reklama

Złota choinka – 13 inspirujących aranżacji

Dekoracje

Bieżące trendy mogą podsuwać nam pastele, brązy czy nawet czerń, jednak grudzień upływa pod znakiem kolorów królewskich: czerwieni i złota.

Na temat czerwonych choinek pisaliśmy niedawno (ZOBACZ: Czerwona choinka – galeria inspiracji). Nie wypada jednak nie poświęcić należytej uwagi kolorowi złotemu, czyli barwie gwiazdy betlejemskiej (i to nie tej w doniczce) oraz podarunku złożonego przez jednego z trzech mędrców zmierzających do miejsca narodzin Chrystusa.

Mowa koloru jest jasna nawet dla tych, którzy jej nie znają. Złoty wyraża szlachetność, wzniosłość i dobrobyt. Jego symbolika sprzyja atmosferze świąt Bożego Narodzenia.

reklama

 

Choinka ubrana na złoto

Złoty jest tak wdzięcznym kolorem, że może ozdobić choinkę bez towarzystwa dekoracji w innych barwach. Jeśli jednak pokusimy się o duety, trio, a nawet kwartety, mamy szeroki wachlarz możliwości. Złoto współgra z czerwienią, granatem, turkusem, bielą, różem, zielenią, miedzią… Zatrzymajmy się przy miedzi, która pomaga uzyskać bardzo ciekawy, intensywny efekt. Połączenie złota i miedzi sprawia, że choinka zdaje się być jeszcze bardziej złota. Przykładowa aranżacja znajduje się w galerii (zdjęcie szóste).

Choinka biało-złota

Gdy nie chcemy przesadzić zbyt strojną w złoto choinką, możemy pokusić się o uzupełnienie jej białymi bombkami lub piórkami. Będą odbijały złoty poblask, jednak kompozycja będzie bardziej stonowana.

Świetnym patentem są białe ozdoby na choinkę. Szczególnie te o lśniącej powierzchni – szklane bombki, foliowe łańcuchy, plastikowe aniołki. Jeżeli na drzewku zawiesimy do nich złote lampki LED, uzyskamy wspaniałe odbicie – dekoracje staną się biało-złote. Choinka najpiękniej zaprezentuje się wieczorem przy wyłączonych innych źródłach światła.

>> Zobacz też: JAK OZDOBIĆ DOM NA ŚWIĘTA – GALERIA BOŻONARODZENIOWYCH DEKORACJI <<

Tekst: Karolina Marek
Fot. Mat. prasowe, Aneta Tryczyńska, Rba Images, Ashley Morrison/Chilli Media, Shutterstock

reklama