piękne nakrycia na stół z kwiatami

Kwitnąca jadalnia – piękna porcelana i obrusy na stół z motywem kwiatów

Jadalnia

Kwiaty nigdy nie wychodzą z mody. Ani w bukietach, ani na porcelanie czy tkaninach. A gdyby tak ułożyć je na jednym stole?

czerwony obrus
Talerze Libellula, czerwony obrus w kwiaty i podkładki z makami, ladoublej.com


Jak udekorować stół?

Dekorując stół nie zapomnij o wazonach ze świeżymi kwiatami! Tyle ich kwitnie: róże, piwonie, konwalie, hortensje, anemony… Układaj je w bukiety i dobieraj kolorami do kwiatowych deseni na stole. Ale jeden czy dwa kontrastowe pąki też dobrze zrobią. Zobacz też nasze pomysły na kompozycje kwiatowe, które pięknie zdobią wnętrza.

Obrus w kwiaty i kolorowa porcelana – róż i czerwień

Kwiaty od wieków są nie tylko sprawdzonym sposobem wyrażania uczuć, ale także motywem, który bardzo często zdobi porcelanę i tkaniny. Jeśli wolisz wersję spokojniejszą – dobierz wzór serwety do odcienia porcelany, jeśli wybierasz odrobinę szaleństwa – postaw na kontrasty. Klasyczne motywy na obrusie połącz z nowoczesnymi na serwetkach, ozdobne sztućce zestaw z prostymi, chłodne kolory z ciepłymi.

 

Niebieski obrus w kwiaty, zarahome.com


Piękne nakrycia na stół w kolorach zielonym i żółtym

Jeśli na zielonym lub żółtym obrusie rzucik jest rzadki, na serwetkach i porcelanie może dziać się znacznie więcej. I odwrotnie. Jeśli bieżnik czy serweta jest ciemna, to wybieraj porcelanę w jaśniejszych tonach. Inaczej zginie na stołowej łączce.

> Zobacz też: Elegancka i bajecznie kolorowa porcelana PIP Studio <

Fiolet z granatem na porcelanie i w bukietach na stole

Jeśli wolisz wersję spokojniejszą – wybierz obrus i porcelanę w pastelowych odcienach. Jeśli lubisz mocniejsze kolory, śmiało zestawiaj kwitnącą zastawę z wzorzystymi serwetami. Nie bój się kontrastów. Fiolet i wszelkie odcienie niebieskiego – od błękitów po granat przełam jednym mocnym akcentem dla ożywienia aranżacji, np. żółtym albo czerwonym. Nie zapomnij też postawić na stole wazonów ze świeżymi kwiatami!

Zobacz więcej pięknych dekoracji stołów w galerii zdjęć

TEKST: JOANNA KORNECKA
ZDJĘCIA: SERWISY PRASOWE FIRM