Tylko kolor delikatnie sugeruje, że meble te zrobiono z czegoś innego niż drewno. Dlatego pierwsze, co chce się zrobić, to przede wszystkim ich dotknąć. I rzeczywiście – te oryginalne projekty krakowskiego studia HiFi to udany eksperyment z… tekturą.

To szczególne jej właściwości zainspirowały projektantki Katarzynę Janus-Fic i Dominikę Haję do stworzenia serii mebli „tekturek”.

Projekty są proste, ale niebanalne. Ich konstrukcję pełni system zakładek i zagięć, które sprawiają, że meble są w pełni funkcjonalne. A do tego – wbrew pozorom – naprawdę bardzo wytrzymałe.

Tektura jest najgrubszym materiałem papierniczym i od wielu lat jest wykorzystywana do produkcji opakowań. Jednak mało kto wie, a tym bardziej dostrzega i potrafi wykorzystać olbrzymi potencjał, jaki drzemie w tym materiale.

Tektura stosowana przez projektantki z Krakowa jest szczególna, bo jeszcze bardziej trwała i wytrzymała w porównaniu do tej, z której wykonywane są tradycyjne opakowania.

Każdy arkusz składa się aż z siedmiu warstw, a jego grubość to 11 milimetrów. Dzięki temu projekty są w stanie udźwignąć naprawdę spory ciężar - książki, wazony, a nawet komputer.

W ofercie HiFi studia znajdziemy dwie serie mebli-tekturek – stylizowaną na barok i casualową – pasującą do każdego wnętrza i stylu. Oprócz tego dla najmłodszych „designerów” zaprojektowano zabawki i elementy wyposażenia pokoju dziecięcego – tekturowe bujaki, siedziska i pudełka. Wszystko jest lekkie, mobilne i kreatywne - dziecko może własnoręcznie pomalować przedmioty, tworząc jednocześnie coś niepowtarzalnego i indywidualnego.

No i coś, co powinno ucieszyć nie tylko ekomaniaków – bez wyrzutu sumienia meble można wyrzucić, poddając je recyclingowi.

Więcej na: hifistudioprojektowe.pl

Tekst: HiFi Studio/opr. AD

Zdjęcia: HiFi Studio Projektowe

reklama