werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama
Trendy we wnętrzach – 4 inspiracje na sezon 2019/2020

Trendy we wnętrzach – 4 inspiracje na sezon 2019/2020

Dekoracje

Targi w Mediolanie to jedno z najważniejszych wydarzeń wnętrzarskich. Dlatego właśnie we Włoszech, światowej stolicy designu, szukamy inspiracji w aranżacji i wyposażeniu wnętrz: kolorów, wzorów i materiałów – nowych, i tych, które już od kilku sezonów są bardzo popularne.

reklama
modny salon 2020
trendy 2020 we wnętrzach kwiaty

Bujna roślinność, kolor przygaszonej zieleni, drewno i kamień w coraz ciemnych odcieniach, meble i oświetlenie o uproszczonych, geometrycznych kształtach. Przybliżamy 4 trendy z targów Salone del Mobile 2019, które na długo zagoszczą w salonach, kuchniach i sypialniach:

1.  Kwiatowy zawrót głowy

Bajecznie kolorowe kwiaty, ciemnozielone liście monstery, egzotyczne palmy i kaktusy – roślinne wzory od kliku sezonów rozgościły się we wnętrzach i nie zamierzają znikać. Kwitną na pościeli, dywanach, tapetach, zasłonach, tapicerkach, zdobią tkaniny i meble. Flora rządzi oraz inspiruje projektantów i architektów wnętrz.

Wszechobecna, wibrująca zieleń tworzy klimat domowej dżungli. Rośliny zwisają z sufitu, stoją w dużych, dekoracyjnych donicach i bujnie zdobią ściany. Nie zapomnijcie zaplanować na dla przestrzeni, bo świetnie wyglądają zarówno w minimalistycznych, jak i w luksusowych wnętrzach.

trendy 2020 wnętrza
trendy 2020 kolor zielony

2. Trendy kolorystyczne – niech się zazieleni

Gwiazdami nowego sezonu są odcienie różu, żółtego i granatu oraz kojarząca się z naturą zieleń. W tym roku zwracała uwagę szczególnie ta ciemniejsza i stonowana. Nie tylko dodatki się zazieleniły, koloru nabrały obite tapicerką meble, takie jak sofy, pufy i fotele, stoły zyskały blaty z zielonego kamienia, a na tarasie pojawiły się krzesła w oliwkowym kolorze.

Zieleń świetnie wygląda z drewnem, które w tym sezonie przybiera coraz ciemniejsze odcienie albo lekkimi plecionkami z rattanu lub wikliny, które przebojem weszły z ogrodów wprost do wnętrz.

3. Naturalne materiały – drewno i kamień

W modnych aranżacjach zobaczycie ciemne drewno, takie jak heban, mahoń, palisander oraz ciepłe, naturalne odcienie orzecha i dębu. Projektanci odważnie łączą je z kamieniem, metalem, szkłem, zdobią ażurami oraz plecionkami. Zrezygnowali z połysku, na rzecz matowego wykończenia.

Kamienne blaty stołów i stolików, które nadal pięknie dekorują jadalnie i salony, w tym sezonie przybierają ciemniejsze kolory. W naturalnych materiałach widoczne są niedoskonałości: w drewnie eksponuje się rysunek słojów, w kamieniu żyłkowania.

trendy 2020 we wnętrzach ciemne drewno
trendy 2020 we wnętrzach
trendy 2020 we wnętrzach

4.  Trendy we wnętrzach: geometria

W sezonie 2019/2020 modne będą meble i dodatki o prostych formach, nowoczesne lampy, które wyglądem przypominają bardziej minimalistyczne dzieła sztuki niż rzeczywiste oświetlenie. Geometryczne desenie pojawią na tkaninach, tapetach i w dekoracjach.

Projektanci upraszczają formy sof i foteli, ale zaskakują intensywnymi kolorami tapicerki – głębokim kobaltem, energetyczną czerwienią lub słonecznym żółtym oraz ciekawymi fakturami aksamitu i grubych, miękkich tkanin w typie boucle.

Tekst: Agata Baca
Zdjęcia: Celestyna Król, Aneta Tryczyńska, Bartosz Makowski, Michał Mutor, Yassen Hristov, Michal Mrowiec, archiwum Werandy

trendy 2020 aranżacja wnętrz
trendy 2020 geometria we wnętrzach
reklama