Skandynawskie aranżacje to przede wszystkim minimalizm, prostota, naturalne materiały i jasne kolory. Wnętrza salonów urządzonych po skandynawsku są funkcjonalne oraz przestronne.

reklama

Salon w stylu skandynawskim

Aranżacje w stylu skandynawskim to przede wszystkim minimalizm, prostota, naturalne materiały i jasne kolory. Wnętrza urządzone po skandynawsku są funkcjonalne i przestronne.

Styl skandynawski

jest również doskonałą bazą do rozmaitych aranżacyjnych i dekoratorskich wariacji i połączeń, które warto zastosować, urządzając na przykład z założenia ciepły i przytulny salon. Chłód północnych stylizacji można przełamywać tu nie tylko akcentami kolorystycznymi czy takninami o różnych fakturach, ocieplając w ten sposób wnętrze i nadając mu nieco bardziej przytulny klimat, ale także meblami. Ludwikowskie fotele mogą zgodnie zamieszkać w bliskim sąsiedztwie drewnianego prostego stołu albo minimalistycznych i dizajnerskich lamp.

Kolory do wnętrz w stylu skandynawskim

Aby utrzymać spójność aranżacji, wystarczy skupić się np. na odpowiednich skandynawskich kolorach: szarościach, bielach, brązach, ale i czerwieniach. Ten ostatni kolor można spotkać w skandynawskich aranżacjach bardzo często, a pojawia się na dodatkach, dekoracjach, uzupełniających meblach. Szkoda, że u nas wciąż najczęściej łączony jest ze świąteczną zielenią.

W naszej galerii zdjęć znajdziecie 10 aranżacji salonów w stylu skandynawskim z rozmaitymi modyfikacjami. Zapraszamy!

> Polecamy także: Pastelowy pokój dziecka w stylu skandynawskim <

Tekst: AD/Redakcja Werandy
Zdjęcia: Sudia projektowe/materiały promocyjne