10 najładniejszych kolorowych kuchni Werandy

10 najładniejszych kolorowych kuchni Werandy – aranżacje, inspiracje i pomysły do modnej kuchni!

Kuchnia

Beżowe, niebieskie, szare, a może zielone? Jakie są najmodniejsze kolory mebli kuchennych? I jak urządzić takie wnętrze, aby było funkcjonalne i przytulne? Zobacz najpiękniejsze kolorowe kuchnie, które pokazywaliśmy na Weranda.pl i na łamach miesięcznika Weranda. Znajdziesz w nich wiele inspiracji oraz ciekawych pomysłów na niebanalne aranżacje wnętrz!

reklama

1. Beżowa kuchnia

W tej małej, beżowej kuchni meble przylegają do jednej ze ścian. Linia szafek wiszących jest krótsza niż stojących – daje to wrażenie lekkości i nie przytłacza niewielkiej przestrzeni. Zabudowa kuchenna wygląda finezyjnie niczym stylowy kredens. Obłe kształty, harmonijna kolorystyka oraz intrygujące dodatki, m.in. złote lampy, baterie, uchwyty, nadają wnętrzu eleganckiego charakteru.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Ta kawalerka ma tylko 27 metrów, a wygląda jak elegancki apartament!

Projekt wnętrza: Agata Sobkowiak 
Zdjęcia: Wiktoria Wasiak

beżowa kuchnia z drewnianym blatem


2. Kremowa kuchnia 

Z beżowych mebli kuchennych można stworzyć aranżację w dowolnym stylu. Są uniwersalne. Pokocha je klasyka i nowoczesność. W tym przestronnym, eleganckim i klasycznym wnętrzu znakomicie się sprawdzają. Aby było przytulniej kremowe fronty połączono z drewnianymi blatami. Białe akcenty, zielone dekoracje oraz słonecznie żółte akcesoria dodają beżowej kuchni lekkości i świeżości.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Klasyczne wnętrze pełne ciepłych kolorów

Projekt wnętrza: Marta Sikorska
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska


Zobacz też, jak urządzić kuchnię w kolorze drewna. Inspiracje i praktyczne wskazówki znajdziesz w artykule: Drewniana kuchnia – nie goni za modą, a wciąż jest na topie!
 


3. Zielona kuchnia

Szejkerskie szafki, charakterystyczny duży okap, ceramiczny wiejski zlew i mnóstwo drewna, oto przepis na przytulną zieloną kuchnię. Spokój wprowadzają tu symetria, naturalne materiały i stonowane kolory (odcień naturalnego drewna, beże i szafki w odcieniu eukaliptusowej zieleni).

W kuchni stylu szerjkerskim szafki zwykle są proste, bez zbędnych ozdobników, mają fronty z ramką. Nawiązują do stylu amerykańskich osadników zwanych szejkerami. Kuchenka jest szersza od standardowej (co najmniej 90 cm), żeby zmieścił się pieczony tradycyjnie w Dniu Dziękczynienia duży indyk. Nad nią powinien znaleźć się pot filler, czyli specjalny składany kran, którym nalewa się wodę prosto do garnka.

Zobacz całą sesję pod linkiem: Przytulny dom w stylu modern farmhouse – z zieloną kuchnią i mnóstwem drewna

Projekt wnętrza: Anna Kukulska
Zdjęcie: Yassen Hristov
Stylizacja: Anna Salak


4. Butelkowa zieleń w kuchni 

Ta butelkowozielona kuchnia wygląda jak scena w teatrze. W roli głównej występują inspirowane projektami Josefa Franka szafki z okrągłymi orzechowymi zdobieniami oraz krzesła jego projektu (dla Svenskt Tenn).

