werandacountry.pl werandaweekend.pl
reklama

Granatowy: kolor trudny i piękny

Jak to urządzić?

Granatowy, choć ciemny, wnętrzom nadaje elegancji i stylu. Idealnie współgra z bielami, odcieniami niebieskiego, ale także z brązami i ciepłym złotem. To piękny kolor, któremu warto dać szanse we wnętrzu.

Kolor granatowy ścian oraz doatków doskonale pasuje do zestawienia z bielą, kremami, wanilią, kością słoniową oraz beżami. Te barwy stanowią idealną bazę dla granatowego, pomogą „udźwignąć” jego mocny i głęboki odcień oraz utrzymają przestronność i doświetlenie wnętrza w kompozycji z nim.  Zastosowane jako akcent wzoru na granatowym tle, czy w sztukaterii, maksymalnie uwydatnią wspólnie najśmielsze pomysły i piękno naszej aranżacji wnętrza. Granat w niezwykły sposób z kolorem złotym stworzy elegancką stylizację wnętrza, tworząc coś w rodzaju kontrastu ciepła z zimnem. Równie piękny efekt rozświetlenia uzyskamy dzięki ścianie w kolorze granatowym pokrytej złotym czy perłowym lakierem transparentnym, który doda aranżowanemu miejscu więcej światła i głębi koloru.

Granatowy kolor ścian wręcz domaga się towarzystwa żywych barw w kompozycji na ścianach, czy w dodatkach na drugim planie. Nie trzeba wiele, dlatego też akcent w formie tapety, farby na fragmencie ściany, obrazów, a przede wszystkim tekstyliów stwarza pole do popisu różnorodnego łączenia granatowego m.in. z kolorem malinowym, koralowym, pudrowym różem, łososiowym, musztardowym, miętowym czy cytrynowym. Granatowy nabiera charakteru z konkretną barwą, tworzy zaskakujące efekty wykorzystując różnorodność wzorów i faktur.

reklama
reklama
reklama