Salon w stylu skandynawskim

 

Aranżacje w stylu skandynawskim to przede wszystkim minimalizm, prostota, naturalne materiały i jasne kolory.  Wnętrza urządzone po skandynawsku są funkcjonalne i przestronne. O tym, jakie meble, dodatki, dekoracje oraz połączenia kolorystyczne zastosować przy aranżacji domu w stylu skandynawskim, pisaliśmy w poradniku URZĄDZAMY SKANDYNAWSKI DOM. Znajdziecie w nim także aranżacje łazienek i kuchni w tym stylu.

reklama

Styl skandynawski jest również doskonałą bazą do rozmaitych aranżacyjnych i dekoratorskich wariacji i połączeń, które warto zastosować, urządzając na przykład z założenia ciepły i przytulny salon. Chłód północnych stylizacji można przełamywać tu nie tylko akcentami kolorystycznymi czy takninami o różnych fakturach, ocieplając w ten sposób wnętrze i nadając mu nieco bardziej przytulny klimat, ale także meblami. Ludwikowskie fotele mogą zgodnie zamieszkać w bliskim sąsiedztwie drewnianego prostego stołu albo minimalistycznych i dizajnerskich lamp.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Salon nowoczesny - aranżacje


Kolory do salonu w stylu skandynawskim

 

Aby utrzymać spójność aranżacji, wystarczy skupić się np. na odpowiednich skandynawskich kolorach - szarościach, bielach, brązach, ale i czerwieniach. Ten ostatni kolor można spotkać w skandynawskich aranżacjach bardzo często, a pojawia się na dodatkach, dekoracjach, uzupełniających meblach. Szkoda, że u nas wciąż najczęściej łączony jest ze świąteczną zielenią.

 

W naszej galerii zdjęć znajdziecie 10 aranżacji salonów w stylu skandynawskim z rozmaitymi modyfikacjami. Zapraszamy.

 

POLECAMY TAKŻE: Pastelowy pokój dziecka w stylu skandynawskim

 

Tekst: AD/red.wer.

Zdjęcia: Sudia projektowe/materiały promocyjne