porcelana i zastawa stołowa na letni stół

Pomysły na nakrycie stołu – najpiękniejsza porcelana i zastawa stołowa na letni stół

Jadalnia

Najlepsze pomysły na nakrycie stołu, które pozwoli zatrzymać lato na dłużej? Kwiatowa zastawa stołowa, kolorowa porcelana i eleganckie szkło do serwowania napojów.

porcelana w paski la mania
Kolorowa porcelana z kolekcji St. Tropez w czterech pięknych odcieniach: pudrowym różu, słonecznym żółtym, głębokiej czerwieni i energetycznym kobaltowym, La Mania Home, lamaniahome.com

Zobacz nasze pomysły na piękne nakrycia stołu, które w każdej chwili przywołają letni klimat – inspirowane przyjęciem w ogrodzie, obiadem na łące, podwieczorkiem nad wodą i kolacją w sadzie. Miłego dekorowania!

Nakrycie stołu na elegacnkie przyjęcie w ogrodzie

Przyjęcie, zarówno w domu, jak i w ogrodzie, wymaga pięknej oprawy – eleganckiej zastawy stołowej i szkła do serwowania napojów. Na lnianych obrusach efektownie prezentują się naczynia w pudrowym różu, słonecznym żółtym, energetycznym kobaltowym czy głębokiej czerwieni. 

Jak udekorować stół na garden party? Najlepiej świeżymi kwiatami – własnoręcznie ułożonymi bukietami, bajecznie kolorowymi płatkami, szklaneczkami lub misą z unoszącymi się na wodzie główkami kwiatów. Pojedyncze łodyżki przewiązane wstążką ozdobią kolorowe bileciki obok nakryć, a etażerka z pastelowymi kwiatami będzie wyglądała równie słodko, jakby ułożono na niej praliny. 

Obiad jak na łące – zastawa stołowa i porcelana w kwiaty 

Sposób, aby zatrzymać lato na dłużej? Kwiaty w wazonie, kwiaty na porcelanie oraz zastawa stołowa w kolorach zielonej trawy, niebieskiego nieba i słoneczne, żółte akcenty. Teraz w jadalni poczujesz się jak na najpiękniejszej łące.

Jakie dekoracje wybrać? Na stole postaw dużo wazoników, a w nich umieść po jednym kwiatku, a jeśli bukiecik, to bardzo oszczędny, żeby nie przyćmił barwnej zastawy. Szklanki z grubego barwionego szkła, obrusy i serwety z naturalnym tkanin oraz pnące gałązki ułożone obok nakryć pomogą stworzyć sielankowy klimat.

Powieczorek nad wodą – zastawa stołowa z morskim dekorem

Wszelkie odcienie niebieskiego – od błękitów po kobalt, z jednym mocnym akcentem dla ożywienia – czerwienią. To pomysł na nakrycie stołu przypominające bezstroskie chwile nad wodą. Najmodniejsze, najbardziej morskie są paski w różnych kombinacjach.

> Szukasz więcej pomysłów na nakrycie stołu? Zobacz: Kwitnąca jadalnia – piękna porcelana i obrusy na stół z motywem kwiatów <

Niebieskie talerze z glazurowanej kamionki, H&M HOme, hm.com


Jak udekorować stół z niebieską zastawą? Mile widziane są naczynia w kształcie muszelek, rybek i innych wodnych żyjątek. Do tego terakotowe dzbany i misy, drewniane deski, rattanowe podkładki, lniane obrusy oraz koszyki z morskich traw. Na stole rozsyp muszelki, serwetki przewiąż żeglarskimi linkami, do szklanek wsyp piasek i ustaw w nich tealighty. Zamnij na chwilę oczy, a usłyszysz szum fal.

Kolacja w sadzie – pomysły na kolorowe nakrycia stołu 

Naczynia w soczystych barwach, porcelana zdobiona motywami zielonych liści i kolorowych owoców, to pomysł na idealne nakrycie stołu na posiłek na świeżym powietrzu – na tarasie, w ogrodzie, w sadzie, ale także w domowej jadalni, by powspominać wakacyjne przygody.

Jakie pięknie ozdobić stoł? Dekoracją ze świeżych owoców, kolorowymi bukietami i listkami drzew. Kwiaty lub gałązki położone przy serwetkach będą ładnymi stroikami. Wodę w dzbankach serwuj z owocowymi plasterkami, a napoje w kolorowym szkle – dodaj do nich owoce nanizane na słomkę. Tak pięknie nakryty stół będzie ucztą dla wszystkich zmysłów, poczujesz się jak na wakacjach.

Zobacz więcej pomysłów na nakrycie stołu w galerii zdjęć

Teksty: KATARZYNA SADŁOWSKA, AB
ZDJĘCIA: SERWISY PRASOWE

Zdjęcie główne: zastawa stołowa z porcelany French Garden Green i French Garden Modern Fruits, Villeroy& Boch, villeroy-boch.pl 
zdjęcie niżej: aranżacja letniego stołu, zastawa i dekoracje z WestwingNow.pl

niebieska porcelana
Niebieska porcelana Gaya Ocean, Sola Switzerland, solapoint.pl
niebieska porcelana stołowa
Niebieska porcelana Gaya Night Sky, Sola Switzerland, solapoint.pl