Granatowy, choć ciemny, wnętrzom nadaje elegancji i stylu. Idealnie współgra z bielami, odcieniami niebieskiego, ale także z brązami i ciepłym złotem. To piękny kolor, któremu warto dać szanse we wnętrzu.

reklama

Granatowy we wnętrzach

Kolor granatowy ścian oraz doatków doskonale pasuje do zestawienia z bielą, kremami, wanilią, kością słoniową oraz beżami. Te barwy stanowią idealną bazę dla granatu, pomogą „udźwignąć” jego mocny i głęboki odcień oraz utrzymają przestronność i doświetlenie wnętrza w kompozycji z nim. Zastosowane jako akcent wzoru na granatowym tle, czy w sztukaterii, maksymalnie uwydatnią wspólnie najśmielsze pomysły i piękno naszej aranżacji wnętrza.

Granat ze złotem

Granat w niezwykły sposób z kolorem złotym stworzy elegancką stylizację wnętrza, tworząc coś w rodzaju kontrastu ciepła z zimnem. Równie piękny efekt rozświetlenia uzyskamy dzięki ścianie w kolorze granatowym pokrytej złotym czy perłowym lakierem transparentnym, który doda aranżowanemu miejscu więcej światła i głębi koloru.

Co pasuje do granatowych ścian?

Granatowy kolor ścian wręcz domaga się towarzystwa żywych barw w kompozycji na ścianach, czy w dodatkach na drugim planie. Nie trzeba wiele, dlatego też akcent w formie tapety, farby na fragmencie ściany, obrazów, a przede wszystkim tekstyliów stwarza pole do popisu różnorodnego łączenia granatowego m.in. z kolorem malinowym, koralowym, pudrowym różem, łososiowym, musztardowym, miętowym czy cytrynowym. Granatowy nabiera charakteru z konkretną barwą, tworzy zaskakujące efekty wykorzystując różnorodność wzorów i faktur.