miski wc oltens

Innowacyjne rozwiązania do łazienki – miski WC, które oszczędzają wodę, a do tego ciszej i dokładniej spłukują toaletę

Łazienka

Jaką miskę WC wybrać? Co to znaczy, że jest bez kołnierza? I czy wybór odpowiedniego modelu może przyczynić się do zwiększenia twojego komfortu i zarazem oszczędzania wody? Wspólnie z marką Oltens podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze miski WC do łazienki i toalety.

reklama

Kolekcje łazienkowe Oltens wyróżniają się zarówno eleganckim designem, jak i znakomitą jakością, która pozwoli korzystać z nich przez lata. Funkcjonalne, przyjazne środowisku rozwiązania oraz innowacyjne technologie pozwolą zaoszczędzić wodę, energię oraz ułatwią sprzątanie. W ofercie polskiej marki znajdziesz między innymi nowoczesne miski WC w wielu odsłonach. Produkty różnią się nie tylko rozmiarami i kształtami, ale też technologiami, które w nich zastosowano, dzięki czemu łatwiej znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do twoich potrzeb oraz dopasować je aranżacji wnętrza. Przyglądamy się bliżej nowościom marki i podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze miski WC do łazienki.
 

oltens miska wc
Oltens Gulfoss Miska WC

Jaką miskę WC wybrać?

Oczywiście dopasowaną do wystroju wnętrza. W spokojnych, naturalnych wnętrzach, które są bardzo modne, unika się raczej ceramiki łazienkowej o kanciastych formach. Wybieramy opływowe wanny i umywalki. Do takich aranżacji najlepiej pasują miski WC o zaokrąglonych krawędziach. Jeśli jednak w twojej łazience pojawiają się kwadratowe lub prostokątne formy, to w ofercie marki Oltens również znajdziesz modele misek WC dopasowane do takich wnętrz.

W trendach są dzisiaj podwieszane miski WC. Mają wiele zalet: wyglądają lekko i nowocześnie, wizualnie zajmują mniej miejsca (nie przytłaczają całej aranżacji), pozwalają zyskać dodatkową przestrzeń w małej łazience oraz ułatwiają sprzątanie – sprawiają, że łatwiej jest utrzymać podłogę w czystości. W dużych łazienkach coraz częściej decydujemy się na toaletę i osobny bidet. Wybierając modele z tej samej kolekcji stworzysz z nich zgrane duety.
 

jaką miskę wc wybrać
Oltens Hamnes Miska WC

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę wybierając miskę WC:

  • czy zastosowane rozwiązania są nie tylko praktyczne, ale i oszczędne (np. do ograniczenia ilości spłukiwanej wody przyczynia się technologia SilentWhirl, o której przeczytasz w dalszej części artykułu),

  • czy działają cicho i dokładnie spłukują toaletę (np. technologia SilentWhirl wykorzystuje moc wiru wodnego, by jeszcze ciszej i dokładniej spłukiwać wodę; wolnoopadające deski po cichu opadają na WC),

  • czy łatwo utrzymać je w czystości (odpowiednie powłoki, np. SmartClean sprawiają, że zużywasz do sprzątania mniej detergentów, a bezkołnierzowe misiki WC są pozbawione zakamarków, w których rozwijają się bakterie).
     

oltens miska wc wisząca
Oltens Jog miska WC
miski wc bezkołnierzowe
Oltens Vernal miska WC
Miska WC Hamnes Stille z technologią SilentWhirl
Oltens Hamnes Stille miska WC wisząca

Nowoczesne miski WC – poznaj nowości marki Oltens:

Miska WC Hamnes Stille z technologią SilentWhirl – najbardziej innowacyjny system spłukiwania wody w toalecie

Jak sprawić, by raz na zawsze zniknęły obawy, że twoi goście usłyszą, kiedy spłukujesz wodę w toalecie? Dzięki misce WC Hamnes Stille z technologią SilentWhirl już nigdy nie odczujesz podobnego dyskomfortu.

SilentWhirl to najbardziej innowacyjny system spłukiwania wody w toalecie. Technologia wykorzystuje moc wiru wodnego, by jeszcze ciszej oraz dokładniej opłukać miskę. Pozostawia jej wnętrze idealnie czyste już po jednym spłukaniu. Co więcej, dzięki sile wiru wodnego wykorzystywana jest tylko niezbędna ilość wody, co daje realną oszczędność.

 

bezkołnierzowa miska wc
Oltens Holsted miska WC wisząca

Bezkołnierzowa miska WC Oltens Holsted – z łatwością utrzymasz ją w czystości

Oltens Holsted to bezkołnierzowa miska WC. Co to właściwie znaczy? Bezkołnierzowa miska WC jest pozbawiona zawiniętej krawędzi na obrzeżach. Takie rozwiązanie ułatwia czyszczenie toalety – niweluje trudno dostępne zakątki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Woda nie płynie już wewnątrz kołnierza, co sprawia, że podczas spłukiwania zużywasz jej znacznie mniej. To także doskonały wybór dla osób, które chcą zmniejszyć zużycie detergentów i środków czystości, ale zachować przy tym maksymalną higienę deski sedesowej.

Czym wyróżniają się miski WC Hamnes Stille i Holsted? W tych modelach marka Oltens zastosowała technologie:

  • BlindSystem – specjalny, niewidoczny system maskujący montaż misek WC i bidetów, który sprzyja zachowaniu jak najlepszej estetyki wnętrza

  • Bezkołnierzowa miska WC PureRim – miskę pozbawioną wewnętrznego kołnierza łatwiej utrzymać w czystości, bo nie ma w niej zakamarków, w których gromadzą się zanieczyszczenia

  • Powłoka SmartClean – dzięki niej zanieczyszczenia nie przyczepiają się do powierzchni miski WC, więc do sprzątania toalety zużyjesz znaczniej mniej wody i detergentów

  • SoftClose – dzięki wolnoopadającej desce sedesowej już nigdy nie usłyszysz głośnego trzaśnięcia

innowacyjne miski wc oltens
Oltens Hamnes Kort miska WC


Funkcjonalne i komfortowe miski WC to wybór na lata

Miski WC powstają z bardzo wytrzymałego tworzywa, m.in. duroplastu, który pozwala na zachowanie odpowiedniego koloru toalety. Uzupełniają je elementy metalowe, czyli zawiasy pozwalające na zamontowanie deski sedesowej. W ich przypadku również postawiono na wygodne i praktyczne rozwiązanie, czyli system ClickClean, który pozwala na łatwe wypinanie deski bez konieczności jej odkręcania. Ta technologia bardzo ułatwia czyszczenie trudnodostępnej przestrzeni pomiędzy deską, muszlą a zawiasami. Na pewno ją docenisz w trakcie sprzątania łazienki.

Wszystkie elementy wyposażenia łazienki marki Oltens są estetyczne oraz funkcjonalne. Powstają z dbałością o najmniejsze detale. Świetnie pasują zarówno do dużej, jak i małej łazienki. Łatwo dopasować je do innych elementów wyposażenia i wkomponować w aranżację niemal w każdym stylu. W ten sposób stworzysz spójny wystrój wnętrza, którym będziesz cieszył cię przez lata.

Więcej inspiracji oraz praktycznych rozwiązań do łazienki zobaczysz na stronie: OLTENS.COM

MATERIAŁ PARTNERA