Aby całość nie wyglądała za ciężko i nie zdominowała wnętrza, projektantka zdecydowała się wyłącznie na dolne szafki w kolorze butelkowej zieleni. Górne szafki są białe – daje to wrażenie lekkości i nie przytłacza przestrzeni. Dolne szafki w odcieniu ciemnej zieleni mają francuskie uchwyty z XVIII wieku, górne z orzechowymi wstawkami nawiązują do stylistyki lat 30.

Zobacz sesję tego klimatycznego wnętrza: Eleganckie wnętrza w starej kamienicy. Projekt Marty Chrapki zachwyca!

Projekt wnętrza: Marta Chrapka
Zdjęcie: Yassen Hristov
Stylizacja: Eliza Mrozińska


Zielona kuchnia to trend ostatnich sezonów. Zobacz, jak modne odcienie zieleni potrafią odmienić wystrój wnętrza!


5. Miętowa kuchnia

Kolor miętowy w kuchni jest dobry na każdą porę roku. W upały daje upragniony chłód, a zimą – wprowadza wiosenny nastrój. Zawsze, nawet jesienią, miętowa kuchnia wygląda elegancko, jasno oraz świeżo. Mieni się w słońcu różnymi odcieniami zieleni i błękitów. W tej aranżacji kasyczny styl rozświetlają białe ściany, blaty i podłogi, błyszczące akcenty oraz subtelne dekoracje w stylu glamour.

Obejrzyj całą sesję tego eleganckiego mieszkania: Miętowy apartament – wnętrze, które łączy styl hamptons z glamour

Projekt wnętrza: Patrycja Orzepowska 
Zdjęcia: Aneta Tryczyńska 
Stylizacja: Katarzyna Sawicka

Biała kuchnia jest ponadczasowa i uniwersalna. Nigdy nie wyjdzie z mody. Meble kuchenne w bieli pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Sprawdź, jak urządzić białą kuchnię oraz jak dobrać do niej fronty i blaty!


6. Niebieska kuchnia

Kolor niebieski działa uspokajająco, relaksująco. Niebieska kuchnia będzie doskonałym wyborem do wnętrz urządzonych w stylu hamptons – to styl kojarzony z luksusowymi letnimi rezydencjami nowojorczyków, które są stworzone do odpoczywania.

W tej aranżacji, żeby nie było zbyt ciężko, niebieskie szafki zestawiono z białymi. Jednolite fronty kuchenne wprowadzają harmonię, rytm oraz spokój. Są dobrym tłem dla dekoracji ustawianych na blatach. Detale – te wszystkie profilowane ramy, lampy, porcelana – są przyjemne dla oka i ocieplają wnętrze.

Całą sesję mieszkania w stylu hamptons obejrzysz tutaj: Gdański Hamptons – apartament z błękitami i morskimi dekoracjami

Projekt wnętrza: Wioletta Jańczewska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Anna Salak 

 


7. Granatowa kuchnia 

Jaki odcień niebieskiego wybrać do kuchni? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze i jakiego charakteru mu nadać. Każdy styl ma swój ulubiony odcień niebieskiego – elegancka klasyka lubi ciemniejsze, nowoczesność woli jaśniejsze tonacje.

Granatowa kuchnia jest elegancka i ponadczasowa, zwłaszcza w wydaniu klasycznym. W tym wnętrzu ciemnoniebieskie szafki ocieplają stonowane kolory – ciepłe beże z szarością oraz dyskretne dodatki w szlachetnym odcieniu starego złota. Ciemne, granatowe meble kuchenne zyskują na lekkości, dzięki temu, że zaaranżowano je w towarzystwie białych szafek wiszących. Całe wnętrze jest wysmakowane oraz bardzo przytulne.

Zobacz więcej zdjęć z sesji: Mieszkanie w stylu nowojorskim z przeszklonym salonem na dachu

Projekt wnętrza: Ida Mikołajska, Mikołajskastudio
Zdjęcie: Yassen Hristov
Stylizacja: Magdalena Chudkiewicz 


8. Jasnoszara kuchnia

Chociaż ostatnio w trendach wnętrzarskich dominują odważniejsze kolory, szarość wciąż nie traci na popularności. Jest uniwersalna i ponadczasowa – a to sprawia, że łatwo ją dopasować do różnorodnych stylizacji. To ponadczasowa baza, którą można z łatwością uzupełniać innymi kolorami.

