Meble na taras - krzesła, fotele, stoły i dekoracje

Jak to urządzić?

Dziś taras wygląda jak elegancki salon, w którym zniknęły ściany, a zostały meble: wszędzie wygodne kanapy, stoliki, fotele, podnóżki. I nikomu nie straszny nagły deszcz.

reklama

Meble na taras: krzesła i fotele ogrodowe

Jak urządzić mieszkanie z tarasem? Plecione meble wciąż w nich królują. Ale niekoniecznie te z tradycyjnego rattanu. Okazuje się, że ostatnio na tarasach i w ogrodach furorę robią plecionki o dużych okach z materiałów przypominających tkaniny tapicerowane. Tworzywa są jednak syntetyczne, odporne na deszcz i słońce.

Egzotyka wciąż trzyma się mocno i nie chodzi tylko o materiały takie jak tek czy bambus. Dizajnerzy nawiązują delikatnie do stylów orientalnych i kolonialnych także w kształtach foteli i leżanek, choć mają one grubsze, bardziej miękkie siedziska, jakby zapożyczone z nowoczesnych mebli salonowych. Ogród i wnętrze przeplatają się. Na przykład leżaki do opalania przypominają wyrafinowane szezlongi z domowych gabinetów. A pod nogi trafiają nieprzemakalne pufy.

Wybieramy stoły na taras

Zadziwia rozmaitość materiałów, z których robi się stoły na taras. Rattan przykryty szklanym blatem czy egzotyczne gatunki drewna to już klasyka. Ale ciekwostką są np. blaty z kompozytu cementowego – spodobają się fanom stylu skandynawskiego i loftowego. Z kolei meble z włókna bazaltowego w kolorze khaki świetnie wpasują się w zieleń ogrodu. Są ażurowe, lekkie i nie przypominają w niczym kamienia, z którego zostały zrobione. W dodatku są ekstremalnie trwałe – w końcu drogi, które Rzymianie budowali z bazaltu, mają się dobrze do dziś.

Opracowanie: Beata Majchrowska
Zdjęcia: materiały prasowe