szklane i ceramiczne wazony

Wybieramy najmodniejsze wazony ozdobne – ceramiczne, szklane i porcelanowe

Dekoracje

Najmodniejsze ceramiczne, szklane i porcelanowe wazony mają tak ciekawe kształty i kolory, że z bukietami czy bez nich będą piękną ozdobą pokoju.

wazony ceramiczne
Wazon ceramiczny Avaji Lower Body, Nordal, norddesign.plFantazyjne lub proste – ceramiczne wazony dekoracyjne

Ceramiczne wazony są atrakcyjne w wersji prostej, trochę udziwnionej lub kolorowej i artystycznej, na przykład ręcznie malowanej. To dekoracje, które są dość ciężkie i wyglądają pięknie nawet bez kwiatów – jak pokojowe rzeźby ustawione na stołach, komodach i parapetach. Jeśli wkładamy do nich bukiety, bądźmy raczej oszczędni w kolorach, zbyt wiele różnorodności zabije efekt.

> Zobacz też: Domowy ogród – doniczki, kwietniki, stojaki i meble na kwiaty <

Szklane wazony Latitude dostępne są w różnych rozmiarach, krosno.com.plSzklane wazony, które podkreślą urodę kwiatów

Pamiętajmy, że w szklanych wazonach łodygi są równie widoczne jak kwiaty. Jeśli więc pędy nie są zbyt dekoracyjne, dobrze wybrać szkło mało przezroczyste lub ozdobione wzorami. A najlepiej włożyć do nich piękne pojedyncze kwiaty lub gałązki, które będą wyglądały w szkle najładniej, nie kradnąc mu urody.

Dobrym pomysłem będzie szkło w kolorze nawiązującym do kolorystyki wnętrza. Nawet dwa czy trzy identyczne wazony ustawione na parapecie stworzą ciekawy rytm. Pięknie i świeżo wyglądają też kwiaty w kilku różnej wielkości wazonach ustawionych na stole w pokoju dziennym, jadalni albo ogrodzie. Natomiast duży szklany wazon możemy postawić na podłodze w salonie i zaaranżować przytulny kącik.

Porcelanowy wazon z kolekcji Colourful Spring, Villeroy & Boch, fide.pl


Klasyczne wazony na kwiaty – zawsze piękne i stylowe dekoracje wnętrz

Można mieć we wnętrzach wazony fantazyjne, designerskie, artystyczne, ale zawsze w naszej kolekcji powinno też być kilka klasycznych dodatków do domu. Stare dobre wzory, w których każdy kwiat, gałązka, bukiet wyglądają elegancko. Ustawmy po kilka wazonów i stwórzmy piękną aranżację. Popatrzmy więc, co mamy w domu, i dekorujmy albo wybierzmy się na zakupy z „Werandą”.

Zobacz więcej modnych wazonów w galerii zdjęć

Tekst: Blanka Kleszcz
Zdjęcia: materiały prasowe
Zdjęcie główne: Wazony Lene Bjerre: Selielle w prążki, casa-carina.com.pl i szklany Hedria, sklep.weranda.pl