Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych okien

Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych okien

Jak to urządzić?

Plisy, czyli żaluzje plisowane, doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, która coraz częściej łączy wnętrze domu z jego otoczeniem. Wspólnie z firmą ANWIS podpowiadamy, jak przy pomocy plis stworzyć efektowną oraz funkcjonalną dekorację dużych okien.

plisy okienne

Żaluzje plisowane do dużych i nietypowych okien

Plisy to skuteczne osłony i dekoracje okienne, które możemy dopasować do wszystkich pomieszczeń. Sprawdzą się niemal w każdej przestrzeni i aranżacji wnętrza. Żaluzje plisowane możemy zamontować nie tylko w standardowych oknach, ale również w tych dużych oraz o nietypowych kształtach, takich jak trójkąty czy półkola. Dodatkowo, duży wybór różnorodnych sposób montażu oraz sterowania sprawia, że plisy są bardzo funkcjonalne. Śmiało można stwierdzić, że w miejscach, w których inne przesłony okienne nie spełnią swojego zadania, żaluzje plisowane sprawdzają się idealnie!
 

Jakie plisy zamontować na dużych oknach?

Duże przeszklenia to coraz popularniejszy trend w nowoczesnych domach. Dzięki większym oknom wnętrze wygląda na bardziej przestronne, a wszystkie pomieszczenia są zawsze odpowiednio oświetlone. Powinniśmy jednak pamiętać, że szklane powierzchnie ścian wymagają zastosowania przemyślanych przesłon okiennych, które nie tylko zagwarantują domownikom prywatność, ale też ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.
 

plisy


Dobrym wyborem są dwukierunkowe żaluzje plisowane firmy ANWIS. Jak działają takie plisy? Tkanina znajduje się pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami (górną i dolną). Każdą z rynien możemy sterować osobno – podnosić lub opuszczać wzdłuż listew przyszybowych. W ten sposób osłonimy dowolnie wybrany fragment okna, na przykład tworząc z plis zazdrostkę. Z jednej strony ochronimy się przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, z drugiej umożliwimy przenikanie promieni słonecznych do wnętrza.

Plisa okienna może również przesłonić całą szklaną powierzchnię, zapewniając kameralny klimat we wszystkich pomieszczeniach. Zaś złożona żaluzja zajmuje tylko niewielką przestrzeń szyby. W każdej chwili możemy ją całkowicie zsunąć i cieszyć się nieograniczonymi widokami za oknem.
 

żaluzje plisowane
żaluzje plisowane
plisy okienneJaki materiał plisy okiennej sprawdzi się najlepiej w przeszkolonych domach?

Duże okna w domach narażonych na silne słońce wymagają zastosowania odpowiednich tkanin. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się tzw. duo plisy (tkaniny o przekroju plastra miodu). Takie żaluzje składają się z dwóch warstw tekstylnych, które tworzą powietrzną warstwę izolującą. Duo plisy redukują poziom nagrzewania się pomieszczeń latem oraz spowalniają utratę ciepła w czasie chłodnej zimy. W domach, które wymagają całkowitego zaciemnienia, możemy również zastosować tkaniny blackoutowe o pojedynczej strukturze materiału. Pokryte specjalną powłoką odbijającą światło zatrzymują 100% promieni słonecznych przedostających się przez szyby.

Plisy, z uwagi na swój delikatny i dekoracyjny charakter, często zastępują firanki. Na dużych oknach chętnie łączymy je z wysoko upiętymi zasłonami, tworząc we wnętrzu ciepłą oraz przytulną atmosferę. Jeśli jednak stawiamy na minimalizm, a osłaniane przez nas pomieszczenie łączy funkcję pokoju dziennego i sypialni, możemy wybrać plisę, która umożliwia zastosowanie dwóch tkanin w jednej żaluzji, np. przezroczystej i zaciemniającej (jedna nad drugą, rozdzielone aluminiową ruchomą rynną). W ofercie firmy ANWIS znajdziemy szeroką gamę materiałów transparentnych oraz półprzezroczystych, dzięki którym dopasujemy dekoracje do stylu każdego wnętrza.
 

żaluzje plisy


Plisy idealnie dopasowane do okien i stylu wnętrza

Plisy wyróżniają się minimalistycznym designem, który doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Harmonijkowy układ materiału o szerokości zakładki ok. 2 cm wraz z odpowiednio zaprojektowanym kształtem profili sprawia, że osłona dopełnia harmonijnego wystroju mieszkania.

W zależności od rodzaju sterowania (sznurkiem, łańcuszkiem lub elektrycznie) plisy mogą osłaniać duże przeszklenia i okna o rozmiarach nawet do 3 metrów szerokości oraz 2,6 metrów wysokości. W ich zaaranżowaniu pomogą nam różnorodne wzory oraz desenie materiałów, których w ofercie ANWIS jest około 300. Dzięki możliwości pomalowania rynien żaluzji na dowolny kolor z palety RAL, plisy z łatwością dopasujemy do stylu wnętrza, a także do koloru okien. Odpowiednio dopasowane plisy – poza stroną praktyczną – staną się wyjątkową dekoracją domu.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL