werandacountry.pl werandaweekend.pl

Złota choinka – ponad 20 pięknych inspiracji na Boże Narodzenie

Dekoracje

Grudzień upływa pod znakiem kolorów królewskich: czerwieni i złota. Zobacz stylowe i eleganckie pomysły, jak udekorować złotą choinkę na Boże Narodzenie. 

reklama

Złota choinka

Pokazywaliśmy Wam najpiękniejsze aranżacje czerwonych choinek. Nie wypada teraz nie poświęcić należytej uwagi kolorowi złotemu, czyli barwie gwiazdy betlejemskiej (i to nie tej w doniczce) oraz podarunku złożonego przez jednego z trzech mędrców zmierzających do miejsca narodzin Chrystusa. Mowa koloru jest jasna nawet dla tych, którzy jej nie znają. Złoty wyraża szlachetność, wzniosłość i dobrobyt. Jego symbolika sprzyja atmosferze świąt Bożego Narodzenia.

Choinka ubrana na złoto

Złoty jest tak wdzięcznym kolorem, że może ozdobić choinkę bez towarzystwa dekoracji bożonarodzeniowych w innych barwach. Jeśli jednak pokusimy się o duet, trio, a nawet kwartet, mamy szeroki wachlarz możliwości. Złoto pięknie współgra z czerwienią, granatem, turkusem, bielą, różem, zielenią, miedzią… a nawet czernią. 

Choinka miedziano-złota

Zatrzymajmy się jednak przy miedzi, która pomaga uzyskać bardzo ciekawy, intensywny efekt. Połączenie złota i miedzi sprawia, że choinka zdaje się być jeszcze bardziej... złota. Taką przykładową aranżację złoto-miedzianą choinkę zobaczycie w galerii zdjęć.

Choinka biało-złota

Gdy nie chcemy przesadzić ze zbyt strojną w złoto choinką, możemy pokusić się o uzupełnienie jej białymi bombkami lub piórkami. Będą odbijały złoty blask, jednak kompozycja będzie bardziej stonowana.

Świetnym patentem są białe ozdoby na choinkę. Szczególnie te o lśniącej powierzchni – szklane bombki, łańcuchy, aniołki. Jeżeli na drzewku zawiesimy też lampki LED, uzyskamy wspaniałe odbicie – dekoracje staną się biało-złote. Choinka najpiękniej zaprezentuje się wieczorem przy wyłączonych innych źródłach światła.

Choinka czerowno-złota

Czerwień i stare złoto to propozycja dla miłośników klasyki. Choinkę ubieramy w czerwone bombki z dmuchanego szkła oraz złote gwiazdy i łańcuchy. Do tradycyjnych ozdób możemy dodać delikatne złociste piórka i kokardy.

Nie tylko z czerwienią złoto wygląda elegancko. Możemy też wybrać ozdoby choinkowe w innych kolorach –  różu, szmaragdowej zieleni albo granacie. Ze złotem wszystkie dekoracje będą pięknie błyszczeć!

Więcej zdjęć i aranżacji złotych choinek zobaczycie w galerii

Tekst: Karolina Marek
Fot. Mat. prasowe, Aneta Tryczyńska, Rba Images, Ashley Morrison/Chilli Media, Shutterstock