kolorowe umywalki

Kolorowe umywalki – inspiracje do nowoczesnej i romantycznej łazienki

Łazienka

Umywalki do łazienki nie muszą być białe. Teraz te najmodniejsze mają zaskakujące kształty, wzory i kolory. Ozdobne umywalki przypominają dzisiaj najdroższą – chińską czy angielską – porcelanę. Wybraliśmy dla Was najpiękniejsze inspiracje!

Rosaline, kobaltowe kwiaty na białej porcelanie, londonbasincompany.com

Ozdobne umywalki do łazienki – malowane jak porcelana

Malowane umywalki robione są z rożnych materiałów: porcelany, ceramiki, szkła, akrylu. Jakie wybrać? Wszystko zależy od naszego gustu i oczywiście od aranżacji naszej łazienki.

Do wnętrza w stylu angielskim wybierzmy porcelanową umywalkę ozdobioną kwiatami. Dopasujmy do niej dodatki do łazienki i baterie (najlepiej z kurkami z porcelany) w stylu retro – jak z łazienek wiktoriańskich. W romantycznej aranżacji pięknie wyglądają umywalki dekorowane kwiatami albo z kobaltowym drobnym deseniem przypominającym słynny cebulowy z miśnieńskiej porcelany.

Do bajecznie kolorowej przestrzeni będą pasowały umywalki przypominające meksykańską ceramikę. Natomiast w łazience urządzonej w orientalnym stylu najlepiej wyglądają umywalki ozdobione wzorami podobnymi do tych z chińskich waz.

 

Kolorowa umywalka True Colors w stylu retro, Blue Provence, manomano.fr


Kolorowa umywalka – modne wyposażenie nowoczesnej łazienki

W łazienkach przeważają dzisiaj jasne, pastelowe odcienie – miętowa zieleń, błękit, pudrowy róż czy słoneczne żółcienie – koniecznie w modnym, matowym wykończeniu.

Umywalki wieszamy na ścianie. Nie chowamy odpływu, bo bywa dekoracyjny i kolorowy jak baterie. Misy stawiamy na blacie albo na konsoli, którą często kupimy w komplecie. Do łask wracają też postumenty. Jeśli są proste, pasują nawet do nowoczesnych łazienek.

Zobacz też:
Jak urządzić domowe spa w łazience?
Dekoracje do łazienki – 10 pomysłów na ozdoby łazienkowe
Biała łazienka: elegancja, która sprawdza się w każdym stylu

Tekst: JOANNA KORNECKA
ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

Zdjęcie główne: porcelanowa umywalka Layla Green nawiązująca dekoracją do chinoiserie, londonbasincompany.com, niżej: Victorian Garden Floral - dekorowana kwiatami umywalka w stylu angielskim, oldfashionedbathrooms.co.uk