dodatki do łazienki

Wybieramy dodatki do łazienki w czterech klasycznych stylach

Łazienka

Mała łazienka albo nawet pokój kąpielowy. Niezależnie od wielkości, liczą się detale. Sprawdźcie, jakie dodatki wybrać do łazienki w stylu: hamptons, rustykalnym, angielskim i romantycznym.

reklama
Lustrzane drzwi z dekoracyjnym detalem to charakterystyczny motyw dla stylu hamptons, zdjęcie: ANETA TRYCZYŃSKAŁazienka w stylu Hamptons

Biel i błękit stworzą we wnętrzu klimat nadmorskiego kurortu. Na ścianach łazienki w stylu Hampton połóż eleganckie sztukaterie lub połyskującą mozaikę, wybierz proste meble z ozdobnymi frontami. Na marmurowym blacie ustaw porcelanowe puzderka, a na półkach bibeloty inspirowane plażą i morzem. Stylowe akcesoria i dodatki do łazienki znajdziesz na przykład w sklepie Werandy.

Wolno stojąca wanna Windsor marki Burlington, greston.com.pl

 

 

Łazienka w stylu angielskim 

Najważniejsze są armatura i baterie (najlepiej z kurkami z porcelany) w stylu retro – jak z łazienek wiktoriańskich. Na podłodze połóż kafle w geometryczny deseń, na ścianie płytki cegiełki.

Wanna Fairfield, lauraashleybathroomcollection.com

 

 

Łazienka w stylu rustykalnym

W łazience w stylu rustykalnym umywalka może być nowoczesna, ale wpuszczana w kamienny blat lub ustawiona na drewnianej szafce. Mile widziane będą takie elementy jak boazeria, belki na suficie oraz wiklinowe i drewniane dodatki – pieńki, drabinki, kosze.

Żeliwna wanna Whitewater, drummonds-uk.com


Łazienka w stylu romantycznym

W romantycznej aranżacji nastrój wprowadzą kolory – delikatne, pastelowe oraz kwiatowe desenie na tapetach, płytkach czy obrazkach. Złote baterie i dodatki pożądane. Podobnie jak świeże kwiaty. Zobacz też, jak wybrać kolorowe umywalki do nowoczesnej i romantycznej łazienki.


Więcej inspiracji i dekoracji do łazienki obejrzysz w galerii zdjęćOpracowanie: Joanna Kornecka  
Zdjęcia: archiwum wydawnictwa: Aneta Tryczyńska, serwisy prasowe firm