinka – najpiękniejsza dekoracja wnętrza na Boże Narodzenie

Pokazywaliśmy Wam najpiękniejsze aranżacje czerwonych choinek. Nie wypada teraz nie poświęcić należytej uwagi kolorowi złotemu, czyli barwie gwiazdy betlejemskiej (i to nie tej w doniczce) oraz podarunku złożonego przez jednego z trzech mędrców Chrystusowi. Symbolika koloru jest jasna nawet dla tych, którzy się nad nią do tej pory nie zastanawiali. Złoto wyraża szlachetność, wzniosłość, bogactwo, dobrobyt, ale też wieczność.

Choinka ubrana na złoto – inspiracje i pomysły

Złoty jest tak wdzięcznym kolorem, że może ozdobić choinkę bez towarzystwa dekoracji bożonarodzeniowych w innych barwach. Jeśli jednak pokusimy się o duet, trio, a nawet kwartet, mamy szeroki wachlarz możliwości. Złoto pięknie współgra z klasyczną bielą, czerwienią, granatem, różem, zielenią, miedzią… a nawet elegancką czernią.

Choinka miedziano-złota

Zatrzymajmy się jednak przy miedzi, która pomaga uzyskać bardzo ciekawy, intensywny efekt. Połączenie złota i miedzi sprawia, że choinka zdaje się być jeszcze bardziej... złota. Taką przykładową aranżację złoto-miedzianej choinki zobaczycie w galerii zdjęć. Miedziano-złota choinka pięknie wygląda w eleganckich, klasycznych wnętrzach. Świetnie pasuje też do stylu vintage.

> Zobacz także: Jak udekorować stół na Wigilię? Pięknie nakryte stoły na 4 sposoby <

choinka czerwono złota

Choinka biało-złota

Gdy nie chcemy przesadzić ze zbyt strojną w złoto choinką, możemy pokusić się o uzupełnienie jej białymi bombkami lub piórkami. Będą odbijały złoty blask, jednak sama kompozycja będzie stonowana. Świetnym patentem są białe ozdoby na choinkę. Szczególnie te o lśniącej powierzchni – szklane bombki, łańcuchy, błyszczące aniołki. Jeżeli na drzewku zawiesimy lampki LED, uzyskamy wspaniałe odbicie – dekoracje bożonarodzeniowe staną się biało-złote. Choinka najpiękniej zaprezentuje się wieczorem przy wyłączonych światłach w domu.

Choinka czerwono-złota

Czerwień i stare złoto to propozycja dla miłośników klasyki. Choinkę ubieramy w czerwone bombki z dmuchanego szkła oraz złote gwiazdy i łańcuchy. Do tradycyjnych ozdób możemy dodać delikatne złociste piórka i czerwone kokardy. Pamiętajmy o światełkach – to one sprawią, że drzewko będzie lśnić. Nie tylko z czerwienią złoto wygląda elegancko. Możemy też wybrać ozdoby choinkowe w innych kolorach. Złota choinka z pudrowym różem będzie bardzo romantyczna, a ze szmaragdową zielenią zaprezentuje się niezwykle szlachetnie.

Choinka granatowo-złota

Złote bombki i łańcuchy choinkowe poprzeplatajmy brokatowymi bombkami, granatowymi świecidełkami, ozdobami z piórkami. Zrobi się̨ magicznie i nastrojowo. A jeśli marzy nam się złota choinka w skandynawskim stylu, dodajmy do delikatnych, złocistych dekoracji ozdoby z naturalnych materiałów – szyszek, papieru oraz drewna. Ze złotem wszystkie świąteczne dekoracje będą pięknie błyszczeć!

Zobacz więcej aranżacji złotych choinek w galerii zdjęć

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Shutterstock, mat. prasowe, Aneta Tryczyńska, Ashley Morrison/Chilli Media