Najciekawsze projekty kuchni – galeria inspiracji

Kuchnia

Kuchnie: projekty

Neobarokowa, skromna, w stylu country, nowoczesna, minimalistyczna lub „jak u babci” – każdy ma własną definicję kuchni idealnej. Sprawdź najciekawsze projekty kuchni – galeria inspiracji znajduje się powyżej.

Projekty kuchni – od czego zacząć?

Nawet najpiękniejsze meble nie zasłonią źle zaprojektowanej przestrzeni. Jeśli dysponujemy bardzo nietypowym układem pomieszczenia – wykorzystajmy go i stwórzmy oryginalne wnętrze. Najważniejsze, by świeżo podejść do projektu.

W kuchni, jak w żadnym innym miejscu w domu, wszystko musi być ze sobą zgrane. Jak wiadomo, prawdziwy kucharz nie obejdzie się bez dobrego noża. Jednak równie nie po drodze będzie mu z źle ustawionymi szafkami czy piecykiem z dala od blatu. Więcej o tym, jak rozpoczynać projekty kuchni: Aranżacja kuchni – galeria inspiracji.

reklama

Jak wybrać meble do kuchni?

Wybór mebli do kuchni to trudniejsza decyzja niż wyposażenie salonu czy sypialni, gdzie zwykle pozostawia się przestrzeń do przestawiania szafy, stołu czy łóżka. W kuchni istotny jest każdy centymetr.

Skoro kuchnia to serce domu, nie powinna odstawać od całego organizmu. Jeśli większość wnętrz mamy urządzonych w stylu prowansalskim, należy trzymać się konwencji. Nie oznacza to bynajmniej nudy w projekcie: każdy temat zawsze można ugryźć na nowo. Uwaga - mieszanie konwencji to zabawa niebezpiecznie wciągająca.

Kuchnie modne w 2017 roku

W tym roku dominującymi trendami są kolor greenery i motywy roślinne (więcej w artykule: Trendy wnętrzarskie 2017). Do gry wchodzą również granaty i kremowa biel. W nadchodzącym sezonie najważniejsza jest naturalność i wygoda. Dobrze, by we wnętrzu znalazły się rośliny doniczkowe: hitem okazują się palmy i paprocie, które dodatkowo oczyszczają powietrze w domu. Modne projekty kuchni z pewnością będą korespondowały ze stylem prowansalskim.