Do tego wnętrza wybrano jasnoszare szafki kuchenne. Jasne tonacje optycznie powiększają, są cieplejsze i bardziej przyjazne w odbiorze niż ciemne. Popielaty odcień szarości jest świeży, rozświetla aranżację oraz dodaje jej lekkości. Szarą kuchnię ocieplają drewniany blat oraz pastelowe dodatki w świeżych tonacjach błękitów i zieleni. Przestrzeń jest przytulna, ale równocześnie szykowna.

Obejrzyj całą sesję tego pięknego domu: Zacumować pod domem – zobacz, jak urządzono warmińskie siedlisko nad jeziorem

Projekt wnętrza: Aleksandra Cwilewicz
Zdjęcie: Aneta Tryczyńska
Stylizacja: Eliza Mrozińska 


9. Ciemnoszara kuchnia

Szarości emanują spokojem, są przytulne i wytworne zarazem. W tym wnętrzu ciemnoszara zabudowa i wyspa kuchenna z charakterystycznymi zaokrąglonymi narożnikami stanowią ukłon w stronę modernistycznej stylistyki. Wystrój całego mieszkania miał bowiem pasować do kamienicy z lat 30. XX w. Duże powierzchnie ciemnoszarych szafek zrównoważono białymi blatami – zrobiło się optycznie lżej. Do szarej kuchni dopasowano białe dodatki oraz elementy ze szczotkowanego mosiądzu: armaturę, detale lamp i uchwyty.

Zobacz więcej zdjęć z sesji: Mariaż nowoczesności i vintage w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie

Projekt wnętrza i stylizacja: Monika Gruszka-Ziółkowska
Zdjęcia: Tom Kurek

Blat kuchenny to nie tylko miejsce do przygotowywania posiłków. Dobrze dobrany jest elementem wykończeniowym szafek, ale często decyduje też o wyglądzie całego wnętrza. Przeczytaj, jak dobrać kolor blatu do mebli kuchennych


10. Czarna kuchnia

Czarna kuchnia może być elegancka i przytulna, może też wyglądać nowocześnie oraz ekstrawagancko. W tym domu inspiracją dla całej aranżacji był styl farmhouse, dlatego wszędzie są naturalne materiały, jak drewno i kamień oraz spokojne, przygaszone kolory ziemi.

Zgrabnie połączono elementy rustykalne z nowoczesnymi – ogromna dębowa wyspa zamyka kuchnię z drewnianym sufitem z jodłowych desek (jak w stylu farmhouse). Ciekawie z nim kontrastują czarne szafki. Kolory – czekoladowy brąz, matowa czerń i biel – wprowadzają tu spokój, a różne materiały: drewno i spiek przypominający marmur oraz złote akcenty – sprawiają, że jest elegancko.

Całą sesję obejrzysz tutaj: Zielona przystań – dom w stylu farmhouse, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością

Projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska
Zdjęcia: Igor Dziedzicki
Stylizacja: Karolina Mears

Jeśli podobają ci artykuły w naszym serwisie, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, by pomóc w jego rozwoju:

  • zapisz się na newsletter – będziesz z nami na bieżąco,

  • polub profil Werandy na Facebooku – nie zapomnij o tym, by dać nam znać w komentarzach, o czym jeszcze chciałabyś/ chciałbyś przeczytać,

  • obserwuj Werandę na Instagramie – znajdziesz tam jeszcze więcej ciekawych inspiracji!

OPRACOWANIE: REDAKCJA, ZDJĘCIA: ARCHIWUM WYDAWNICTWA
Zdjęcie główne: De Pasquale Maffini, projekt wnętrza: Marta Chrapka, colombe.pl