wyspa kuchenna aranżacje

Wyspa kuchenna – ciekawe aranżacje i rozwiązania

Kuchnia

W ostatnich czasach wyspa kuchenna wydłużyła się, połączyła z barkami, a nawet zaczęła pochłaniać kuchenne zapachy. Zobaczcie najnowsze i najciekawsze naszym zdaniem rozwiązania i aranżacje kuchni z wyspą. 

reklama
blat kuchenny na wyspie kuchennej
Od góry: Wyspa kuchenna z biblioteczką od strony salonu, smallbone.co.uk; Galileo to połączenie w jednym urządzeniu okapu i płyty grzewczej, sterowanej suwakami dotykowymi, wodoodporny silnik, Faber, dombianco.pl

Wyspa kuchenna – modne rozwiązania

Wyspy kuchenne ciągle się zmieniają. Zgodnie z najnowszymi trendami stały się dłuższe i smuklejsze. Czasem wyglądają jak ciąg kuchenny odsunięty od ściany na środek pomieszczenia. Chowają się w nich płyty grzewcze, zlewy (niekiedy bardzo rozbudowane), a ostatnio nawet okapy, wysuwane tylko podczas gotowania. 

 

kuchnia drewniana z wyspą kuchenną
Linee – wyspa wykończona drewnem (do wyboru siedem gatunków) z małym barkiem, team7.at

Praktyczna organizacja kuchni z wyspą

Dobra organizacja wyspy kuchennej znacznie ułatwia gotowanie. Ważny jest blat kuchenny – np. stalowy można łatwo wyczyścić i wszystko na nim stawiać, nie obawiając się zaplamienia czy odbarwienia. Potrzebny jest też okap z dobrym oświetleniem i filtrami pochłaniającymi zapachy. Przydadzą się kosze na warzywa, miniwiniarka, wysuwana deska do krojenia i miejsce na świeże zioła.

Jeśli w wyspie kuchennej chcecie mieć szuflady, wybierzcie dobre mechanizmy, żeby lekko się otwierały. W przeciwnym razie stracicie energię na siłowanie się z meblem, zamiast na gotowanie.

wyspa w kuchni aranżacja
W klasycznej kolekcji Chalet wyspa z nadstawką barową, verlekuchen.com

Wyspa kuchenna z funkcją… biblioteczki

Lubicie podglądać, jak gotują inni lub odwrotnie – mieć małą, wierną widownię podczas Waszych kulinarnych popisów? Głównie po to wymyślono barki przyczepiane do wysp, przy których można zacumować z lampką wina. Poza tym są to też wygodne stoliki śniadaniowe na co dzień. Niektórzy część wyspy (najlepiej tę otwartą na salon) przeznaczają na półki kuchenne, na których organizują minibiblioteczkę.

 

Wyspę zbudowano z betonu architektonicznego i dębu szczotkowanego, komora zlewozmywaka zintegrowana jest z blatem, rust.pl


Aranżacja kuchni z wyspą

W stylowych czy nowoczesnych kuchniach wyspa nie musi wcale wyglądać tak samo jak meble kuchenne pod ścianą. Czasem dobrze, jeśli jest w kontrastowym kolorze, a do pozostałych mebli nawiązuje tylko wybranym elementem czy materiałem. Niekiedy stawia się całkiem nowoczesną i prostą w formie wyspę obok klasycznych szafek kuchennych z ozdobnymi frontami. Wygląda ciekawiej i nieco lżej.

Zobacz więcej aranżacji wysp kuchennych w galerii

Opracowanie: Beata Majchrowska
Zdjęcia: materiały prasowe