jak urządzić łazienkę

Duet idealny. OMNIRES przedstawia dwie nowe kolekcje produktów łazienkowych

Łazienka

Minimalistyczny design idący w parze z nowoczesną technologią. Marka OMNIRES lubi zaskakiwać. Tym razem, dzięki dwóm nowym kolekcjom – NEO M+ oraz SHELL M+.

reklama

Funkcjonalność i perfekcyjna forma

Marka OMNIRES wprowadza do swojego portfolio dwie nowe kolekcje umywalek i wanien wolnostojących – NEO M+ oraz SHELL M+. Kolekcje powstały we współpracy ze studiem projektowym Pawlak & Stawarski i wyróżniają się minimalistyczną, dopracowaną w każdym szczególe formą. Projektanci poświęcili dużo uwagi wysokojakościowym materiałom, a także ergonomii modeli. 

W efekcie kolekcję wykonano z materiału kompozytowego, którego głównym składnikiem jest polska skała dolomitowa. To ona sprawiła, że umywalki i wanny mają idealnie gładką, przyjemną w dotyku powierzchnię. Cenną właściwością zastosowanego kompozytu, szczególnie w przypadku wanny, jest również utrzymanie temperatury, co pozwala na długą, relaksującą kąpiel bez konieczności uzupełniania ciepłej wody. Dodatkowo wanna z kolekcji SHELL M+ jest płytsza, by kąpiel była bardziej ekonomiczna – co pozwala zaoszczędzić wodę i energię. Modele wanien z tej kolekcji świetnie sprawdzą się nawet przy urządzaniu mniejszych łazienek. 

umywalka nablatowa

Harmonijna estetyka – kolekcja SHELL M+

W kolekcji SHELL M+ umywalkę nablatową oraz wannę wolnostojącą wyróżnia współczesna eliptyczna forma, która miękką linią zwęża się ku podstawie. Bryły wyglądają niezwykle lekko, a jednocześnie solidnie, tworząc efekt wyrzeźbionego ze skały monolitu. – Projektując kolekcję SHELL zależało nam na znalezieniu idealnych proporcji i poprowadzeniu subtelnych, harmonijnych linii – mówą projektanci ze studia Pawlak&Stawarski. – Dążyliśmy do stworzenia rzeźbiarskiej formy w przestrzeni łazienki, która jednocześnie zadba o wygodę użytkownika

wanna wolnostojąca

Estetyka i komfort użytkowania były w procesie projektowym najważniejsze, dlatego dopasowana maskownica we wnętrzu umywalki delikatnie zakrywa odpływ nie zaburzając jej starannie wyprofilowanego kształtu.

Z kolei w wannie zwrócono uwagę na niskie osadzenie, które podwyższa komfort i bezpieczeństwo użytkowania przy wchodzeniu i wychodzeniu. Znacznie ułatwia też kąpiel dziecka. Wanna posiada także syfon z dopasowanym korkiem klik-klak w komplecie oraz centralnie zlokalizowany odpływ, dzięki czemu staje się idealnym wyborem także dla dwóch osób. Bryła wanny wykończona jest solidnymi, precyzyjnie wykonanymi rantami o grubości 2 cm, a jej wewnętrzny profil został wyprowadzony tak, by zapewnić wygodę podczas kąpieli.

wanna dwuosobowa omnires

Klasyczne detale – OMNIRES NEO M+ 

Kolekcja NEO M+ to ukłon w stronę tradycji i perfekcyjnej formy. Umywalka nablatowa i wanna wolnostojąca dostępne są w dwóch konfiguracjach: jedno- i dwuosobowej. 

Projektując NEO odwoływaliśmy się do neoklasycystycznych form, łącząc minimalizm z klasycznymi detalami. Wyraziste podcięcie przy podstawie, łuki i subtelnie wykończone ranty nadają eleganckiego i ponadczasowego charakteru – mówią projektanci Bartłomiej Pawlak i Łukasz Stawarski.

umywalka nablatowa neo m


Kolekcję wyróżniają nie tylko dbałość o formę i wyszukane proporcje, ale także praktyczne i wygodne dla użytkownika rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na umywalkę nablatową. Jej dopasowana maskownica dyskretnie zakrywa odpływ, nie zaburzając przy tym sylwetki. 

Wanny wyposażone zostały w funkcjonalne udogodnienia, takie jak syfon z idealnie dopasowanym korkiem klik-klak w komplecie, czy odpływ zlokalizowany centralnie, dzięki czemu mogą w niej wygodnie wypoczywać dwie osoby.  Z kolei model wanny jednoosobowej wyróżnia się stylowym wysokim podparciem pod plecy, oferując najwyższy komfort podczas kąpieli.

Materiał partnera: Omnires.com