werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Jak udekorować stół wigilijny? 25 inspiracji

Dekoracje

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – w tradycji czas sytych dań, spotkań rodzinnych i pięknych aranżacji. Jak udekorować stół wigilijny? Galeria zdjęć z gotowymi kompozycjami powyżej! Sprawdź również pomysły na proste ozdoby.

Stół wigilijny – dekoracje spontaniczne

Sztuka pięknego nakrycia do rodzinnej wieczerzy polega na tym, by na jednej szali postawić piękno i funkcjonalność. Wigilia to czas spędzany z najbliższymi osobami. Nieodpowiednie są więc dekoracje zimne, przywodzące na myśl oficjalne spotkania. Warto pokusić się o własnoręczne przygotowanie ozdób. Pamiętajmy, by nie przytłoczyły stołu. W końcu najważniejsze są potrawy, jakie nań trafią…

>>>>> Stół wigilijny – potrawy według Michela Morana <<<<<

Doskonale sprawdzają się dekoracje spontaniczne. Wykorzystujemy w nich to, co… zostało z ozdabiania domu! Są to bombki, łańcuchy, gałązki przyciętej choinki, ostrokrzewu, gwiazdkowe konfetti pozostałe po wycinanych kartach czy przygotowane przez dzieci aniołki z zapałek. Nie krępujmy się użyć wyobraźni. Kompozycji zawsze niech dopełnią świece: w słojach, na talerzykach lub w świecznikach.

Pomysły na dekoracje świąteczne stołu

Przy dekoracji świątecznej stołu możemy skupić się na jednym kolorze. Klasykami są czerwień i granat z dodatkiem złotego i bieli. Mieszajmy różne style, nie bójmy się eksperymentów! Prowansalska swoboda w oprawie glamour? Dlaczego nie!

reklama

 

Przez najbliższe kilka lat z mody nie wyjdą: styl rustykalny i styl eko. Na stole wigilijnym mogą rozśpiewać się drewniane ptaki, stanąć stroiki z wiklinowych bombek i piórek oraz kwiaty w doniczkach, a przede wszystkim: gwiazda betlejemska.

ZOBACZ: Gwiazda betlejemska – dlaczego pojawia się na Boże Narodzenie?

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Living4media/Free, Materiały Prasowe, Shutterstock