przechowywanie w przedpokoju

Przechowywanie w przedpokoju – jak urządzić miejsce, w którym panuje porządek?

Jak to urządzić?

Jak urządzić przedpokój, aby znalazło się w nim miejsce na buty, ubrania i sezonowe dodatki? I jak zatrzymać w nim porządek? Dzięki systemom przechowywania Elfa nawet niewielką przestrzeń idealnie dopasujesz do swoich potrzeb.

system przechowywania Elfa do przedpokoju

Przedpokój – jak urządzić miejsce do przechowywania, w którym panuje porządek?

Sezonowe kurtki, eleganckie płaszcze, niezliczone pary butów, wiele dodatków takich, jak czapki, szaliki czy rękawiczki, a do tego klucze, które chcesz mieć pod ręką, gdy wychodzisz z domu i jeszcze sprzęt sportowy, z którego codziennie korzystasz. Jak zmieścić to wszystko w często niewielkim i wąskim przedpokoju? Z pomocą przychodzą niezawodne systemy Elfa, których rozwiązania dopasujesz do niemal każdej przestrzeni.

Dzięki systemom przechowywania nawet mały przedpokój zamienisz w idealnie zorganizowane miejsce. Skosy, wąskie wnęki, płytkie pomieszczenia lub niewymiarowe miejsce pod schodami – dla systemów Elfa to nic trudnego. Szeroki wybór akcesoriów (całkowicie kompatybilnych z pozostałymi elementami systemu) pozwala przechowywać nawet najdrobniejsze przedmioty i cieszyć się porządkiem. Jak więc urządzić przedpokój, w którym zapanuje porządek? Przeczytaj porady i wypróbuj nasze wskazówki.

1/5 Wybierz elastyczny system przechowywania

Zacznij od wyboru odpowiedniego systemu przechowywania, najlepiej takiego, który jest elastyczny, czyli pozwala dowolnie zmieniać wysokość półek oraz odległości pomiędzy półkami i wieszakami. Dzięki temu zaprojektujesz przedpokój, który będzie się zmieniał wraz z potrzebami twojej rodziny. Kolejnym plusem systemów przechowywania Elfa jest możliwość dopasowania idealnych rozwiązań nawet do małych i niewymiarowych wnętrz.

organizacja szafy w przedpokoju

2/5 Ułatw dzieciom korzystanie z półek i wieszaków na ubrania

Zaprojektuj przedpokój tak, aby mogli z niego wygodnie korzystać wszyscy członkowie rodziny. Dzieci często zostawiają bałagan w holu, bo nie dosięgają do wieszaków. Zaplanuj więc półki i uchwyty na ubrania na odpowiednich wysokościach, aby pomóc najmłodszym zadbać o porządek. Przydadzą się też  organizery, które ułatwią segregowanie przedmiotów, takich jak czapki i rękawiczki. W ten sposób dzieci nauczą się odkładania rzeczy na swoje miejsce. W rodzinnym przedpokoju najlepiej sprawdzi się system przechowywania Elfa, w którym elementy wraz z upływem czasu można dostosowywać do wzrostu dzieci. W każdym momencie możesz szybko zmienić aranżację i przekształcić układ szafy w przedpokoju.

3/5 Wykorzystaj półki o różnych głębokościach i wysuwane kosze

Sprytnym sposobem na maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni jest kombinacja półek o różnych głębokościach. Postawisz na nich mniejsze i większe akcesoria. W ten sposób zawsze będą pod ręką. Nie zapomnij też o organizerach i pojemnikach – pozwolą zapanować nad chaosem i uporządkować wszystkie dodatki. W ten sposób szybciej je znajdziesz. W systemach Elfa na szynach możesz zawiesić nie tylko różnorodne wieszaki i haki na ubrania, ale także płytkie półki na małe akcesoria, wysuwane kosze oraz wygodne półki na buty.

4/5 Zorganizuj szafę w przedpokoju, aby zyskać dodatkowe miejsce

Organizacja szafy w przedpokoju nie jest tak trudna, jak myślisz. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń, pogrupuj ubrania – powieś razem długie płaszcze, osobno zawieś wszystkie krótkie kurtki. To nie tylko prosty sposób, aby szybko znaleźć odpowienie letnie lub zimowe ubranie, ale też spytnie rozwiąnie, dzięki któremu pod krótkimi elementami garderoby uzyskasz dodatkowe miejsce na przechowywanie innych rzeczy. Posegreguj też akcesoria i uporządkuj buty zgodnie z porami roku. W ten sposób obuwie, z którego aktualnie nie korzystasz, nie będzie zajmowało cennej przestrzeni. Tak uporządkowane buty i dodatki łatwiej znajdziesz, gdy zmieni się pogoda.

5/5 Spraw, żeby przedpokój wyglądał na większy

Sprytne triki aranżacyjne sprawią, że optycznie powiększysz mały przedpokój. Wąski hol będzie wyglądał na większy, jeśli wieszaki na ubrania oraz półki na buty ukryjesz w szafie z drzwiami przesuwnymi. Najlepszym rozwiązaniem do małego przedpokoju są drzwi przesuwne z lustrzanymi fronatmi – lustra tworzą wrażenie głębi i rozpraszają światło, dzięki czemu rozjaśniają i wizualnie powiększają pomieszczenie. Jasne, neutralne odcienie ścian, takie jak beże, szarości czy delikatne pastele również sprawią, że hol optycznie wyda się większy. I jeszcze jedno, projektując szafę w małym przedpokoju wykorzystaj maksymalnie całą wysokość pomieszczenia – zaprojektuj półki aż do sufitu.

4

Przechowywanie z systemem Elfa – 5 praktycznych rozwiązań, które pomogą utrzymać porządek w przedpokoju

Jak utrzymać porządek w przedpokoju? Warto wybrać dedykowane produkty do przechowywania, które naprawdę usprawniają organizację i pozwalają odpowienio przechowywać ubrania, akcesoria i sezonowe dodatki. Zwróć uwagę na 5 praktycznych rozwiązań, które naprawdę ułatwiają zachowanie porządku na co dzień:

  • Podziel szuflady – żeby lepiej zorganizować swoje szuflady i kosze wysuwne użyj przegród. Dzięki stworzysz dedykowane miejsca dla apaszek, szalików, czapek czy rękawiczek. Porządek gwarantowany!

przechowywanie szafa w przedpokoju

 

  • Sprytnym sposobem na pełne wykorzystanie przestrzeni szafy w przedpokoju jest kombinacja półek o różnych głębokościach  – wąskie i płytkie nadają się na okulary albo akcesoria i przybory do czyszczenia butów, głębsze na torebki i plecaki.

  • Zawieś klucze na haczykach zamiast chować je w nieporęcznych schowkach. Haki mają też wiele innych zastosowań, na przykład możesz na nich zawiesić torebkę, plecak lub parasol.

  • Wieszak boczny to kolejne bardzo wygodne rozwiązanie. Powiesisz na nim ubrania wierzchnie, które zwykle zakładasz przed wyjściem – już nie musisz ich szukać w szafie, teraz szybko po nie sięgniesz!

  • Podziel przestrzeń do przechowywania pomiędzy wszystkich członków rodziny – niech każdy domownik ma swój wieszak i swoją półkę. Możesz je nawet zaznaczyć imionami. Teraz każdy musi dbać o porządek w przedpokoju.

Po więcej inspiracji oraz praktycznych rozwiązań do przechowywania w przedpokoju zapraszamy na: ELFA.COM/PL

MATERIAŁ PARTNERA