Żaluzja plisowana – modna dekoracja okna i skuteczna ochrona przed słońcem

Żaluzja plisowana – modna dekoracja okna i skuteczna ochrona przed słońcem

Jak to urządzić?

Żaluzja plisowana Evie to komfort i wygoda. Efektowne zakładki, wyjątkowe wzornictwo oraz modne kolory sprawiają, że plisa nie tylko skutecznie ochroni wnętrza przed słońcem, ale będzie też efektowną dekoracją okna.

żaluzja plisowana

Żaluzja plisowana – modna dekoracja okna i skuteczna ochrona przed słońcem

Jeśli szukacie osłon okiennych, które wniosą do domu świeżość i będą ciekawym akcentem w aranżacji przestrzeni, zwróćcie uwagę na plisy. Żaluzje plisowane łatwo dopasujecie do każdego pomieszczenia: salonu, kuchni, sypialni czy łazienki. Z łatwością osłonicie za ich pomocą duże przeszklone powierzchnie, które łączą wnętrze domu z jego otoczeniem.

Plisy mogą być montowane zarówno na oknach pionowych, jak i dachowych. A harmonijkowy układ materiału wkomponowanego w okienną ramę z pewnością zachwyci niejednego kreatora wnętrz.
 

żaluzje plisowane
rolety plisowane


Plisa okienna: 3 praktyczne rozwiązania do każdego wnętrza

Żaluzję plisowaną Evie można zamontować na listwie przyszybowej, co zapewni szybki oraz wygodny dostęp do okien i drzwi. W zależności od potrzeb, przy pomocy jednego lub dwóch uchwytów mocowanych na ruchomej rynnie, możemy swobodnie zmienić położenie osłony.

Plisa Evie może być sterowana uchwytem lub wyposażona w mechanizm sznurkowy. Każdy rodzaj sterowania oferuje 3 różne konfiguracje. Jednym z takich rozwiązań jest obsługa jednokierunkowa – górna rynna jest zamontowana na stałe, a dolna odpowiada na zmianę położenia tkaniny. Jeśli stawiacie na najbardziej praktyczne rozwiązania, to ciekawym i funkcjonalnym pomysłem będzie wybór systemu z dwoma ruchomymi rynnami (górną i dolną). Osłona może wówczas przesłonić dowolną część szyby, tworząc w oknie np. zazdrostkę.

Trzeci sposób na zaaranżowanie okna to zamontowanie dwóch różnych tkanin w jednym systemie. W takim systemie tkaniny (jedna umieszczona nad drugą) będą rozdzielone ruchomą, aluminiową rynną. Niezwykle funkcjonalne są plisy dzień noc, czyli połączenie w jednej żaluzji plisowanej materiału transparentnego na dzień i zaciemniającego na noc. To również doskonały sposób na metamorfozę wnętrza.
 

 

Plisy – osłony okienne, które odmieniają domową przestrzeń

Jak stworzyć modną dekorację okna za pomocą plis okiennych? Możecie wzorować się na aktualnych trendach i wybrać najmodniejsze tkaniny, wśród których dominują kremowe odcienie oraz szarości. Wybierając na przykład plisy w kolorze niebieskim (według Instytutu Pantone kolor roku 2020 to klasyczny odcień błękitu – Classic Blue), pomarańczowym lub malinowym w prosty sposób ożywicie stonowane wnętrza.

W kolekcji żaluzji Evie firmy ANWIS znajdziecie aż 396 tkanin plisowanych oraz 156 tkanin typu „plaster miodu” (dwie warstwy tekstylne). Wybór jest ogromny, więc w aranżacji okien ogranicza Was tylko własna wyobraźnia.

Każda z tkanin to niepowtarzalne wzory oraz faktury materiałów. Poza wyglądem plisy, możecie zdecydować też innym ważnym aspekcie, czyli stopniu przepuszczalności światła. Do wyboru są: tkaniny transparentne, półprzezroczyste oraz zaciemniające. Bez problemu dopasujecie je do nasłonecznienia waszych wnętrz.
 

plisy okienne
plisy do okien
rolety plisowane


7 najważniejszych zalet plisy okiennej Evie

Nowy, oryginalny system żaluzji plisowanej (dostępny tylko w Anwis) ma wiele zalet, które warto poznać:

  • nowoczesny design – specjalnie zaprojektowany profil przystosowany m.in. do półokrągłych listew przyszybowych,
  • specjalny system samopoziomujący, który uniemożliwia przekrzywienie się plisy w świetle szyby,
  • dopracowana stopka napinająca uniemożliwiająca samoczynne wypinanie się żaluzji,
  • metalowe ślizgacze, które poprawiają prowadzenie żaluzji i wydłużają żywotność sznurków,
  • szeroka gama rozwiązań konstrukcyjnych: systemy z uchwytem sterującym przy rynnie oraz sterowanie sznurkowe z precyzyjnym mechanizmem hamującym,
  • możliwość dopasowania do okien pionowych i dachowych oraz systemach sterowanych sznurkiem możliwość osłonięcia okien o dużych gabarytach (do 2,3m szerokości i 2,5m wysokości),
  • zgodność z normami Child Safety – plisy są wyposażone w specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej dla dziecka pętli w systemach sterowanych sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym.

ARTYKUŁ PARTNERA: ANWIS.PL

plisa na okno
żaluzje plisowane