Biała kuchnia: aranżacje

Łatwa do utrzymania w czystości, rozjaśniająca dom, pozytywnie nastrajająca do przygotowywania posiłków, uniwersalna: biała kuchnia pasuje zarówno do mieszkania w bloku, jak i rozległej willi. Mówi się, że serce domu to kuchnia – aranżacje dla wnętrz małych i dużych prezentujemy poniżej.

Aranżacja kuchni z salonem

Kuchnia połączona z salonem bywa koniecznością w małych mieszkaniach, gdzie poprzez wyburzenie ściany zyskujemy dodatkowych kilka metrów na przyjęcie rodziny i przyjaciół. Projekt bywa wyzwaniem: jak stworzyć funkcjonalną kuchnię i przytulny salon jako dwa w jednym? Przede wszystkim należy dostosować kolory wnętrza, który powinien stanowić jednolitą całość. Odpowiedni podział przestrzeni możemy uzyskać poprzez wstawienie wyspy kuchennej między salon a kuchnię. Porady profesjonalistów na temat wysp kuchennych znajdują się tu - Urządzamy kuchnię: co wybrać wyspę czy stół.

reklama

Biała kuchnia z drewnianym blatem

Białe kuchnie w stylu prowansalskim są zwykle wykończone drewnianym blatem. To ponadczasowe połączenie kolorów, które smacznie uświetniają zioła i kwiaty stawiane na parapecie. Taki projekt sprawdzi się również we wnętrzach inspirowanych nurtem eco, czyli w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Wielką popularnością cieszą się białe stoły z naturalnym blatem z desek – znajdują one miejsce także w stricte nowoczesnych wnętrzach.

Kolorowy blat do kuchni

Właściciele białej kuchni mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w wyborze blatu na szafki. Omawiana barwa jest bardzo cierpliwa, więc przyjmie łaskawie zarówno miłośników soczystej czerwieni, neonowej moreli, jak i srebra. Projekt obejmujący stonowane kolory szafek i blatu daje natomiast miejsce do popisu przy wyborze ścian i podłogi.

Biała kuchnia: jakie ściany?

Białe szafki i stonowany blat same proszą się o kontrastowe wykończenie ściany. Sprawdzone projekty prezentują zwykle żywą mozaikę w intensywnym kolorze. Jeśli jednak zdecydujemy się na kontrastowy, na przykład czerwony blat w kuchni, warto rozważyć umieszczenie białych kafelków. Szczególnie modne w 2017 roku są płytki inspirowane piecem kaflowym, tworzące efekt ciepłego, przytulnego wnętrza.

Proponujemy również: Jak dobrze urządzić kuchnię? To nie takie trudne… CZYTAJ DALEJ.