Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – w tradycji czas sytych dań, spotkań rodzinnych i pięknych aranżacji. Jak udekorować stół wigilijny? Galeria zdjęć z gotowymi kompozycjami powyżej! Sprawdź również pomysły na proste ozdoby.

Jak udekorować stół na Wigilię?

Sztuka nakrywania stołu do kolacji wigilijnej polega na tym, by połączyć piękno i funkcjonalność. Wigilia to czas spędzany z najbliższymi, nieodpowiednie są więc dekoracje zimne, przywodzące na myśl oficjalne spotkania. Warto pokusić się o własnoręczne przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych. Pamiętajmy jednak, by nie przytłoczyły aranżacji stołu. W końcu najważniejsze są potrawy, jakie nań trafią…

W czasie świąt doskonale sprawdzają się dekoracje spontaniczne. Wykorzystujemy w nich to, co… zostało z bożonarodzeniowego ozdabiania domu! Są to bombki, łańcuchy, gałązki przyciętej choinki, ostrokrzewu, gwiazdkowe konfetti pozostałe po wycinanych kartach czy przygotowane przez dzieci aniołki z zapałek. Nie krępujmy się i wykorzystajmy naszą wyobraźnię. Kompozycję zawsze dopełnią świece: w słojach, na talerzykach lub w eleganckich świecznikach.

Pomysły na dekorację stołu na Boże Narodzenie

Przy dekoracji stołu na Boże Narodzenie możemy skupić się na jednym kolorze. Klasykami są czerwień i granat z dodatkiem złotego i bieli. Mieszajmy różne style, nie bójmy się eksperymentów! Prowansalska swoboda w oprawie glamour? Dlaczego nie!

Przez najbliższe kilka lat z mody nie wyjdą: styl rustykalny i styl eko. Na stole wigilijnym mogą rozśpiewać się drewniane ptaki, stanąć stroiki z wiklinowych bombek i piórek oraz kwiaty w doniczkach, a przede wszystkim: gwiazda betlejemska.

> Zobacz też: Potrawy wigilijne w złotej oprawie: gotuje szef kuchni, Jacek Grochowina <

Tekst: Karolina Marek
Zdjęcia: Living4media/Free, Materiały Prasowe, STARSUNITEEUROPE.EU, Shutterstock